Ay Burcuna Göre Nasıl Bir Anne Olacaksın?

Annelerimiz bizim canımız! Bir tek onlar olsa bile hayatımızı geçirebiliriz, kimseye ihtiyaç duymayız! Evin içinde en sevdiğimi elbisemizi kaybetsek “Anne!”, akşam bir yere gitmek için para istiyorsak yine “Anne!”, babayı bir şeye ikna etmek istiyorsan yine “Anne!” Yani kısaca durum hep aynı. Hayatımızın her anında olan ve iyi ki de hep var olacak olan annelerin hakkı yenmez. Peki sen nasıl bir anne olacaksın? Hemen ay burcunu buradan öğren, nasıl bir anne olacağını keşfet!

Koç

Genç yaşta ya da anne olmaya hazır değilken anne olabilirsin sevgili Koç! Fakat sonrasında akıllıca davranır, çocuğunun sütü döküldüğü zaman ona ağlamak yerine üstesinden gelebileceğini çocuğuna öğretmeyi tercih edersin. Aynı anda hem anneliğe hem de kariyerine devam edebilir, iş sonrası eve gelerek hızlıca ona yemeğini hazırlayabilirsin. Zaman zaman duyguların ağır basabilir, ancak çoğu zaman mantığını konuşturarak çocuğun için en iyisini yapmaya çalışırsın. Mücadeleci, girişken ve atak bir anne olacağın kesin!

Boğa

Ailesini güvende tutmaya öncelik verecek bir anne! Aldığın kararlar ve davranışlarında sağlamcı tavrın direkt olarak göze çarpan en büyük özelliğin! Basit düşünmek ve karar almak isteyeceksin, ancak dalgalanmalar ve çok yönlü düşünceler seni zaman zaman zora sokabilir. Komplike düşüncelerini ve hislerini çoğu zaman göz ardı etmeye çalışacaksın. Ayrıca bazı zamanlarda zihninde oluşan aydın fikirler, maceracı ve araştırmacı isteklerin seni ikilemde bırakabilir.

İkizler

Entelektüel, eğlenceli, deli dolu ama aynı zamanda çevrendeki herkesten etkilenebilen bir anne olacaksın! Nasıl mı? Kardeşinden, eşinden, annenden, hatta halandan bile etkilenebilecek, kendi kararlarını almada güçlük çekebileceksin. Zaman zaman kültürel aktivitelere doyamayan, kimi zamanda çocuğunun ilgiden boğulduğunu hissederek kendini bir adım geride bırakabilen bir anne olacaksın!

Yengeç

Tam anlamıyla arkadaş gibi bir anne olacaksın! Birlikte alışverişe gidecek, o sinema senin bu tiyatro benim şeklinde kültürel aktivitelere katılacak, sürekli olarak beraber gezeceksiniz. Ama bazı noktalarda farklı hayatlarınızın olabileceğini kabullenmelisin. Çünkü bu şekilde arkadaş gibi olduğunuzu düşünsen de çocuğun annesine bağımlı bir karaktere bürünebilir. O yüzden gerektiği yerde anne, gerektiği yerde arkadaşı olabilmelisin 🙂

Aslan

 

Çocuğuna tam anlamıyla güvenen, onun bir yıldız gibi parlamasına yardımcı olacak bir anne! İşte bu sensin 🙂 Çocuğunla gurur duymayı ve aynı şekilde onun da seninle gurur duymasını isteyeceksin. Onu hatalarıyla yüzleştirecek, mutlaka onu nasıl düzeltebileceğini öğretecek bir anne olacaksın! Onu şımartmadan duramayacak, sevgiye boğacaksın. Dikkat çekici, kendine güvenen, hırslı ve başarılı bir çocuk yetiştireceksin!

Başak

Hareketli ve mükemmel bir çocuk yetiştirmek isteyeceksin! Hünerli ve becerikli yapın sayesinde çocuğun her sorununa koşturacak, sağlığını zaman zaman gereğinden fazla önemseyeceksin. Titiz ve düzen konusunda biraz pimpirikli olduğun için çocuğunun da düzenli yaşamasını ve günlük işlerini zorlanmadan yapabilmesini öğretmeye çalışacaksın.

Terazi

Nazik, yardımsever, sorumluluk sahibi olma ve başkalarının düşüncelerine saygı gösterme gibi erdemli davranışları çocuğuna aşılamak isteyeceksin! Arkadaş canlılığın ağır basacak ve anne figüründen biraz kayacaksın. Hayatının her anında sosyal olmasını istediğin bir çocuk yetiştireceksin. Ayrıca sürekli olarak dünya barışını ona aşılayacağın da ayrı bir gerçek 🙂

Akrep

Duyarlı, derinliği olan, gizemli ve bir o kadar da bilgi sahibi, öğretici anne! Anne-çocuk ilişkinizin haricinde onunla derin bağ kurmaya çalışacak, duygusal olarak sürekli çocuğuna destek olmak isteyecek, çocuğunun her anında yanında olmak isteyen bir anne olacaksın. Zaman zaman farkında olmadan duygusal baskı kurabilirsin, böyle olduğu anlarda kendini frenleyebilen güçlü bir anne olacağın kesin.

Yay

Özgürlüğüne düşkün anne! Çocuğunun gelişimine destek olabilecek her türlü aktiviteye varsın! Eğitimine her zaman tam destek olan, çocuğunu serbest bırakıp özgür yetişmesini isteyen bir anne olacaksın. Geniş bir bakış açısına sahip, her ne olursa olsun iyimserliğini ve pozitif ruhunu kaybetmeyen bir çocuk yetiştireceksin. Yani tıpkı senin gibi bir çocuğun olacak!

Oğlak

Çalışmaktan ya da gezmekten biraz geç anne olabilirsin! Çocuğuna sürekli olarak sorumluluklarını hatırlatıyor olacaksın. Ayrıca senin gibi işe ve disipline önem veren bir çocuğun olsun istiyorsun! Güçlü anne profili çizerken, bir noktadan sonra çocuğunun büyüdüğüne inanmanla birlikte kendini tekrardan işe veren, başarılı bir anne olacaksın!

Kova

Bağımsız, olgun ve sosyal bir anne olacaksın! Çocuğunla bol bol gezecek, onu da yanında her yere götüreceksin. Tıpkı kendin gibi idealist, özgürlüğüne düşkün, açık fikirli ve sıra dışı bir çocuğun olacak! Ayrıca olaylara karşı her türlü bakış açısını ona gösterecek, düşüncelerini savunmasından çekinmemesini öğreteceksin. Tarafsız, yenilikçi ve teknolojiye düşkün bir anne olacaksın!

Balık

Fazla hoşgörülü olman, zaman zaman çocuğunun üzerinde disiplin kurmanı zorlaştırabilir. Çocuğuna çok düşkün olacak, ona tüm imkanları sağlamak isteyeceksin. Aşırı fedakâr, hassas, değişken ve tüm zorluklara göğüs geren bir anne olacaksın! Çocuğuna karşı çok yumuşak davranmayı biraz törpüleyebilirsen disiplin konusunda sıkıntı yaşamayacaksın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.