Ay Burcuna Göre Ruhsal Benliğin Ne Diyor?

İçgüdülerimizi, sezgilerimizi ve bilinçaltımızı ortaya çıkaran Ay burcu, içsel imajımızı ve bunu dışarıya nasıl yansıttığımızı belirtiyor. Alışkanlıklarımız, hatıralarımız, kısacası geçmişe bağlı tepkilerimizdir. İçinden dışarıya açılan kanalda seni temsil eden Ay burcunun ne olduğunu biliyor musun? Bilmiyorsan hemen Ay burcunu öğren, sonrasında ruhsal benliğini söylediklerini keşfet!

Koç

İlk adımı atmak konusunda son derece hızlısın. Asla sabırlı biri değilsin ve işler istediğin şekilde gitmediği zaman şimşek gibi gürleyebilirsin! Herkese karşı içinden geldiği gibi davranıyorsun, inatçı ve aceleci bir karaktere sahipsin. Konu ne olursa olsun dürüst davranmayı tercih ediyorsun, çünkü sana göre doğru olan bu! Dikkatleri üzerine çekmeyi seviyorsun ve her daim güçlü görünmelisin. Hayattan keyif alan, pozitif bir yapın var ve sürekli şikayet eden insanlar hiç sana göre değil!

Boğa

Değişimlerden pek hoşlanmıyor, hayatının her alanında acele etmeden, yavaşça hareket ediyorsun. Parasal konular, yemek ve hayatındaki konfor senin için fazlasıyla önem taşıyor. Şehrin gürültüsünden, stresten arınmak istediğin zaman yemyeşil bir ormanda ya da tenha bir plajda kafa dinleyebilir, özüne dönebilirsin. Çiçeklerin yeniden açtığı, güneşin hafiften ısıttığı ilkbahar en sevdiğin mevsim! Her şeyin tekrardan canlanmaya başladığını hissediyor, yepyeni bir sene merhaba diyorsun!

İkizler

Aydınlık ve karanlık, iyi ve kötü, siyah ve beyaz gibi senin de birbirinden tamamen zıt iki karakterin var. Hayatındaki en önemli görevlerinden biri ise bu dengeyi koruyabilmek! Koruyamadığın zaman çabuk sıkılıyor, bir işi bitirmeden diğerine geçmek istiyorsun. Başkalarının ne düşündüğü ve hissettikleri ile ilgilendiğin zaman kendini kötü hissetmeye başlıyorsun, bu yüzden insanların fikirlerini boş vermeli, kendi iç sesini dinlemelisin. Cıvıl cıvıl enerjini saklamaya çalışmamalı, hayattan aldığın keyfi fazlasıyla hissetmelisin!

Yengeç

İç duygularınla sürekli iletişim halindesin. Hatta öyle ki bazı zamanlarda zihninin duyguların yüzünden yorulduğunu hissediyor, herkesten ve her şeyden uzaklaşmak istediğini fark ediyorsun. Senin için mantığınla karar verme gibi bir durum çoğu zaman olamıyor, üstelik mantığınla kararlar aldığın zaman vicdan azabı çekiyor, tekrar duygularına yöneliyorsun. Ruhsal benliğinin sürekli olarak korunmaya ihtiyacı var, çünkü çok kırılgansın! Çevrendeki insanlardan nasıl enerji alıyorsan, ayna gibi onlara aynısını yansıtıyorsun.

Aslan

Kedi gibi ilgi odağı olmaktan, uysal bir şekilde gıdılarının ve saçlarının okşanmasından çok hoşlanıyorsun! Konu herhangi bir şeyi dramatize etmek olduğunda içindeki aktör ya da aktris ortaya çıkıyor ve oyununu oynamaya başlıyorsun! Büründüğün duygu ve düşüncelerle kolayca bütünleşebildiğin için fazlasıyla inandırıcı oluyorsun. Sosyal itibarını, insanlar üzerinde nasıl bir etki bıraktığını, kısacası vitrinini fazlasıyla önemsiyorsun. Sevdiğin biri için arkana dönüp bakmadan gidebilecek kadar da gururlu birisin!

Başak

Sıcak ve utangaç bir ifadeye sahipsin, naif ve nazik bir imaj çiziyorsun. Zor beğenen, detaycı bir yapın var ve her konuda olduğu gibi görünüşün konusunda da hassas ve eleştirel bir tutum takınıyorsun. Formda kalman senin için o kadar önemli ki, azıcık bile kilo alsan hayatın çekilmez olduğunu hissediyorsun! Sadelik ve doğallığın temsilcisisin! Gürültüden pek hoşlanmıyorsun, bu yüzden kalabalık arkadaş toplantılarındansa evinde geç saatlere kadar çalışabilirsin!

Terazi

Neşeli ve ilişki kurmaya meyilli bir yapın var. Hayatın boyunca tek başına hareket etmek sana zor gelebilir, her zaman yanında sana destek olacak birilerinin olmasını tercih edersin. Estetik kaygıları olan, uyumlu, objektif, entelektüel, ara bulucu, yaratıcı, zevk sahibi bir karaktere sahipsin. Bir olayla karşılaştığın zaman, ilk olarak o olaya kimlerin karıştığını ve gerçekten haklı olup olmadığını merak ediyorsun, çünkü adalet duygun o kadar gelişmiş halde ki çoğunluğun değil her zaman için haklının yanındasın!

Akrep

Dikkat çeken, büyük ve gösterişli evler hiç sana göre değil. Gizemi seviyorsun ve özel hayatının başkalarının önüne serilmesinden, sırlarının ortaya çıkarılmasından ve bu şekilde incitilmenin düşüncesinden bile nefret ediyorsun. İnsanların ve olayların özündeki iyiliği ve kötülüğü açıkça görebiliyorsun, başkalarının sakladığı sırları radar gibi algılayabilme yeteneğine sahipsin. Çevrendeki herkesin dertlerini büyük bir serinkanlılıkla dinleme ve destek olmak için gönüllü olabilirsin.

Yay

Aklın genelde havalarda olduğu için, çoğu zaman, önündeki taşları ya da çukurları görmüyorsun, bu da sık sık tökezleyip düşmene sebep oluyor. Ama düştüğün yerden kalkmak, yeniden hızlanmak, hedefine doğru koşmak senin ruhunda var! Gezerek, düşünerek, yeni insanlar tanıyarak olgunlaşabileceğine ve perspektifini genişletebileceğine inanıyorsun. Ayrıca senin kadar öğrenmekten ve öğretmekten keyif alan başka bir Ay burcu olamaz!

Oğlak

İltifattan hoşlanmadığını iddia etsen de aslında içten içe o kadar çok hoşuna gidiyor ki! İnsanların seninle ilgili en çok dikkatini çeken şey; amacın doğrultusunda ortaya koyduğun özveri ve azim! Genel olarak herkesin senden kolayca etkilenmesini istemiyorsun, çünkü saygınlığı ve başarıyı hak etmek için çaba göstermeye ihtiyaç duyuyorsun. İçsel motivasyonunu kimsenin kıramayacağına inanıyorsun ve son derece dayanıklı birisin!

Kova

Kendini ne ailene ne yaşadığın yere ne de herhangi bir kişiye ait hissetmediğin için, birçok zaman evlatlık olduğunu düşünüyorsun. Hatta zaman zaman bu yabancılık duygun bir adım öteye taşınıyor ve Küçük Prens gibi başka bir gezegenden geldiğini bile iddia edebiliyorsun! Zihnen ve ruhen bağımsızsın, ayrıca tarafsızlığa meyilli bir yapın var. Duygularını geçersiz kılarak, içgüdülerine, hislerine ve tutkularına rasyonel bir yön verme becerisine sahipsin!

Balık

Yargıların bir Terazi’ninki kadar adil olabilir. Espri anlayışının ve sempatinin de bir Yengeç’ten aşağı kalır yanı yok! Bazen bir Oğlak kadar melankolik, bazen de bir Yay kadar dışa dönük ve cömert olabiliyorsun. Aslan gibi gururlu, Koç kadar idealist ve cesur da davranabilirsin. Kova’nın insanlık sevgisine, Boğa’nın damak tadına sahipsin. En az İkizler kadar hoş sohbetsin ama Akrep’in mahremiyeti iliklerine kadar işlemiştir. Tecrübelerinden kazandığın bilgelik ve merhametse kendine has bir özellik!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.