Ay Burcunu Söyle Nasıl Bir Anneye Sahip Olduğunu Anlatalım!

Güneş burcunu biliyorsun, muhtemelen yükselenini de. Peki, karakterini ve geçmişini öğrenebilmen için sence bunlar yeterli mi? Biz söyleyelim, hayır tabii ki! Doğduğun anda gökyüzünde bulunan her gezegenin ve dizilimlerinin yaşamın üzerinde büyük etkisi var. Bunlardan belki de en önemlisi Ay! Doğduğun anda Ay’ın bulunduğu burç, bedensel sağlığından duygusal zekana kadar birçok alanda söz sahibi. Kişinin kendisi dışında annesi için de birçok durum Ay burcuyla kolayca anlam kazanabilir. Ay burcunu öğrenmek senden, nasıl bir anneye sahip olduğunu söylemesi bizden!

Ay burcunu öğrenmek için tıkla!

Annesine Annelik Etmek Zorunda Kalan Koç

Ay burcu Koç olanların duygusal anlamda patlamaya hazır birer bomba oldukları bilinen bir gerçek. Sebebi çoğu kez çocuk yaştan itibaren sorumluluk alıp, kendi ayakları üzerinde durmak zorunda bırakılmaları. Tabii bu durumda çocuksu karaktere sahip bir anneleri olmasının payı büyük. Koruyucu bir ebeveyn olmaktansa çocuğuyla arkadaşça bir ilişkiye sahip olan annenin zaman zaman çocuğuyla rekabete girmesi de görülmemiş şey değil.

Duygusal Gücünü Annesinden Alan Boğa

Tutarlı ve dengeli halleriyle tanınan Ay Boğalar, anneleri ile ilişkilerinde ne aşırı samimi ne de aşırı mesafeli. Her şey tam kararında! Çocuğunun kendine güvenli bir şekilde büyümesinden yana olan annenin onu yıpratacak türde her türlü davranıştan uzak durduğu söylenebilir. Ay burcu Boğa olan biri küçükken sokakta düşüp dizini kanattığında evhamlı bir anneyle karşılaşmadı mesela. Muhtemelen şöyle bir baktı, hiçbir şey yok deyip geri yolladı. Bu da onu duygusal açıdan güçlü biri haline getirdi.

Annesiyle Arkadaş Olan İkizler

Ay burcu İkizler olan hemen herkesin entelektüel zekası güçlü ve sosyal çevresi geniştir denebilir. Çünkü çocukluktan itibaren bu şekilde yetişmiştir. Öğretmen ya da öğretmen rolüne bürünmüş bir anneye sahip olması da fazlasıyla olası. Çocuğuyla oyunlar oynayan, derdini dinleyen ve arkadaşlık eden annenin tek eksik yanı duygusal açıdan güçlü bir ilişki kuramamış olması. İkizlerin de iletişim konusunda bir sıkıntı yaşamazken duygusal bağlılıklara gelememesi bu durumun tipik bir sonucu aslında.

Hayatını Annesinin Gölgesinde Geçiren Yengeç

Duyguları temsil eden Ay ve her duygunun 50 tonunu ruhunda barındıran Yengeç. İkisinin bir araya gelmesi kişiyi duygusal çeşitlilik ve sezgisellik noktasında rakipsiz hale getirir. Anne figürü ise inanılmaz derecede güçlü olabilir. Çocuğuna daima kol kanat geren ve asla hayatından tamamen çıkmayan anne, çocuğu kaç yaşına gelirse gelsin gölgesini üzerinde hissettirir. Böylesi bir etki sonucu çocuğu bir ömür boyu çocuk kalmaya mahkum olabilir.

Annesi Tarafından Şımartılmaya Müsait Aslan

Ay burcu Aslan olanların en öne çıkan özellikleri duygusal olarak yüksek özgüvenleri ve her daim el üstünde tutulma istekleri. Saygı görme ve sevilme isteğinin temelinde ise çocukluğundan itibaren bir dediğinin iki edilmemesi olabilir. Söz konusu tabloda baş rol ise şüphe yok ki annesinin! Çocuklarıyla arası iyi olan ve gücünü göstermekten çekinmeyen annesi, çocuklarını herkese karşı korumuş ve fazlasıyla şımartmış olabilir.

Eleştirelliğini Annesine Borçlu Başak

Birinin Ay burcu Başaksa ilk bilinmesi gereken kişinin olabildiğince endişeli ve mükemmeliyetçi olabileceği. Annesinden böyle gördü, böyle büyüdü en nihayetinde. Geçmişinde annesinin sağlık sorunlarıyla ilgilenmek durumunda kalması ya da yüksek beklentilerine hitap etmek zorunda kalmış olması da fazlasıyla yüksek ihtimal. El attıkları her işi kusursuz bir şekilde yerine getirmeye çalışan Ay Başakların duygusal konulardaki kavrayışları ise zayıf kalabilir.

Sosyal Ortamlardaki Başarısını Annesinden Devralan Terazi

Ay burcu Terazi olanların geniş sosyal çevrelerde boy göstermeleri, nerede nasıl davranacakları konusunda herkesten bilgili olmaları ya da uyum yetenekleri pek sürpriz değil. Doğduğu andan itibaren gözlerini insanlar arasında açan ve kalabalık ortamlarda büyüyen birinden başka ne beklenir? Güzelliği ve zarafeti ile meşhur annelerinin geniş çevresinden bağımsız kalabilmeleri mümkün değil. Sosyal ilişkilerinin mimarı anneleri denebilir.

Annesiyle Standartların Dışında Bir İlişkiye Sahip Akrep

Ay Akreplerin hayata karşı bakış açılarının karamsar ve şüpheci olması boşuna değil. Onun gibi travmalarla dolu bir çocukluğu başkası yaşasa kim bilir nasıl tepki verir? Anneleri için söylenebilecek belki de tek şey normal olmadıkları. Erken yaştan bir kayıp da söz konusu olabilir, çocuğuna hayatı zindan eden bir anne de! Çocuğunun hayatındaki müdahil tavırları, bir yerden sonra çocuğunu gözü kara ve sahiplenici bir kişiliğe dönüştürebilir.

Annesince Zihinsel Açıdan Beslenmiş Yay

Ay burcu Yay olanların entelektüelleri, neşeli halleri, özgürlüklerine düşkün karakterleri nereden geliyor diye uzun uzadıysa düşünmeye gerek yok. Hepsi bire bir annelerinden aldıkları özellikleri! Bebekliğinden itibaren çocuğuna eğitici oyuncaklar alan, kitaplar okuyan annesi, çocuğunu fazlasıyla özgür yetiştirmiş olabilir. Haliyle Yaylar da ne bir şeye bağlandı ne de baskıdan bunaldı. Büyüdüğünde de vazgeçemedikleri bağımsızlıkları, büyüme şekillerinin bir parçası.

Hayatla Mücadelesi Çocuk Yaşta Başlayan Oğlak

Ay burcu Oğlak olan kimselerin en öne çıkan özelliklerinden biri karşılaştıkları herhangi bir sorun için birine el açmayı kendilerine yedirememeleri. Dik duruşları ve çalışkanlıklarının çocuklukları ve ebeveynleri ile ilgisi olduğu söylenebilir. Çalışan ya da yaşça büyük bir anne tarafından yetiştirilmesi muhtemel kimseler oldukları ve çocuklukları süresince bol keseden harcama yapamadıkları ya da el bebek gül bebek şeklinde büyütülmedikleri ise kesin.

İlginç Bir Anneye Sahip Kova

Ay burcu Kova olanların hayatlarındaki anne figürleri alışagelmiş anne figürlerinden bir hayli farklı. Duygusal iniş çıkışları olan, ilginç konulara ilgi duyan ve özgürlüğü konusunda engel tanımayan bir karakter olduğu söylenebilir. Kovaların kabına sığmaz halleri ve bağımsızlıklarına düşkünlükleri biraz da bununla ilgili. Çocuklukları süresince entelektüel yönden beslenmiş olsa da duygusal yönden yetersiz kalmış olabilir.

Saçını Süpürge Eden Bir Anneye Sahip Balık

Ay burcu Balık olanların hassas yanları ve depresyona meyilli yapılarında geçmiş yaşamları ve özellikle de anneleri büyük etki sahibi. Çocukları için saçlarını süpürge eden annenin sıkça kurban rolünde görülmesi Balıkların egosuna olumsuz bir şekilde yansımış olabilir. Kişide sürekli çekince ve korunma ihtiyacı doğuran bu durum, kişiliklerinin harcı desek yeri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.