Aynı Anda Milyon Tane Şey Düşünen 3 Burç!

Hiç kafanızın içinden aynı anda bir sürü düşüncenin geçip de durmayacak gibi olduğunu hissettiniz mi? Bir türlü durmak bilmeyen o düşünceler kafanızın içinde bir hortuma dönüşecek ve sizi de yanına alarak gökyüzüne doğru süzülecekmiş gibi hissedersiniz. Her şey mükemmel bir hızda gerçekleşir. Ne kadar denerseniz deneyin, hiçbir şeye odaklanamazsınız. Bu kimisi için zaman zaman başa gelinecek bir şeyken bazı burçlar için bir yaşam tarzıdır. Birbiriyle alakasız onlarca sekmenin açık olduğu, bir yandan da arkadan müziğin çaldığı bir bilgisayar gibidir. Yaratıcı fikirler için birebir olan bu düşünce hızı, iş dinlenmeye, uyumaya geldiğinde adeta hiç bitmeyecek bir ceza gibidir.  İşte bazen neşe bazen keder getiren bu özelliği ile sekmeleri sürekli açık gezen o 4 burç.

İkizler

Bir yerde aynı anda birden fazla şey gerçekleşiyorsa ya da gerçekleştiriliyorsa akla tabi ki o burç gelir. Evet İkizlerden bahsediyoruz. İkizler fikir alışverişini ve bir şeyler öğrenmeyi çok severler. Ancak bazen bu öğrenme işini o kadar abartırlar ki birdenbire kendilerini bunalmış, işin ucunu kaçırmış gibi hissetmeleri işten bile değildir. Kafalarında birden fazla olay, düşünce tepinedursun, İkizler insanı bir yandan bu düşüncelerin nereye varacağını tahmin etmeye çalışırken, bir yandan da fazlasıyla sosyal yapısı gereği etrafında kim varsa muhabbetin dibine vurmakla meşguldür. Kafalarının içinde dönen bu hoş sohbete kendileri bile yetişemezken, size kolay gelsin demekten başka bir şey gelmiyor elimizden.

Balık

Bir insan evladının bu kadar yaratıcı olması mümkün mü? Evet evet Balık insanından bahsediyoruz tabi ki. Balıkların fazlasıyla renkli hayal dünyalarından haberiniz vardır, hatta bazen bizim aramıza sırf ayıp olmasın diye gelmiş gibidirler. Sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bu öyle pespembe, romantik hayallerin uçuştuğu bir dünya değildir. Bu dünyada romanlara sığmayacak kadar orijinal karakterler, dilinize dolanması kuvvetle muhtemel bir şarkının bestesi ve daha daha neler vardır da haberiniz yoktur. Balık insanı fikirlerle dolup taştığı zaman, bu fikir selini yavaşlatmak yerine, hepsinin tadına ayrı ayrı bakarak neye benzediklerini anlamaya çalışır. Uzaklara dalıp gitmeleriyle meşhur oluşları da aslında bir bakıma içerde yaşanan cümbüşün eseridir.

Yay

Bu burcun insanları aşırı derecede özgür ruhludur ve deneyimlemek istedikleri çok fazla şey vardır. Dünyayı gezip en uç noktasına da gitmek isterler, nadide kuşları inceleyip fotoğraflarını çekmeyi de. Mağaracılık yapıp derinlere dalmayı da tepelere tırmanıp zirveyi görmeyi de. Hal böyle olunca da birdenbire kendilerini birden fazla tamamlanmayı, hatta başlanmayı bekleyen bir sürü planının içinde bulurlar. Bir şeyleri kaçırma duygusunun itici kuvvet olarak baş gösterdiği bu burç için yeni şeyler yapılacaksa, yola çıkılacaksa uyumak, dinlenmek gibi elzem gibi ihtiyaçların bile o kadar önemi kalmaz. Yay insanı durmak istemez, aynı anda birçok yerde olmak ister. Zihninin içi de hayatı gibidir, fazla hareketli, fazla özgür.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.