Ay Düğümleri Aks Değiştiriyor! Yeni Deneyim Alanlarına Hazır mıyız?

Gökyüzünde çok hareketin olacağı bir mayıs ayına giriyoruz! İlk olarak Ay Düğümleri’nin aks değiştirmesiyle başlıyoruz. Peki nedir bu Ay Düğümleri? Aslına bakarsak onlar gezegen ya da asteroid değil. Ay ve Dünya yörüngelerinin kesiştiği matematiksel olarak hesaplanmış noktacıklardır. Doğum haritamızdaki kadersel temaları ifade eder. Seyahat ettiği alanlar ise zamanın kalitesini ve hayata olan bakış açımızdaki değişimi ifade eder. Kuzey Ay Düğümü deneyimlememiz, öğrenmemiz, gerçekleştirmemiz gereken konulara işaret ederken; Güney Ay Düğümü ise çalışmayan, bozulmuş, geride bırakmamız gereken alışkanlıklarımızı ve geçmişten getirdiklerimizi anlatır.

Düğümler 5 Mayıs 2020 tarihinden itibaren İkizler-Yay aksına geçiş yapacak ve 18 Ocak 2022 tarihine kadar da bu hareketi sürdürecekler. Yaklaşık 18-19 aylık yeni deneyim alanlarımız bu burçların doğum haritamızda yer aldıkları konular olacak. Yükselen burçlarımıza olan etkilerine geçmeden evvel genel olarak ne anlama geldiğinden biraz bahsedelim…

Kuzey Ay Düğümü’nün İkizler burcuna geçmesiyle iletişim kurmak önem kazanacak. İkizler’in anlamak ve anlaşılmak isteyen yönünü ele alacak olursak kendimizi ifade etmek her zamankinden daha çok önem kazanacak. Düşünce dünyamız görünür olacak. Bilginin peşinden koşacağız. Hızlıca araştırıp öğrenecek, merakımızı gidereceğiz. Kolay ve pratik şekilde bilgiyi ele almak bize daha cazip gelecek. Kendi fikirlerimizi anlatırken başkalarını da dinlemeye özen göstereceğiz. Öte yandan bu seyahat bize yakın çevremize odaklanmamız; varsa kardeşler, akrabalarımız, komşularımız ve arkadaşlarımızla vakit geçirerek onlara kulak vermemiz gerektiğini ifade ediyor. Eğitim konularının yine ön plana çıkacağını, kendimizi geliştirmek adına yeni öğrenim alanları bularak öğrenme isteği duyacağımızı anlatıyor.

Güney Ay Düğümü’nün Yay burcuna geçmesiyle her zaman haklı olamayacağımızı idrak edeceğiz. Salt umudun, iyimserliğin artık çalışmadığını, mantığımızı da kullanmamız gerektiğini fark edeceğiz. Ruhsallığa odaklanmanın ve ahlak kurallarına takılı kalıp fanatikçe onları savunmanın bize fayda getirmediğini öğreneceğiz. Sadece kendi inanç sistemlerimizi değil, başka görüşleri de göz önüne almayı öğreneceğiz. Her türlü abartının ve bilgiye dayanmayan güdüsel hareketlerin bizi geriye çektiğini, çatışmaya sürüklediğini gözlemleyeceğiz. Ayrıca yabancılarla veya uzaklarla ilgili alanlarda sıkıntılara şahit olabiliriz. Akademik hayatımız, medya ve hukuk alanlarında zorlu süreçler yaşayabilir, kendimizi mücadele içinde bulabiliriz.

Görünen o ki; değişken koşullara ve hızlı gelişmelere alışmaya başlayacağız. Uyum sağlamayı ve adapte olmayı öğrenecek ve daha rasyonel seçimler yapacağız. Hayata bakış açımızda bize fayda sağlamayan ne varsa hepsini tarihin tozlu sayfalarına emanet edeceğiz…

Peki Ay Düğümleri‘nin İkizler- Yay Aksı serüveni yükselen burçlarımıza göre neler getiriyor?

Yükselen Koç: Önümüzdeki bu süreçte kardeşlerin, yakın akraba ve komşularınla olan iletişimini geliştirmeli, onların fikirlerini dinlemelisin. Düşünce dünyana yönelerek görüşlerini paylaşırken fanatizme veya abartıya kapılmamalı, başkalarının görüşlerine de önem vermelisin. Bilginin peşinden koşabilir, merakla araştırmalar yapabilir veya yeni bir eğitime başlayabilirsin. Yeni bir ticari girişme girebilirsin veya sıklıkla kısa seyahatlere çıkman gerekebilir. Öte yandan hayata dair görüşlerinle ve inançlarınla ilgili çatışmalar yaşayabilirsin. Yabancılarla ilgili konularda veya uluslararası işlerde mücadele etmen gerekebilir. Hukuksal süreçlerin varsa seni zorlayabilir.

Yükselen Boğa: Önümüzdeki bu süreçte ortaklı paylaşımlardan yararlanmayı bırakarak kendi kaynaklarına odaklanmalı, ticari yeteneklerin doğrultusunda kazanç sağlayacak projeler geliştirmelisin. Birden fazla kaynaktan kazanç sağlama fırsatı yakalayabilirsin. Değere bakış açın bilgi üzerinden olabilir. Öte yandan eş veya iş birliği yaptığın kişilerden elde ettiğin kaynaklarla ilgili sıkıntılı gelişmeler olabilir. Bu dönem kredi çekmek, borca girmek için pek uygun bir dönem olmayabilir. Alacaklarını tahsil etmekte zorlanabilir, süregelen bir miras konusu varsa mücadele etmen gerekebilir. Giderlerini kontrol etmeli ve harcamalarında abartıya kaçmamalısın. Aksi takdirde psikolojik olarak kendini baskı altında hissedebilir, krizlere çekilebilirsin.

Yükselen İkizler: Önümüzdeki bu süreç senin için oldukça önemli ve hissedilir olacak gibi görünüyor. Dış dünyayla olan iletişimini geliştirebileceğin, bilginle ve entelektüel bakış açınla kendini ortaya koyabileceğin bir döneme giriyorsun. İkili ilişkilerini, ev ve kariyer hayatını etkileyecek fırsatları hayat karşına çıkarabilir, yeni başlangıçlar yapabilirsin. Kendi isteklerine ve düşüncelerine odaklanmalı ve kontrolü ele almalısın. Fikirlerin doğrultusunda mantıklı ve rasyonel planlar oluşturmalı ve öyle harekete geçmelisin. Evli isen birlikteliğine olan bakış açın değişebilir, ilişkinde sıkıntılar yaşayabilirsin. Ortaklı konular veya iş birliği yaptığın kişilerle ilgili mücadele etmen gerekebilir. Başkalarına bağımlı kalmamaya özen göstermeli veya onay aramamalısın.

Yükselen Yengeç: Önümüzdeki bu süreçte ruhsal konularda kendini geliştirmeli, iç dünyana dönerek bilinçaltında yatan korkularla yüzleşmelisin. Kadersel bazı karşılaşmalar yaşayabilir, kontrolünün dışında gelişen gelişmelerle ilgili alman gereken dersler olabilir. Çalışma ortamında abartılı tavırları veya aşırı iyimser davranışları bırakman gerekebilir. Projelerin veya iş hayatın ile ilgili zorluklar yaşayabilirsin. Birlikte çalıştığın kişilerle iletişim kurarken sadece kendini haklı görmeyi bırakarak; onların görüşlerini de dinlemeyi öğrenmelisin. Özellikle sağlığına özen göstermeli; hizmet, üretkenlik ve hijyen konularında takıntılarını geride bırakmalı, vesvese yapmamalısın. Aksi takdirde bilinç altında zorluklar yaşayabilir ve ruhsal anlamda seni zorlayacak günler geçirebilirsin.

Yükselen Aslan: Önümüzdeki bu süreçte keyfilerine ve özel alanına odaklanmak yerine sosyal çevrenle ilgilenmelisin. Arkadaş grupların içerisinde düşüncelerin ve entelektüel bakış açınla kendini ortaya koyabilir, onlarla rahatça iletişim kurabilirsin. Mesleki çevreni geliştirebileceğin fırsatlarla karşılaşabilir; birden çok vakıf, dernek veya organizasyonlarda yer alabilirsin. Eğitim gruplarında oldukça hareketli günler geçirebilir, çoğunluğu ilgilendiren faaliyetlerde yer alabilirsin. Aşkta bazı sıkıntılarla karşılaşabilirsin. İlişkinde dik başlı olmayı veya gereğinden fazla rahat ve kibirli tavırları bırakmalısın. Çocuklarınla ilgili konularda seni zorlayacak koşullarla karşılaşabilirsin. Sadece kendi bildiğini okumaya devam eder ve kontrolsüzce risk alırsan zorlu günler seni bekleyebilir.

Yükselen Başak: Önümüzdeki bu süreçte kariyer hayatını geliştirebilmek ve ilerleyebilmek adına önemli fırsatlarla karşılaşabilirsin. Disiplinli ve düzenli bir çalışma performansı sergileyerek girişimlerinde başarıyı elde edebilirsin. Kendi iç dünyana ve aile hayatına dönük kalmak, duygusal güvenliğe odaklanmak yerine toplum önüne çıkarak sorumluluk alabilirsen önemli şanslar ayağına gelebilir. Öte yandan geçmişin, köklerin veya aile büyüklerin ile ilgili konularda sıkıntılar yaşanabilir. Toprak veya taşınmaz mal- mülkle ilgili vazgeçmeni gerektirecek zorluklarla karşılaşabilirsin. Geleneklerin seni zorladığını ve onlardan kopman gerektiği ihtiyacının olduğunu fark edebilirsin.

Yükselen Terazi: Önümüzdeki bu süreçte kendi ufuklarını aşmak adına önemli fırsatlarla karşılaşabilirsin. Rasyonel bilgini geliştirerek farklı felsefe ve inançlarla birleştirmelisin. Bilgi arayışını kişisel gelişimin adına kullanabilir, böylece evrensel konulara yönelebilirsin. Mantığa takılı kalmadan bakış açını daha geniş tutmalısın. Bu dönemde akademik anlamda ilerlemeni sağlayacak şansı yakalayabilir, önemli keşiflere şahitlik edebilirsin. Kendi fikirlerine ait bazı kalıpları geride bırakabilirsin. Ayrıca diğer kültürleri araştırabilir, uluslararası çalışmalara katılabilirsin. Uzak ülkelere seyahat ederek farklı yaşan stillerini öğrenmek isteyebilirsin. Sadece yakın çevrene odaklanmak ve onlarla iletişim kurmak bazı kayıplar vermene neden olabilir. Varsa kardeş, akraba veya kuzenlerinle ilgili sıkıntılar yaşayabilirsin.

Yükselen Akrep: Önümüzdeki bu süreçte ortaklı kaynaklardan yararlanabilmen adına önemli fırsatlarla karşılaşabilirsin. Eşinden, iş birliği yaptığın kişilerden gelir elde edebilir veya onların kaynaklarından faydalanabilirsin. Şimdiye kadar edindiğin maddi imkanları başkalarıyla paylaşmayı öğrenmelisin. Sadece kendi finansal kaynaklılarına bağlı kalmayı geride bırakmalı, başka kaynakları da kullanmayı deneyimlemelisin. Kendini sahip olduklarınla tanımlamaktan vazgeçmeli, istikrar ve biriktirme konusunda abartıdan uzaklaşarak yeri geldiğinde risk almayı da tecrübe etmelisin. Öte yandan nelere değer verdiğini gözden geçirmeli ve başkalarının da psikolojilerinde yatan derinliklere önem vermelisin.

Yükselen Yay: Önümüzdeki bu süreçte iş birliği yaptığın kişiler ve tüm ikili ilişkilerin ile ilgili fırsatlarla karşılaşabilirsin. Sadece kendi ideallerine odaklanmayı bırakarak başkalarının fikirlerine de önem vermeli ve ihtiyaçlarını dinlemelisin. Ben merkezli olmayı geride bırakarak dengeli ve uyumlu bir iletişim geliştirmelisin. Aksi takdirde spontane ve abartıyla içinden geldiği gibi kendini ortaya koyarsan; seni geriye çekebilecek olaylarla karşılaşabilirsin. Tek başına hareket ederek bencilce kararlar almaktan vazgeçmeli, objektif ve adil olmayı öğrenmelisin. Yeri geldiğinde diplomatik olmayı, başkalarına bağlı kalmayı ve arabulucu bir imaj sergilemeyi deneyimlemelisin. Sağlığına özellikle dikkat etmelisin. Zira fiziksel olarak zaman zaman zorluklar yaşayabilirsin.

Yükselen Oğlak: Önümüzdeki bu süreçte günlük rutinleri planlayabilir, hayatını pratik ve üretken bir düzene sokabilirsin. Maddi dünyaya odaklanarak ürettiklerini toplumun hizmetine sunabilirsin. Çalışma koşullarını daha verimli hale getirebileceğin ve fayda sağlayabileceğin önemli fırsatlarla karşılaşabilirsin. İş arkadaşlarınla olan iletişimini veya ticari projelerini geliştirebilirsin. Öte yandan bilinçaltında oturmuş bazı fikirler seni sıkıntıya düşürebilir. Takılı kaldığın birtakım görüşlerin; artık çalışmadığını ve onları bırakman gerektiğini fark edebilirsin. Kontrolün dışında gelişen evrensel olayların varlığını fark edebilir, iç dünyanda stresler yaşayabilirsin. Ayrıca bedensel sağlığını ve beslenme düzenini yeniden bir sisteme oturtabilirsin; ancak ruhsal sağlığına dikkat etmen gerekebilir. Zira içsel huzursuzluklar yaşayabilirsin.

Yükselen Kova: Önümüzdeki bu süreçte kendi özel hayatına, sana keyif veren konulara ve çocuklarına odaklanman adına önemli fırsatlar seni bulacak gibi görünüyor. Eğer bir ilişkin yoksa yeni bir aşka yelken açabilir, birlikteliklerini sadece kendi fikirlerine değil karşındaki kişinin görüşlerine de önem vererek geliştirebilirsin. Çocuklarınla olan iletişimine yeni bir anlayış getirebilmek için fırsatlar yakalayabilirsin. Sana mutluluk getirecek organizasyonlar veya kısa seyahatler yapabilir, keyif alacağın hobilere yönelebilirsin. Yaratıcılığının oldukça aktif olabileceği bir dönem olabilir. El yeteneğini geliştirebileceğin sanatsal çalışmalara katılabilirsin. Arkadaş gruplarına veya farklı mesleki organizasyonlardaki beklentilere cevap vermek yerine; geleceğe dair hedefler belirlerken kendi isteklerini ve sana zevk verecek konuları göz önüne almalısın.

Yükselen Balık: Önümüzdeki bu süreçte evine ve ailene odaklanabilirsin. Aile içindeki iletişimi geliştirmek adına kendi duygularını ifade ederken onların düşüncelerini de göz önüne almalısın. Yaşam yerini değiştirmek, yeni bir ev veya mülk satın alabilmek adına önemli fırsatlarla karşılaşabilir, yuva kurabileceğin adımlar atabilirsin. Bu dönemde toplum önünde olmak yerine kendi özel alanına konsantre olmalı ve duygusal güvenliğini oluşturmaya çalışmalısın. Kariyer hayatında başarılı olmak adına çok fazla sorumluluk almaktan vazgeçmeli, ailene veya kendi temeli oluşturacak mesuliyetlere yönelmelisin. Evinden ticari bir girişime başlamak veya eğitimini sürdürmek için adımlar atabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.