Ateş Grubu Burçlarının Gidebileceği Vizyon Filmleri

Hayata olan bağlılıklarıyla bilinen Ateş grubu burçları yaşamın tüm nimetlerini tatmak isterler. Bu maddi konular olabileceği gibi manevi hazzıyla öne çıkan alanlar da olabilir. Sinema sanatı da bunlardan biridir.  Eğlenceye, maceraya ve mizaha olan ilgileri onları sinemaya sürükler. Bu işin mutfağında değil tüketim bölümünde yer almayı tercih ederler. Kendilerini gülümseten, eğlendiren, adrenalini yükselten filmlerden keyif alırlar. Bir filmin sanatsal yönünden çok damaklarında bıraktığı enfes tada düşkündürler. Dolayısıyla komedi, macera, aksiyon, polisiye türünde ve yaşam enerjisi saçan yönü öne çıkan filmlerden hoşlanırlar. Bugünlerde sinemaya gitmeyi düşünen Ateş grubu burçlarına önerebileceğimiz vizyondaki ve yakında gelecek olan filmler şöyle:

Koç

Sıfırın Altında: Dağdaki Mucize: Macera filmlerine bayılan Koç burçlarının severek izleyeceği bu film, genç bir adamın hayatta kalma mücadelesini anlatıyor. Eski bir olimpik sporcu olan Eric, geçmişte yaşadığı sıkıntılardan ötürü zor günler geçirmektedir ve kafası allak bullak durumdadır. Kendini toparlamak adına Sierra Nevada dağlarındaki bir evde dinlenmeye gider. Tecrübeli olduğu snowboard için dağlarda ilerlerken fırtınaya yakalanır ve yolunu kaybeder. Bir süre sonra dönemeyince yakınları ona ulaşmak için kurtarma birimlerine başvurur. Yetkililerin uçsuz bucaksız doğada onu bulması pek de kolay olmayacaktır. Eric 8 gün boyunca karlı fırtınada hayat kalmak için mücadele etmek zorundadır. Enerjik ve cesur Koç burçlarının filmi izlerken havaya girebileceğinin altını çizelim. Oyuncu kadrosunda Josh Hartnett, Mira Sorvino, Sarah Dumont, Jason Cottle ve Austin R. Grant’ın yer aldığı filmin yönetmenliğini Scott Waugh yapıyor.

Karanlık Zihinler: Bilimkurgu türündeki bu film, özgün hikayesiyle Koç burçlarını cezbedecek nitelikte. Filmin konusuna gelirsek Amerika’da baş gösteren korkunç veba salgını yüzünden nüfusun yüzde 98’i yaşamını yitirmiştir. Ruby Daly ise bu salgında hayatta kalmasına şaşırmıştır. Aslında bu yüzde 2’lik nüfus, özel güçlere sahip olduğu için hayatta kalabilmiştir. Yeteneklerine göre belli gruplara ayrılmışlardır. Her grup sarılar, turuncular, maviler, yeşiller, kırmızılar şeklinde farklı renklerle adlandırılmıştır. Ruby turuncu kategorisine girmektedir. O ve diğer özel çocuklar Thurmond denen korkutucu yere gönderilir. Ruby buradan diğer çocukların yardımıyla kaçmayı başarır. Bundan sonraki hayatı ise eskisi gibi olmayacaktır.  Oyuncu kadrosunda Amandla StenbergHarris Dickinson ve Skylan Brooks’un yer aldığı filmin yönetmenliğini Jennifer Yuh Nelson yapıyor.

Aslan

Canavar Gibi Frankenstein: Eğlenmeye ve mizaha düşkün olan Aslan burçları, komedi filmlerinden büyük keyif alırlar. Onlara önerebileceğimiz filmler arasında yerli bir yapım var. Fantastik-komedi türündeki filmin konusu ise şöyle: İstanbul’un Balat ilçesinde yaşayan Gürbüz adlı dolandırıcı, cep telefonu işleriyle uğraşmaktadır. Tehlikeli mafya babası Sarı Kenan’ın borcunu ödeyemeyince cinayete kurban gider. Mezarından çıkarılıp bir şekilde diriltilir ve tekrar yaşama döner. Bundan sonra neşeli olaylar birbirini kovalar. Başrolünde Şevket Çoruh oynadığı filmin diğer rollerini Ruhi Sarı, Bülent Çolak, Ayçin İnci, Sinan Bengier, Nazlı Tosunoğlu, Hüseyin Elmalıpınar üstleniyor. Senaryosunu Turgut Eryılmaz,  Özgür Bakar,  Suat Özkan ve  Alper Kıvılcım’dan oluşan ekip kaleme alırken yönetmen koltuğunda Özgür Bakar oturuyor.

Madame: Aslan burçları için ideal olan bir diğer film de romantik-komedi türündeki “Madame.”  İlginç bir konusu olan film, Maria adlı hizmetçinin tesadüfü gelişen bir olaydan sonrası hayatının değişmesini konu alıyor.  Paris’te malikâneye taşınan Anne ve Bob adlı karı koca, sosyeteden dostlarını yeni evlerinde yemeğe davet edecektir. 12 kişilik davetli listesi sonradan 13’e çıkar. Hristiyan dünyasında 13 uğursuz bir sayı olduğu için ev sahipleri bu durumdan rahatsız olur ve konuk sayısını 14’e tamamlamak isterler. Bunun için evin hizmetçisi Maria’yı konuk olarak ağırlamak zorunda kalırlar ancak davetlilere onu sosyetik biri olarak göstereceklerdir. Maria’nın elit gibi davranmasını isterler ama bu kolay olmayacaktır. Yemek sırasında hizmetçi Maria, sanatçı David ile yakınlaşır. Ev sahipleri bu yakınlaşmayı doğru bulmaz ve engellemeye çalışır. Harvey Keitel, Rossy de Palma, Toni Collette ve Michael Smiley gibi usta oyuncuların rol aldığı filmin yönetmenliğini Amanda Sthers gerçekleştiriyor.

Yay        

Eski Köye Yeni Adet: Yerli komedi dünyasının dev isimlerinin rol aldığı film, neşeli bir seyirlik niteliği taşıyor. 1990 Türkiye’sindeyiz. Köye gelen sağlık görevlileri üçten fazla çocuk doğuran kadınlara doğum kontrolü için spiral takarlar. Bu ürün ve yapılan işlem hakkında hiçbir fikri olmayan köy halkının kafası bayağı karışmıştır. Konuyu tartışmak üzere erkekler bir araya gelerek spiralin ne olduğu konusunda akıl yürütmeye başlarlar. Sonunda hanımlara takılan cismin devlet babanın köyü dinlemek için kullandığı bir mikrofon olduğuna karar kılarlar. Bu sebeple seslerinin kaydedildiğini düşünerek kadınlara çok iyi davranmaya başlarlar. Mikrofona yaklaştıklarında çok dikkatli konuşmak zorunda olduklarını düşünmektedirler. Sonrasında köyde komik hadiseler başlar. Bülent Emrah Parlak, Nail Kırmızıgül, Füsun Demirel gibi ünlü oyuncuların yer aldığı filmin senaryosu ve yönetmenliği ise Ferit Karahan ile Gülistan Acet’e ait.

Dev Avcısı: Çocuksu ve maceracı Yay burçlarının ilgisini çekecek bir film “Dev Avcısı.” Bu filme çocuklarınız ve içinde hala hayalperest bir çocuk yaşayan dostlarınızla da gidebilirsiniz. Fantasik-macera türündeki “Dev Avcısı”nın konusuna gelirsek, oyun dünyasından etkilenen 12 yaşındaki Barbara kendine bu tarz hayali bir dünya yaratmıştır. Ona göre devlerin yaşadığı bu alemde kendisi sürekli onları avlayarak öldürmektedir. Bu garip tavrından ötürü ailesi onun davranışlarını yadırgarken okul arkadaşları küçük kızı dışlamakta ve kendisiyle sürekli dalga geçmektedir. Cesur ve maceracı Barbara ise etrafındakilerin ona olan yaklaşımlarını umursamamaktadır. Tek ilgilendiği konu kasabalarına yakında saldıracaklarını düşündüğü canavarlara karşı mücadele hazırlığı yapmaktır.  Ergen yaştaki yeni nesil oyuncuların ağırlıkta olduğu filmde Avatar’ın başrol oyuncusu Zoe Saldana da yer alıyor. Joe Kelly’in senaryosunu kaleme aldığı filmin yönetmenliğini ise Anders Walter üstleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.