Ayrılık Acısını Everest’te Yaşayan Burçlara Tavsiyeler

Hiç bitmez diye düşünüyordunuz, belki bir yuva kurup üstüne bir de çocuk yaptınız. Düğünü, balayı, evi, arabası ve dahası. Sonu gelmez bir masraf listesi artık bir evlilik cüzdanı kadar yakınınızda! Birkaç ay sonra gelen tartışmalar silsilesiyle de mahkeme salonunda. İşin maddi boyutu bir kenarda dursun, duygusallıkta tavan yapmış Balık ve Yengeç burçları bu yazıyı dikkatle okusun! Ayrılık acısını Everest’te yaşayanlar Moyra’nın tavsiyelerine biraz olsun kulak kabartsın.

Bir Süre İletişim Kurmayın!

Zaten ayrılık acısı taze, hisleriniz karmaşık, durumlar arapsaçı gibi karışık. E üstüne kırılgansınız, akışta sürüklenen yapınız… En iyisi mi siz bir süre mesafenizi koruyun, kendinizden emin olana kadar da kontrollü olun.  Mesaj atmayı aklınızdan bile geçirmeyin, gerekirse sosyal medya kullanmaya ara verin. Ne demişler zafere giden yolda çekilen çile kutsaldır, vazgeçmeyin!

Kafanızı Dağıtın!

Hayır, duvarlara vura vura değil, dışarı çıkıp kudura kudura kafa dağıtın! Arkadaşlarınızı arayın, gerekirse yeni aşklara kadeh kaldırın! Ama sakın ola ayarı kaçırıp telefonunuza abanmayın! Hele ki geçmişe takılı kalan, aşırı hassas bir Yay iseniz, gerekirse Demet Akalın dinlemenizi öneririz!

Başka Aşklardan Medet Ummayın!

Çivi çiviyi sökmez! Tinder’in, uygulamaların sonu hiç mi hiç gelmez. Avunacak başka kolların, başınızı dayayacak başka omuzların asla sonu kesilmez. Hop! Bir bakmışsınız her gün başka biriyle, sizin çiviler koca bir inşaatın ihtiyacını karşılayacak düzeyde! Yapmayın, biraz durulun, kendinizi bulun!

Kabullenmeyi Deneyin!

Size kitap okuyun, meditasyon yapın rahatlayın gibi tavsiyelerde bulunmayacağız. Tabii onları da yapın ama kısa sürede sonuç almayı unutun. Önce kabullenmeyi deneyin. Hayatının sonunun gelmediğini, öldürmeyen acının güçlendireceğini! Tamam geçmişi unutmamak sizin tercihiniz, ama abartmayın! Dersinizi alıp yolunuza bakın. Sokağa dönerken köşedeki markette kiminle karşılaşacağınızı kimse bilemez, belki bir  gün, belki yüz gün sonra hayatın neler getireceğini kestiremez. Siz ister Balık ister Yengeç olun, değişime açık, başka sulara açılmaya her zaman hazırlıklı olun.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.