Ay Burcun Sana En Uygun Tatil Rotanı Söylüyor!

Keyif aldığın konuları doğrudan etkileyen Ay burcu, konfor alanını, alışkanlıklarını ve duygu durumunu belirliyor. Ay burcunun ne olduğunu bilmiyorsan hemen buradan öğrenebilirsin. Peki bu özelliklerine göre nerede tatil yapman gerektiğini biliyor musun? Yazımızı hemen okumaya başla, ay burcuna göre sana en uygun rotadan geri kalma!

Koç’un Seyahat Rotası

Fiziksel deneyimler elde ettikçe duyguların oluşuyor, hareket olmadan yapamıyorsun! Enerjik ve maceraperest yapın sebebiyle sürekli bir canlılık istiyorsun. Hazırsan tam sana uygun bir rotamız var! Çeşitliliğin, hareketin ve canlılığın hâkim olduğu Lizbon’a hemen uçak bileti bakmaya başlayabilirsin. Tarihi yapılarının yanı sıra, renkli bir gece hayatı da bulunan, sıcakkanlı insanların yaşadığı Portekiz’in başkenti olan Lizbon seyahati, en keyif aldığın tatillerden biri olacak!

Boğa’nın Seyahat Rotası

Doğanın içinde olsun, gerisi hiç önemli değil! Tabii bir de rahatı yerinde olsun, yoksa mümkün değil keyif alamaz. Sanata karşı apayrı bir ilgisi olan Boğa, kendi başına hareket etmeyi çok sever. İstediği saatte çıksın gezsin, istediği zaman bir yerde otursun yemek yesin, yeter ki birine bağımlı olmasın! O halde Utah’taki Park City senin gibi enfes bir rota! İster kayak yap ister otelde şöminenin başında keyif, canın nasıl isterse!

İkizler’in Seyahat Rotası

Esnek bir zekaya sahip, meraklı ve konuşkan İkizler, yalnızlığı sevdiği kadar, insanlarla birlikte olmaktan ve sohbet etmekten de keyif alır. Ne de olsa çift yönlü bir iletişim burcusun! İstediğin zaman yalnız kalabileceğin, dilediğin zaman da yerel halkın içine karışabileceğin, bol aktiviteli bir Jamaika tatili sana çok iyi gelecek! Senin gibi bilgiye aç birinin gitmeden önce Jamaika hakkında çok detaylı bir araştırma yapacağına da eminiz doğrusu!

Yengeç’in Seyahat Rotası

Aile bağları kuvvetli, yaratıcı, arkadaş canlısı ama bir o kadar da utangaç olan Yengeç, eşsiz bir manzaraya sahip, romantik şehir San Diego’yu çok beğenecek! İklimi, insanların sıcaklığı ve kibarlığı ile kendinden birçok şey bulabileceğin San Diego, aktivitelere doyacağın bir şehir. Sea World San Diego’da balina, deniz aslanı, yunus şovlarını izleyebilir, akvaryumları ziyaret edebilirsin.

Aslan’ın Seyahat Rotası

İlgi odağı olmaya bayılan Aslan, övülmekten çok hoşlanır. Sanatsal becerilerin kuvvetli olduğu için Toskana’ya bayılacaksın! Hayal gibi bir şehir olan Toskana’nın kırmızı çatılı tarihi evleri ile ufacık köyleri, adeta sanatsal resim oluşturan selvi ağaçları, dizi dizi şarap bağları ve zeytinlikleri, birbiri ardına akan yeşil tepeler ve vadileri ile birçok İtalyan sanatçı tarafından yüzlerce yıldır ölümsüzleştirilmiş muhteşem manzaraları ile Toskana yıllarca unutamayacağın bir şehir olacak!

Başak’ın Seyahat Rotası

Düşünce ve hislerini kolayca dile getiren Başak, fazlasıyla entelektüeldir ve ideallerini savunmakta üstüne yoktur! Tarihi dokuları, birbirinden güzel mimari eserleri ve dünyaca ünlü okulları gezebileceğin Boston, tam sana göre bir şehir! Parklarında nefes alabileceğin, okyanus kıyısında huzur bulup, üniversitelerin sokakları arasında keyifle kaybolabileceğin, kütüphanelerine hayran kalacağın ve her öğünde farklı kültürlerin lezzetlerini tadabileceğiniz harika bir şehir!

Terazi’nin Seyahat Rotası

Yalnız yaşamaktan hoşlanmayan, romantik Terazi, estetiğe fazlasıyla önem verir! Biricik sevgilinle birlikte Hawaii’nin tropik cennetinde, palmiye ağaçlarının ve okyanus esintisini hissedebilir, muhteşem manzaraya karşı içsel uyumunu yakalayabilirsin. Denize nazır, dalga sesleriyle bütünleşen, canlı müziğin de olduğu restoranlarda romantik bir akşam yemeği yiyebilir, ardından deniz kenarında keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Akrep’in Seyahat Rotası

Zorlukları aşma gücünü kendinde çok kolay bulabilen, hareketli, biraz da gizemli Akrep, geceleri bile uyumayan New York’a mutlaka gitmeli! Kentin kalbi sayılan Times Meydanı ve şehrin simgesi haline gelmen Empire State ve Rockefeller binalarını ziyaret edip, üst katlarındaki gözlem teraslarından New York’un eşsiz manzarasını izleyebilirsin! Ayrıca mimariye düşkün Akrepler, Brooklyn Köprüsü ve Grand Central Terminali’ni de ziyaret edebilir.

Yay’ın Seyahat Rotası

Yeni yerler ve kültürler keşfetmeyi seven Yay, Dubrovnik’in Arnavut kaldırımlı sokaklarına bayılacak! Tatil havası, plajları, tarihi geçmişinden kalan eski yapıları ve dar sokaklarıyla ünlü olan Dubrovnik tam sana göre bir yer! Tarihinde bir dönem Osmanlı egemenliğinde de yer alan şehir 1991 yılında Sırp güçleri tarafından büyük hasara uğratılmış. Günümüzde Hırvatistan’ın en turistik şehirleri arasında yer alan Dubrovnik’e uçak bileti bakmaya başlayabilirsin 🙂

Oğlak’ın Seyahat Rotası

En geleneksel burç olan Oğlak, tam anlamıyla doğuştan bir lider! Kendini politikanın içinde hissedebileceğin Washington’a bir gezi planlayabilir, saygınlığını artırabilirsin. Beyaz Saray ve hükümet binalarından çok daha fazlasını bulabileceğin Washington’daki gezilecek en önemli yerler The National Mall diye adlandırılan alanın etrafında yer alıyor. Burada Beyaz Saray, Amerikan Kongre Binası, Lincoln Anıtı, Washington Anıtı, birçok müze ve Botanik Bahçesi bulunuyor.

Kova’nın Seyahat Rotası

Zaman zaman mesafeli, ama bir o kadar da duyarlı ve hoşgörülü olan Kova, sosyal olduğu kadar kendi başına kalmayı, bireysel takılmayı da çok sever. Kendini tam anlamıyla harikalar diyarında hissedeceğin Kanada’nın Whistler şehrine gitmeye ne dersin? Şehrin karmaşasından ve gürültüsünden bunaldıysan Whistler Kayak Merkezi’nde pırıl pırıl gökyüzüne karşı, bembeyaz karlarda dilediğince kayak yapabilirsin!

Balık’ın Seyahat Rotası

Duygusal ve kuvvetli bir hayal gücüne sahip olan Balık, Meksika’daki Aztek harabelerini mutlaka ziyaret etmeli! 14.-16. yüzyılları arasında Meksika’nın kuzeyinde yaşayan Aztekler, şehirde kanallar inşa ederek kano ulaşımını sağladıkları için, İspanyollar şehre ilk geldikleri dönemde buraya Yeni Dünya’nın Venedik’i dediler. Savaşçı bir toplum olan Aztekler, tanrılarına sundukları kurbanlarla hatırlanıyorlar. Buradaki harabeleri görmek hayal gücünün genişlemesine, yepyeni bilgilerle kendini donatmana yardımcı olacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.