Ay Burcuna Göre Stresle Nasıl Başa Çıkabilirsin?

Mümkünse hayatımız boyunca hiç stres yaşamayalım, hep ondan uzak duralım istiyoruz. Ancak maalesef böyle bir durum mümkün olamıyor. Onun yerine stresle başa çıkmayı, en kolay yönleriyle onu yenmeyi öğrenmemiz gerekiyor! Ay burcunu buradan öğrenebilir, burcuna göre stresle nasıl başa çıkabileceğini keşfedebilirsin!

Koç Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Sabırsızlık, stres altındayken en belirgin kişisel özelliğidir Koç’un! Ya daha iyisini elde etmeyi ya da devam etmeyi reddeden yapında bu sabırsızlık büyük rol oynuyor. Duygusal anlamdaki anlık yükselme ve düşüşler çok sık oluyor, olaylardan kolaylıkla etkileniyorsun. İhtiyaçlarının hemen karşılanmaması seni öfkelendiriyor. Üstelik oluşan durumları kişisel algılıyor ve aşırı tepkiler verebiliyorsun!  Stres altındayken hissettiğin sabırsızlığın farkına varıp azaltmaya çalışırsan stres anlarını çok daha kolay atlatabilirsin!

Boğa Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Aslında değişime kapalı, üşengeç ve zaman zaman tembel olan yapın yüzünden strese girmen çok da kolay değil. Ancak zaman zaman istediğin muhteşem hayata ulaşmak için çaba gösterme konusunda ciddi anlamda sıkıntın yaşayabiliyorsun! Çabuk karar verememen, bazı fırsatların elinin altından kayıp gitmesine sebep olabiliyor. Aslında her şey çok kolay ve senin elinde! İstediğin hayata ulaşmak için daha kararlı ve hızlı olman gerektiğini aklından çıkarmamalısın. Ayrıca bazen diğer insanların ne hissettiklerini ya da ne hakkında konuştuklarını anlamamakta direnebiliyorsun. Dostların senin varlığından dolayı fazlasıyla mutlular, hatta birçok zaman sadece varlığınla bile onları tatmin ediyorsun!

İkizler Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Huzursuz, tedirgin, güvenilmez davranışlar ve aldığın kararlar stresli anların sonuçları olarak ortaya çıkıyor. Dış etkenler ve kendi değişken doğan da bu sırada aldığın kararları etkiliyor. Ayrıca kendini korumak için bu anlarda duygularınla değil mantığınla hareket ediyorsun. Bazı zamanlarda da edindiğin tecrübeler ile karar alıyor, hayatın gerçekliklerini görmezden geliyor, duygularını ve olayları arka plana atıyorsun. Stresli olduğun zamanlarda mantığınla hareket etmen çok güzel, ancak kendini tamamen duygularından arındırmamalı, onların da karakterinde rol oynadığını unutmamalısın.

Yengeç Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Stres anında ürkeklik ve saklanma eğilimindesin! Eve gidip güvenli bir yerde olmak stresli anlarında bunun üstesinden gelme yöntemin! Tekrar tekrar geçmişe gitmen, geçmişteki yaralarından etkilenmene sebep oluyor. Üstelik bu ruh halin seni o kadar çok etkiliyor ki uzun zamandır hissetmediğin kadar sancılı bir moda giriyorsun. İletişim kurup sorunu çözmektense herkese arkanı dönüp, kendi dünyanda kalmayı tercih ediyorsun. Fakat bu durumun hiçbir şeyi çözmeyeceğini unutmamalı, çevrendeki kişilerle konuşmayı denemelisin.

Aslan Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Zaman zaman bencil davranışlar sergilemen ve mücadeleci yapın, hayatında problemlere sebep olabiliyor. Etrafındaki insanları kontrol altına alma isteğini kimi arkadaşların kabulleniyorken, özgür ruhlu olanlar sorun yaratabiliyor. Böyle anlarda kendini fazlasıyla strese girmiş hissediyorsun. Ortak çözüm bulmak ve zaman zaman başkalarının istekleri için taviz vermek ile stresli anlarınla kolaylıkla başa çıkabilirsin!

Başak Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Stresli olduğun zamanlarda çoğu zaman başka insanların hatalarını bulmaya çalışıyor ve bu nedenle çevrenle sık sık çatışma yaşıyorsun. Haliyle bu da duygusal olarak seni çıkmaza sürüklüyor! Kendi kendini yargıladığın için etrafındakiler seninle ilgili ne yorum yaparlarsa yapsınlar asla tatmin olmuyorsun. Üstelik hayatınla ilgili şikâyet etmeye başlıyorsun ve bunu çözmek için harekete de geçmiyorsun. Kendini ve yaptığın şeyleri küçümsemekten vazgeçersen stresli anlarını çok daha kolay bir şekilde atlatabilirsin.

Terazi Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Çevrende kabul görmeme korkun en büyük streslerinden biri! Çevrendeki insanların aldığı kararlar, senin vereceğin kararları da oldukça etkiliyor, ancak çoğu zaman tutarsızlığa sebep oluyor. Barışçıl bir role bürünüyorsun. Fakat herkesi haklı görmeye çalışman içten içe zaman zaman gerilmene ve kendini güvensiz hissetmene neden oluyor. Herkesi memnun edeyim derken, kimseyi memnun edemediğini fark ediyorsun. Çevrendeki insanların kararlarından daha az etkilenmeli, kendi fikrinin önemini kavramalı ve herkesi memnun etmeye çalışmaktan kaçınmalısın.

Akrep Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Olayları ve duyguları akışına bırakmayı öğrenmelisin! İstemediğin şeyler olduğunda agresif ve kıskanç bir ruh haline bürünebiliyorsun. Sakin ve durgunken bir anda içinde fırtınalar kopabiliyor! Çünkü sevgini ve nefretini çoğu zaman uç noktalarda yaşıyorsun. Yaşanan olayları ve durumları çok fazla kişiselleştirmemeli ve şüpheci tavrını azaltmalısın. Bu şekilde hem stresli anlarda yaşadığın duygusal yoğunlukları aza indirebilir hem de insanlara güvenmeyi öğrenerek çok daha mutlu ve huzurlu bir hayat geçirebilirsin.

Yay Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Stresli olduğun zamanlarda olaylardaki kusurları görmezden geliyor, her şeyin yolunda olduğuna inanıyor, hayata tam anlamıyla pembe gözlüklerle bakıyorsun! Sorunlara karşı pozitif tutum göstermen elbette ki çok güzel. Ancak hiçbir problem yokmuş gibi olayları akışına bırakman birçok zaman sorunu çözmeden devam etmene yol açıyor. İleride aynı problem ile karşılaştığında yine hiçbir şey olmamış gibi davranabiliyor, görmezden gelebiliyorsun. Bu da zaman zaman çok küçük sorunların gereksiz yere büyümesine sebep oluyor. Stres altındayken problemleri çözmeyi öğrenmeli, olaylar büyümeden gelecekteki olabilecek hasarları yok etmelisin.

Oğlak Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Seni strese sokan bir durum oldu mu karamsar bir ruh halinde ve kötümser bir tavra bürünebiliyorsun! Günlük hayatındaki her şey sana bir anda ağır gelmeye başlıyor, resmen omuzlarına biniyor! Duygusal konularda strese girdiğin zaman sürekli olarak kendini işine veren biri oluyorsun. Normal zamanlarda da çalışmayı zaten seviyorsun, ancak stresli olduğun dönemlerde seni masadan kaldıramıyorlar! Kendini izole etmek yerine, stresin kaynağına yönelmeli, meseleye çözüm odaklı yaklaşmalısın.

Kova Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Stresli olduğun zamanlarda kendi kabuğuna çekilip dikkatini farklı konulara vermek istiyorsun! Aslında bu yüzden sana zaman zaman mesafeli ve soğuk diyorlar. Tabii ki arkadaşlarını görmek istediğin anlar da oluyor, ama çoğu zaman bireyselliğini konuşturmak istiyorsun. Çünkü kendini tanıdığın için stresli anlarında sana neyin iyi geleceğini biliyorsun. Koca bir alkış 🙂

Balık Burcu Stresle Nasıl Başa Çıkar?

Stresli olduğun zamanlarda vücudunun her noktası bundan etkileniyor! Başın dönebiliyor, vücut direncin düşebiliyor, kendini halsiz ve hasta hissedebiliyorsun. Kararsız, odaklanmakta güçlük çeken biri oluyorsun. Kendini stresli hissettiğin anlarda bunun geçici olduğunu, kendine bu kadar zarar vermenin sana hiçbir şey kazandırmayacağını düşünmekle işe başlayabilirsin. Emin ol bunun farkında olman bile bu konuda bir adım atmanı sağlayacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.