Ayrılık Acısını Defedecek Bu Taktikler Olmadan Yüzün Gülmez!

Belki çok büyük umutlarla başladınız, gözlerinin içine baktığınızda tekrar tekrar kayboldunuz. Belki yıllardır aradığınız ellere kavuştunuz, bir an ayrı kalmaya bile dayanamadınız. Fakat sonunu kestiremiyor insan, işin nereye varacağını bilemiyor, kontrol edemiyor. Ufak tefek sorunlarda yenik düşüyor ya da durumu toparlayayım derken verdiği savaşı kaybediyor. Öyle de böyle de zaman bir şekilde geçiyor, yaralar sarılıyor, yeni kapılar açılıyor. Fakat kaç ayda, kaç yılda tüm bu konular kapanıyor? İçinizde tekrar yeni bir umut doğmaya başlıyor? Ayrılığın acısını daha kolay atlatmak için acaba neler yapmak gerekiyor?

Önce “onsuz yaşayamam” triplerinden kurtulun, tek başınıza da ayakta kalabileceğinizi unutmayın. Kendine acıyan Balıklar gibi iradesiz davranıp kendinizi yıpratmayın. Acınızla yüzleşin! Üstünü kapatmaya çalışarak kendinizi kandırmayın, hayal aleminde avunmayın. Çivi çiviyi söker kafasıyla bir yere gelemezsiniz. Her ayrılık sonrasında sığınacak yeni bir liman aramayın. Yalnız kalmaktan korkan Teraziler gibi kendinizle yüzleşmekten kaçmayın! Biraz sosyalleşmeyi deneyin, ailenizle, arkadaşlarınızla vakit geçirin. Mutsuzluğunu dışarıya yansıtmaktan kaçınan Akrepler gibi etrafınıza duvarlar örmeyin!

Ayrılık Acısı Yaşayanlar İçin Taktikler

Ayrıldıktan iki gün sonra eski sevgilinizi hatırlatacak yerlere gitmeyin, sosyal ağlardan takip etmeyin! Geçmişte yaşayan Yengeçler gibi kendinizi yiyip bitirmeyin! Hayata karşı umudunuzu kaybetmeyin, hazır olduğunuzda üstünüzdeki ölü toprağını atıp yeni bir hayata yeniden merhaba deyin! Yaşadığınız anın ömrünüzün sadece küçücük bir parçasını oluşturduğunu unutmayın, karalara bağlamayın!

Ayrılık Acısı Yaşayanlar İçin Taktikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir