Ayrılığa Götüren Aşk Mitleri Hangi Burçları İşaret Ediyor?

Sadık biri olduğunuz hayatınızın sonuna kadar tek bir kişiyle birlikte olacağınız anlamına gelmiyor değil mi? Siz ne kadar çabalasanız, ilişkiniz uğruna büyük savaşlar da verseniz bazı etken durumlar göz açıp kapayıncaya kadar her şeyi bir anda değiştirmeye yetiyor. Uzmanların da dediği gibi, aşk denilen duygu aslında bilinenden çok daha kısa süre içinde etkisini kaybediyor fakat kendini yenileyebilme özelliği sayesinde ilişkilerin uzun sürme ihtimali biraz olsun artıyor. Peki ya dilimize yapışmış aşk mitleri, ayrılık klişeleri hangi burçları parmakla gösteriyor?

Seven İnsan Kıskanır

Biraz kıskanmanın ilişkilerde gerekli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Mesela, beni başkasından kıskansın ama dekolteme, mini eteğime karışmasın; korusun kollasın ama telefonumu kurcamasın. Var mı öyle bir dünya? Başka hoşunuza giden bu tatlı canavar, dişlerini göstermeye başladığında ilişkileri büyük bir şekilde yaralar. Kontrolden çıktığı zaman ise kıskançlığın kitabını yazmış Akrepler, sahiplenmenin ayarını kaçırmış Boğalar, otorite meraklısı Aslanlar ve sevdiği insanı el üstünde tutan Yengeçlerle tek kale maç oynar! Peki başlarda böylesine masum görünen bir duygunun en derininde ne yatar? Hemen söyleyelim: Güvensizlik! Seven insan kıskanır ya da ben değer verdiğimden kıskanıyorum gibi sözleri buz dağının sadece görünen yüzü. Derine indiğiniz de ortaya çıkar insanın içindeki asıl dürtü!

Kavgaların Sebebi İhanet ya da Paradır

Sevgilinizle ya da eşinizle ettiğiniz son kavgayı düşünsenize. Tartışma sebebi neydi, hatırlıyor musunuz? Hayır. Yani demek istediğimiz şey, ayrılığın sebebini tek bir nedene bağlamak büyük bir yanlış. Düşünün bunlar ihanet ya da para mevzuları gibi tehlikeli şeyler bile olsa. Çünkü kavganın hatta tartışmaya götüren her davranışın altında yatan nedenler farklı ve gerçekler tamamen öfkenizde saklı. Karşınızdaki insana anlayışla yaklaşmak yerine sorunlardan kaçıp farklı arayışlara yönelmeyi, düşünmeden hareket eden Koçlar gibi her problemi kavga gürültüyle çözmeyi tercih ediyorsanız, emin olun ne ihanet ne de paradır sorunun kaynağı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.