Ayrılığı Tatlı Kaşıklayarak Atlatan Burçlar!

Güllük gülistanlık ilişkinin sona ermesi ne kadar acıklı olsa da, neyse ki ayrılık depresyonuyla başa çıkmanın da birçok yolu var. Alışverişe gidip kredi kartı limitini doldurmak, arkadaşlarla o kafe senin bu restoran benim saatlerce gezmek, kuaföre gidip dış görünüşüne farklılıklar katmak, kısa bir tatil için hemen internetten uçak bileti almak gibi birçok seçenek mevcut. Ancak en keyifli depresyondan kurtulma ve seratonin salgılama yöntemi hiç şüphesiz bir tatlı  tabağı ve kocaman bir kaşıktan geçiyor. Peki bu yöntemi en çok benimseyen, depresyon hırkası, buğulu gözler ve belki de romantik bir film gibi yan unsurlarla da sahneyi tamamlayan o tatlı melankolik burçlar hangileri?

BALIK

Açıklamada depresyon ve melankoli yazınca ilk sırada Balık burcuyla başlamak istedik. Yaşadığı dramın büyüklüğü hiç fark etmez iki günlük sevgilisi bile kaçıp gitmiş olsa, Balık burcu bir kilogramlık kakaolu fındık kreması kaşıklayabilir. Pijamaları, dağınık saçları, ağlamaktan şişmiş gözleri, romantik komedi tadında televizyonda dönen en sevdiği filmi ile gözlerinizde canlandırdığınız Balık burcu için kakaolu fındık kreması ve kaşık da geldi mi resim tamamlanmış oldu.

İKİZLER

Ayrılığının acısını çekmek için çok da depresif bir tabloya ihtiyacı yok aslında İkizler burcunun. Zira sevgilisinden ayrıldığı anda en sevdiği arkadaşlarıyla güzel bir program yapıp, sevdiği kahveci de buluşup bayıldığı çikolatalı cheesecake’i söyleyeli çok olmuştur bile. Yaşadıklarını anlatırken ara ara canı sıkılsa bile, yediği tatlıdan salgılanan seratonin onun yüzünü güldürmeye yetecektir. Hatta fazla gelirse yeni aşklara yelken açma gazına bile çok kısa sürede gelmesi ihtimal dahilindedir.

YENGEÇ

İlişkisinin sonlanmasıyla dünyası başına yıkılan Yengeç burcu, ilk olarak bir süpermarkete giderek  sevdiği bütün çikolataları ve tatlıları alacaktır. Eve gelip huzur bulduğu kanepesinde göz yaşlarını tutamazken de bir yandan eklerini ısırırken, bir yandan da tatlıcıdan aldığı keşkülü kaşıklayacaktır. Her kaşıkladığı keşkülde de “keşke böyle yapmasaydım” diyerek pişmanlığın doruklarına tırmanabilir.

AKREP

Ayrılığın ardından fellik fellik gezmek yerine, marketten alacağı kendin yap tatlılarından birini almak Akrep burcuna en iyi gelecek yöntemdir. Ortaya çıkacak tatlı hem el emeği göz nuru olacaktır, hem tatlıyı yapmak için harcadığı mesaide kafasını oyalayacaktır,  hem de ucuz olması sebebiyle kesesini yormayacaktır. En sonunda tatlısını  alıp televizyon karşısına yerleştiğinde dertleri biraz azalmış olarak nihai mutluluğa ulaşacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.