Ateş Grubu Burçlarının Dikkat Çeken Özellikleri!

Astroloji dünyasında burçlar anılırken belli başlı yönleriyle öne çıkarlar. Bunlar hem olumlu hem olumsuz özellikleri kapsar. Ateş grubu burçlarının ortak özellikleri pozitif ve enerjik ama aynı zamanda çabuk parlayan burçlar olmalarıdır. Sizin için Ateş grubu burçlarının dikkat çeken özelliklerini aşağıdaki şekilde derledik.

Koç

Fevriliği

Zodyak’ın en fevri ve asabi burcudur. Bir Koç insanını kızdırmak çok kolaydır. Haz etmediği bir konuda canını sıkarsanız öfkesini dışa vurması an meselesidir. Çoğu kez karşısındakinin ne anlattığını tam anlamadan tepkisini gösterir. Ağzına geleni söyledikten sonra deşarj olur. Öte yandan öfkesi saman alevi gibidir. Ortada çok ciddi bir mesele yoksa kısa sürede sakinleşir ve biraz önceki kızgınlığından eser kalmaz. Hatta olayın iç yüzünü öğrendiğinde gereksiz yere fazla tepki gösterdiğini anlar. Bazen artık soğukkanlı davranacağına dair kendi kendine söz verse de bir süre sonra yine aynı öfke patlamalarını yaşayabilir.

Lider ruhu

Koç burçlarının en dikkat çekici yönlerinden biri doğuştan gelen liderlik vasfıdır. Bir Koç bulunduğu atmosferde illaki dizginleri eline alacaktır. Bu anlamda kendisine muhalefet edenlerin vay haline. Başlarda tanınmadığı ortamlarda bu tavrı yadırgansa da bir süre sonra çevresindekiler de onun iyi bir lider olacağına ikna olur. Koçlar her ne kadar pek stratejik olmasalar da önderlik ettikleri gruplara çok iyi komuta ederler. Tarihte iz bırakmış liderlerin yıldız haritasına bakıldığında Koç burcunun etkileri sıkça görülür.

Sabırsızlığı

Çocuksu bir yönü olan Koç burçları kabına sığmayan kişilikleriyle dikkat çeker ve umdukları her şeyin bir anda gerçekleşmesini ister. Beklemeye, uzun uzun düşünmeye tahammülleri yoktur. Bu huylarıyla yakın çevresindekileri de sıkboğaz edip bunaltabilirler. Günlük yaşamlarında da aceleci tavırlar içinde olmaları sorun yaratır. Trafikte aracı hızlı kullanıp sabırsız sürüş tarzlarıyla kazalara sebebiyet verebilirler. İş yaşamında girişken davranmaları olumlu getiriler sağlasa da belli konularda zararını görebilirler. İyi tanımadıkları bir sektör için sabırsızca yatırım yapmaları maddi kayba uğramalarına sebep olabilir.

Aslan

Eğlenceli yönü

On iki burç arasında muhtemelen en eğlenceli burçtur. Yaşamda her zaman keyfinin götürdüğü yere gider. Zevk aldığı biçimde doya doya yaşamak ister hayatı. Sosyal olarak belli bir alana odaklanmaz, mutlu olduğu ve haz duyduğu her türlü eğlenceye atar kendisini. Arkadaş çevresi geniş olan Aslan burçları eşi dostu da peşinden sürükleyip gezer. Onların olduğu ortamda sıkılmaya fırsatınız olmaz. Pozitif enerjileriyle çevresindekilere de ışık ve neşe saçarlar. Öte yandan neşeli yapısı bazen eğlencenin dozunu kaçırmalarına sebep olabilir.

Otoriterliği

Son sözü kendi söylemeden rahat edemeyen Aslan burçları otoriter yönleriyle öne çıkarlar. Hükmetme isteği onların ruhunda vardır. Koç burçlarının kendiliğinden gelişen komuta edici bir liderliği varken, Aslan burçlarının daha otoriter bir hakimiyeti söz konusudur. Başka bir deyişle biri savaşçı komutan diğeri ise doğuştan kraldır. Aslan burçları hem iş hem de özel yaşamında baskındır. Aşkta ilişkiyi yönlendiren taraftır. Dominant kimlikleri onlara çekicilik kazandırır. Tuttuğunu koparan burçlar olarak insanları etkilemeyi başarırlar. İş yaşamında da rakipleriyle iktidar yarışına girmekten çekinmezler. İşkolik olmasalar da terfi sürecinde rakibini alt etmek için elinden geleni ardına koymazlar.

İlgi düşkünlüğü

Aslan burçları pohpohlanmadıkları zamanlar kendini mutsuz hisseder. İlgi çekmekten hoşlanır ve bunun için ne gerekiyorsa yaparlar. Aslında dış görünüşleri ve yaydıkları elektrikle dikkat çeken insanlardır. Kıyafet seçiminde başarılıdırlar ve bulundukları ortamın en şık ve gösterişli giysilerini giyerler. Sıradan bir vatandaş bile olsalar star havası estirirler ortamda. Kendilerini beğenir ve başkaları tarafından da iltifat duymak isterler. Aslanlar bu yönleriyle çocuksu ve şımarık olmakla eleştirilirler. İlişkilerinde yeterince ilgi görmedikleri zaman kırılır ve öfkelenirler. Bununla ilgili rahatsızlıklarını açıkça dile getirmekten de çekinmezler.

Yay

Göçebe ruhu

Zodyak’ın özgürlüğüne düşkün burçları arasındadır Yaylar. Uzun süre bir yerde duramazlar. Hep bir keşif ve yolculuk hevesindedirler. Zamanları oldukça tarihi ve ilginç yerleri gezerler. Onları bir şekilde kısıtlarsanız bunalıma girerler. Mümkünse düzenli olarak evlerini, işlerini yenilemek isterler. Huzurlu ve mutlu bir hayatları bile olsa içlerindeki gitme ve değişim arzusu tükenmez. İlişkilerinde de göçebe bir ruh taşırlar. Büyük bir hevesle düştükleri aşktan bir süre sonra sıkılır yeni gönüllere konmak için uzaklaşırlar. Dolayısıyla Yay burçlarının sonsuza dek sürecek bir ilişkiye yelken açmaları pek yaygın değildir. Samimi ve güler yüzlü insanlar olmalarına karşın ciddi ilişkilere mesafelidirler.

Dikkatsizliği  

Yay burçlarının olumsuz özellikleri arasında dikkatsizlikleri öne çıkar. Aceleci ve umursamaz tarzlarından ötürü birçok şeyi gözden kaçırırlar. Fiziksel konulardaki dikkatsizlikleri genellikle sakarlıkla sonuçlanır ve kap kaçak kırmakta rekorlara imza atarlar. Ellerindeki eşyalarını sık sık bir yerlerde unuturlar. Rahat ve ayrıntılara takılmayan insanlar oldukları için başkalarının giydiği kıyafetlere, sarf ettiği sözlere veya tavırlarına dikkat etmezler. Eğer gözlem veya konsantrasyon gerektiren bir meslek icra ediyorlarsa işleri oldukça zordur.

Esprili kişiliği

Burçlar dünyasının en neşeli ve şakacı burçları arasındadır Yaylar. Bulundukları atmosferi esprileriyle kırıp geçirirler. Bu yönleriyle çevrelerine çok fazla insan toplar, sosyal ortamların vazgeçilmez yüzü olurlar. Hüzünlü ve sıkıcı olaylardan bile gülünecek malzemeler çıkaran pozitif insanlardır. Yaşamın iyi taraflarını görür, mümkün olduğunca tadını çıkarmaya çalışırlar. Esprili kişiliklerinin olumsuz tarafı zaman zaman pot kırmalarıdır. Kendilerine veya başkalarına dair kötü niyetleri olmaksızın belli sırları kazara açığa çıkarırlar. Aslında çok akıllı insanlardır ancak dikkatsiz yapılarından ötürü bu tarz potlar kırabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.