Ay Burcuna Göre Anne Olarak En Güçlü Yanın Hangisi?

Tüm anneler zor anımızda yardımımıza koşan, bizi kötülerin elinden çekip kurtaran birer süper kahraman aslında. Peki anne olduğunda “süper gücün” ne olacak? Bu sorunun cevabını bulmak için Ay burcumuzu bilmemiz gerekiyor. Doğum haritamızda; anne figürü söz konusu olduğunda ise Ay’ın konumu inceleniyor. Ay burcumuz duygusal dünyamızı ve annemizi nasıl gördüğümüzü ifade ettiği gibi, aynı zamanda nasıl bir anne olacağımıza dair ipuçları veriyor.

Ay Koç Burcunda ise Çocuğunu Cesaretlendiren Bir Annesin              

Ay, geçmişle bağları pek fazla bulunmayan Koç burcunda iken kişi, geleneksel aile yapısından kopmaya eğilimli olabilir. Bu kişinin bir anne olarak tahammülsüz ya da bencil olarak gözükmemeye dikkat etmesi gerekmektedir. Öfke problemleri yaşayan, “güdümlü terlik” uzmanı anneler olarak karşımıza çıkabilirler. Olumlu tarafları değerlendirdiğimizde çocuklarının bir birey olmasını destekleyen, onları cesaretlendiren tarzda annelerdir.

Ay Boğa Burcunda ise Çocuğuna Güven Veren Bir Annesin

Boğa burcunun değişime kapalı olarak bilinen yapısı göz önüne alındığında, Ay burcu Boğa olan kadınlar değişime direnen, keyfine düşkün bir anne olarak algılanabilir. Haftanın her günü aynı şeyleri pişirip aynı koltukta aynı diziyi seyreden anne modeli olmaktan kaçınmalıdır. Burcun olumlu taraflarını yansıtıp çocuklarına güven ve istikrar duygusunu aşılayabilir. Kendileri gibi çocuklarının da kendi kendilerine yetmeleri için gerekli becerileri öğretebilir.

Ay İkizler Burcunda İse Çocuğunu Öğrenmeye Teşvik Eden Bir Annesin

Bu kişiler aile konusunda daha nötr fikirlere sahiptir. Klasik anne tiplemesinden biraz uzaktır. Çocuklarını dinlemeyip sürekli kendisi konuşan, yüzeysel bir anne olarak gözükmemeye dikkat etmeleri gerekir. Kavgadan gelmiş çocuğuna bakıp “Ha kolunu mu kırdın, tamam telefondayım şu an” deyip geçen annelerden olmamak için çabalamalıdır. Olumlu yönler değerlendirildiğinde çocuğunun öğrenme becerilerini teşvik eden, onlara faydalı bir merak duygusu aşılayan, bilgili bir anne rolü üstlenebilir.

Ay Yengeç Burcunda ise Çocuğunu Koruyup Kollayan Bir Annesin

Bu kişiler için ailelerinden kopmak bir hayli zor olacaktır. Sadece kendi çocuklarına değil, etrafındaki tüm insanlara “annelik yapma” ihtiyacı hissedebilirler. Çocuklarına karşı duygusal tepkiler verip onları sürekli şımartan, fazla korumacı bir yapıdan sıyrılmaları gerekir. Kocaman olmuş çocuğuna “Terli terli su içme evladım” diyebilecek hatta kaynanalık yapacak kadar gereksiz yakın ilgi gösterme potansiyeline sahiplerdir. Çocuğunun olgunlaşmasına izin vererek, onu boğmayarak da ilgili ve özverili bir annelik modelini benimsemesi daha iyi olabilir.

Ay Aslan Burcunda ise Çocuğuyla Gurur Duyan Bir Annesin

Ay burcu Aslan olan kişiler ailelerinden ayrılmakta zorluk çekmezler lakin hep çocuk kalmaya, kendi zevklerine düşkünlük göstermeye eğilimlidirler. Anne figürü olarak gösterişi seven, dramatik, bencil biri olarak algılanabilir. Çocuğuyla övünmek için çocuklarını tam bir “Ruşen Amca’nın oğlu Sedat” olarak yetiştirmeye çalışabilirler. Olumsuz yönleri bir kenara bırakırsak bu kişiler burcun olumlu taraflarını yansıtıp çocuklarının kendilerine güvenmeleri konusunda onlara destek olmalı, çocuklarının kendi yeteneklerini ortaya koyabilmesi için onları cesaretlendirip örnek olmalıdır.

Ay Başak Burcunda ise Çocuğuna Düzenli Olmayı Benimsetmiş Bir Annesin

Ailesinin sağlığı, gündelik işleri ile ilgilenen kişiler olarak çocuklarına da faydalı olmaya çalışırlar. Bu süreçte aşırı mükemmeliyetçi, her şeye kusur bulan, eleştiren bir anne olmaktan kaçınmaları gerekir. Çocuğuna kapıdan girdiği gibi 28 kez ellerini yıkatan, çocuğuna yürüyen mikrop gözüyle bakan bir anne portresi çizmek yerine burcun olumlu özelliklerini değerlendirip çocuğuna sağlıklı olmayı, hazırlıklı ve düzenli olmayı öğretebilirler.

Ay Terazi Burcunda ise Çocuğuna Uyumlu Olmayı Öğretmiş Bir Annesin

Bilinçsiz bir şekilde uzalaşmacı tarafı bulunan bu kişiler ilgili, adaletli, etrafı güzelleştiren kişiler olarak ön plana çıkabilir. Bir anne olarak çocuklarına bu dengeyi öğretebilir. Bu uzlaşmacı tavrı abartıp “Aman tadımız kaçmasın Ali Rıza Bey” modunda bir anneye dönüşmekten kaçınmaları gerekir. Kendi kafalarının içindeki terazinin dengesini bir kenara bırakıp çocuklarıyla gerçek anlamda ilgilenmelidirler. Bunu yaptıklarında çocuklarına kavgacı olmaktan uzak, uysal biri olmayı gösterebilirler.

Ay Akrep Burcunda ise Çocuğuna Mücadele Etmeyi Öğreten Bir Annesin

Bu kişiler için duygular daha da derinleşir ve kaybetme korkusu tetiklendikçe aileleriyle bağlarını kesmesi zor olur. Kontrol delisi, sürekli sorunlar yaratan, çocuklarını denetim altında tutmak isteyen anneler olabilirler. İçlerindeki Firdevs Yöreoğlu’nu olumlu yöne sevk edip iradeli, istikrarlı bir anne olabilirlese çocuklarına da bu hayatta mücadele etmeyi, ayakta kalmayı çok iyi öğretebilirler.

Ay Yay Burcunda ise Çocuğunun Ufkunu Genişleten Bir Annesin

Bu kişiler bir an evvel hayata atılmak için ailesiyle bağlarını çok erken yaşta koparmış olabilir. Bir anne olarak kendi doğrularında ısrarcı, bazen tutarsız ya da çok kayıtsız gözüken bir tablo çizmekten kaçınmaları gerekir. Çocuğunu karavana bindirip gezdirmek de güzel bir şey tabii ama bunları abartmadan da çocuklarına hoşgörülü ve doğayla uyum içinde yaşayan biri olmayı öğretebilirler. Kendi fikirlerini dayatmak yerine, çocuklarının kendi değerlerini geliştirmesine ön ayak olmalılar.

Ay Oğlak Burcunda ise Çocuğuna Hayatın Gerçeklerini Öğreten Bir Annesin

Duygularını denetim altında tutan bu kişiler için duygusal bağlara karşı hissettikleri korkuları ailevi çevreden uzaklaşma eğilimi getirebilir. Aile söz konusu olduğunda aileye karşı hissettiği sorumluluklar daha ağır basar. Bir anne olarak otoriter ya da karamsar biri olarak algılanabilirler. İş toplantıları için çocuğunun veli toplantılarını kaçıran bir anne olmak yerine çocuğuna disiplinli olmayı öğreten, çocuğuna karşı sorumluluklarını yerine getiren, gerçekçi bir anne olmaya yönelmeleri çok daha olumlu sonuçlar doğurur.

Ay Kova Burcunda ise Çocuğunun Bir Birey Olmasına İzin Veren Bir Annesin

Bu kişilerin bağımsızlık ihtiyacı düşünüldüğünde ailelerinden kopmakta zorlanmazlar. Bildiğimiz, alıştığımız anne tiplemesinden daha farklı bir noktadadırlar. Çocuklarını gereğinden fazla serbest yetiştirebilir. “Eee gençler naber ya, ne var ben yaşlı mıyım?” deyip çocuklarının arkadaş ortamına girmeye, onlarla takılmaya çalışan biraz çatlak anne modeli olmaya yatkındırlar. Burcun olumlu yönleri değerlendirildiğinde çocuklarının entelektüel gelişimlerine katkıda bulunan bir arkadaş gibi, çocuklarına özgürlük tanıyan birer anne olurlar.

Ay Balık Burcunda ise Çocuğunun Hayal Gücüne Önem Veren Bir Annesin

Aile bireyleri ile kendisi arasındaki duygusal sınırları kuramadığı için aile evinden ayrılması bir hayli güçtür. Aşırı fedakâr, kendinden geçmiş, tutarsız bir anne olmaktan kaçınmalı, burcun olumlu yönlerini yansıtıp, gelişmiş empati yeteneklerini çocuklarının iyiliği için kullanmalıdır. Evin içinde Profesör Trelawney gibi gezen biri olmak yerine çocuklarının hayal güçlerinin gelişmesine büyük katkısı olan, onları sanatsal aktivitelere teşvik eden birer anne olabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.