Ay Burcuna Göre Mutfakta Yeteneğini Konuşturanlardan Mısın?

Kimisi söz konusu yemek olunca babasını bile tanımıyor, kimisi “sadece sağlıklı şeyler yiyeyim” diyor! Tatlı için canını verenler mi dersiniz, yoksa porselen yemek takımları ve özel tasarım çatal bıçaklar ile yemek yiyenler mi… Peki ya sen hangisindensin? Ay burcunu hemen buradan öğren, yemek zevkini keşfet!

Koç

Barbekü, mangal denildi mi ağzının suları akar! Acı ve baharata bayılır, fast food için canını bile verebilir! Beklemeye sabrı olmadığından acıktığında yemeğini hemencecik yemek ister. Mutfakta onu oyalamayacak, hayatını kolaylaştıran ve pratik yemekler tam olarak Koç’un tarzı! Yemeğin sadece tadından değil, görselliğinden de zevk alır. Fazlasıyla cesur olduğu için denenmemiş, zor tariflerden asla korkmaz, hem kendine hem de misafirlerine yepyeni tatlar denettirir!

Boğa

Yiyecek ve içecek konusunda kaliteyi sevdiği kadar, hazırlaması çok zahmetli olmayan, basit yiyecekleri de sever. Porsiyonları büyük ve doyurucu olsun ister, yemekten sonra tatlı ya da çikolatayı asla ihmal etmez! Sunacağı her yemeğin, baharatın, malzemelerin kısacası her detayın taze olmasına özen gösterir! Yemeklerini göz alıcı bir şekilde hazırlamaya dikkat eder ve en klasik tariflere bile zarafet katmak onun için çocuk oyuncağıdır!

İkizler

Değişik yiyecekleri denemeye çoğu zaman meyillidir! Biraz ondan alayım, biraz bunun tadına bakayım dediği için açık büfe her zaman vazgeçilmezi olur. Aynı anda birkaç işi yapmayı sevdiği için konuşurken ya da televizyon izlerken bir yandan da yemek yiyebilir. Egzotik yemek türlerine her zaman meraklıdır. Ayrıca sıcak soğuk mezeleri aynı anda tatmayı da çok sever!

Yengeç

Mutfak alışverişi için para harcamaktan büyük keyif alır, ne de olsa onun için yemek çok önemli! İster 3 kişi için, isterse de 300 kişi için olsun, sayı fark etmeksizin herkesi doyurabilecek kadar yemek yapabilme kapasitesine sahiptir! Beceriklidir ve başkalarıyla yemek yemek çok hoşuna gider, yaratıcı fikirler bulmakta üstüne yoktur! Zaman zaman duygusal olarak rahatlamak için kendini yemeğe verebilir!

Aslan

İyi yemek demek sadece lezzet değil aynı zaman da güzel bir sunum da demek! Her şeyin en kalitelisini ve özelini seven Aslan’ın keyfi yerinde olduğu sürece yaptığı yemekler, hatta mutfak düzeni bile herkesin dikkatini çeker. Vejetaryen olarak herkesi şaşırtabilir, ama etobur olursa bu beklenen bir yönelim olur 🙂 Ayrıca eğlenceli yemek organizasyonları düzenlemede çok başarılıdır!

Başak

Yemek konusunda fazlasıyla seçici desek yeridir! Hayatı boyunca sağlıklı şeyler yemek ister, sürekli olarak diyet yapar, birçok zaman yediği yemeklerin besin değerlerine lezzetinden daha çok önem gösterir! Hayatının herhangi bir döneminde vejetaryen olabilir ve ağzına bir parça bile et sokmayabilir. Hayatı boyunca zihnini tazelemeye ihtiyaç duyar ve genç görünmeye özen gösterir. Tatlı merakı zaman zaman zor anlar yaşatabilir 🙂

Terazi

Tatlı şeylere bayılır! Kremalı kahveler, tatlı içecekler, süslü püslü pastalar, şerbetli tatlılar… Egzotik ve baskın tatlara hayır diyemez ama yine de en sevdiği tatlılardan da kendini alamaz! Kilo takıntısı yüzünden yediklerini her zaman dengelemeye çalışır. Bol bol su tüketerek hem sağlığına hem de kilosuna ekstra özen gösterebilir. Arkadaşlarına hazırladığı sofrada eksik hiçbir şey bulunmaz!

Akrep

Kendini dünyanın en iyi şeflerinden biri olarak hisseden Akrep, yemek yaparken tüm tutkusunu, sevgisini katar! Hazırladığı sıradan menülerde bile mutlaka yaratıcılığını konuşturmadan yapamaz. Deniz ürünlerini çok sever, baharatsız yemeğe yemek demez! Sürekli olarak yeni tatlar, tarifler dener. Ayrıca çiğ yiyeceklere karşı ekstra bir ilgisi olduğundan suşiyi sevme olasılığı çok yüksek!

Yay

Karşınızda yabancı tatlara en meraklı olan ay burcu: Yay! Dünya mutfağına olan aşkıyla tanınır, felsefi, ideolojik ya da dini bir beslenme biçimini benimseyen tek ay burcu olabilir! Budistlerin gibi et yememeye karar verebilir ya da Müslümanlar gibi tüm ramazanda oruç tutarak bedenini dinlendirmeyi tercih edebilir. Ayrıca yabancı kültürlere ait yiyeceklerinden mutfağında mutlaka bulundurmak ister.

Oğlak

Yemekten çok keyif aldığı söylenemez Oğlak’ın! Ama ne olursa olsun porselen yemek takımları, cam eşyaları ve özel tasarlanmış çatal bıçak takımı her zaman şık sofralarında yer alır. Mutfağında da bir ofis düzenindeki kadar planlı olan Oğlak, en telaşlı olduğu zamanlarda bile hiçbir yeri dağıtmaz! Dolapları tıka basa sevdiği yiyeceklerle dolu olur. Peki sevdiği yiyecekler ne mi? Cips, kuruyemiş gibi yerken çıtırdayan şeylere hayır diyemez 🙂

Kova

Karizmatik, ilginç, sıra dışı ve hümanist yapısı ile yemek olarak ne yaparsa yapsın herkese ilgi çekici gelir! Aktif ve hareketli yanı ile çabucak ilginç tarifler yaratabilir. Sağlıklı, ufak tefek, daha önce denenmemiş ürünleri ortaya çıkarmada üzerine yoktur! Beklenmedik misafirlere açık olduğu için mutfağında mutlaka hali hazırda bir şeyler bulundurur.

Balık

Yemek konusunda her türlü deneyime açık olan Balık, en basit yemeği bile yaratıcılığı ile bir süsleme sanatına dönüştürür! Lezzetli yemekler hep onun kalemidir, kalorisi yüksek ve egzotik yemek tarzı menüsünü yansıtır. Bal, balzamik, sirke ve zeytinyağı ile hiç beklenmedik soslar yaratabilir, en sıkıcı yemekleri bile bir lezzet şölenine dönüştürebilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.