Ateş Grubu Burçlarına Banyo Dekorasyon Önerileri

Bazı burçlar duş almayı angarya gibi görmeyip bir hobiye dönüştürdüğü için banyoları onların gözünde evin en önemli bölümlerindendir. Dolayısıyla mekânın dekorasyonunu da titizlikle yaparlar. Neşeli ve coşkulu Ateş grubu burçları da bu insanlar arasındadır. Banyolarında geçirdiği zamanın huzurlu ve rahatlatıcı geçmesi için dekorasyonun kendi zevkleri doğrultusunda yapılması önemlidir. O halde Koç, Aslan ve Yaydan oluşan bu burçlar aşağıdaki dekorasyon tarzlarını öneriyoruz.

Koç

Ev ortamında rahat hareket etmek isteyen Koçlar banyo dekorasyonunu da buna göre yapacaktır. Çok küçük banyolar onlara göre değildir ve içinde kolay hazırlanamazlar. Büyük banyoları daraltan, hantal eşyalar da işini zorlaştırır. Kullanımı pratik ve fazla yer kaplamayan eşyalar zevkine hitap eder. Konsept olarak spor tasarımlı banyoları tercih ederler. Yenilikçi, modern çizgili ürünler de ilgilerini çekecektir. Fayanslar gri, bej veya canlı renklerde ve modern malzemelerden olmalıdır. Kabinli küvetlerin şeffaf ve girip çıkması kolay nitelikte olması Koçlar için tercih sebebidir. Havlu ve diğer malzeme dolapları, banyo küçükse dikey özellikte alınmalıdır, diğer türlü klasik ve yatay modeller alanı çok daraltır. Yere serilecek paspasın ayağı kaydırmayacak nitelikte ve kalınlıkta olması dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Banyo aynası yatay ve geniş alınmalı ve kenarlarına yeterince ışık verecek lambalar olmalıdır. Tavan avizesi gözü yormayacak şekilde modern tasarım ürünlerden seçilebilir. Süs eşyası olarak çiçekten ziyade mekâna uygun konsept bir biblo Koç insanını daha fazla cezbeder. Kullanılacak bakım ürünlerin kolay bulunacak şekilde dizilmesi gerekir. Sık kullanılan malzemeler ön taraflara koyulmalıdır. Bornozlar kapüşonlu ve çok kalın olmayan modellerden seçilirse daha rahat ve kullanışlı olur. Fazla klasik olmayan yeni trend koleksiyonlar Koçların zevkine hitap eder. Koyu tonlarda sabunluklar ve diş fırçası kabı tercih edebilirsiniz. Yüz aynası, tıraş seti, diş macunları, saç fırçaları, sepet, pamuk, şampuan, saç jölesi, duş jeli, ıslak mendil gibi hijyen ve bakım ürünleri de unutulmamalıdır. Mekân temizliği içinse kokuyu hapseden çöp tenekesi, deterjanlar, leke çıkarıcılar ve yer fırçaları da diğer gerekli malzemelerdir.

Aslan

Kendi görünümü hakkında olduğu kadar evinin dekorasyonunda da iddialı olan Aslan burçları şık ve havalı banyo tasarımlarını sever. Klasik stilli, gösterişli bir banyo onlara göredir. Malzeme olarak iyi markalara yönelen Aslanlar, ürünlerin göze hitap etmesine önem verirler. Duş kabini olarak buğulu modeller veya onun yerine şık bir perde tercih eder. İçinde rahat etmek isteyeceği küvetin konforu onun için önemlidir. Dore renkli, ayaklı küvet ve duş başlığı zevkine uyar. Eğlenceli kişiliği duşu almayı da keyfe dönüştürmek ister. Küvete sıcak su doldurup içine girmek, etrafına mumlar ve kokulu sabunlar dizip vücudunu rahatlatmak onlara göredir. Mümkünse banyo camlarının geniş olup güneş ışığının içeri girmesi ruhunu okşar. Süslü ve lüks bir avize ve etrafı klasik çerçeveli bir boy aynası mekâna onun istediği gibi atmosfer verir. Fayanslar klasik stilli ve renkli desenlerden oluşabilir. Yerlerde konseptle uyumlu gösterişli bir paspas olmalıdır.

Lavabo aynasının önündeki çekmeceler ve dolap zarif tasarımlardan oluşmalıdır. Mekânın güzelliğine önem veren Aslanlar; aynanın önüne dekoratif amaçlı vazo- çiçek, esans ve sabun sepeti koyabilirler. Bornoz takımları canlı renklerden seçilebilir. Yüz havluları için beyaz renk idealdir. Güzelliğine önem veren bu burç, duş jelini ve vücut kremini çekici esanslar içeren ürünlerden seçebilir. Aynanın önüne vücut nemlendiricisi, kulak çöpleri, deodorantlar, jöle, fön makinesi, yüz temizleme jelleri, traş takımı, ağız spreyleri dizebilirler. Bunlar sık kullandıkları ürünler olduğu için kolay bulunabilir yerde olması makbuldür. Makyajı banyoda yapmayı tercih ediyorlarsa kozmetikleri, makyaj temizleyicileri, yüz maskelerini, göz kremlerini de aynanın önüne sıralayabilirler.

Yay

Açık havaya ve özgürlüklerine olan düşkünlüklerinden ötürü Yay burçlarının banyo stili kesinlikle egzotik olmalıdır. İçindeki o maceracı ve neşeli ruh duş alırken bile kendini bir yolculukta hissetmek ister. Banyo dekorasyonuna gösterişe veya markaya değil içindeki renkli dünyayı yansıtmaya önem verir. Büyük penceresi bahçeye veya denize bakan bir banyoya asla hayır demezler. Konsept olarak deniz objeli, egzotik veya farklı kültürleri yansıtan bir stil onların beklentilerini karşılar. Egzotik temalı banyolarda mekânın bir köşesine büyükçe bir saksının içinde çiçek koyulabilir. Duş kabininin üzerinde balık veya tekne objelerinin bulunması Yayların ilgisini çeker. Duş başlıkları yaratıcı tasarımlar içeren objelerden seçilebilir. Banyo duvar ve fayansları için mavi, turkuaz ve beyaz tonlar uygundur. Fayansların üzerinde çeşitli desenler olabilir. Yerler için çimenleri anımsatan bir model veya deniz taşlarının bulunduğu turkuaz bir paspas alabilirler.

Etnik stilli banyo konseptlerinde Eski Roma dizaynlı küvetler Yay burçlarının çok hoşuna gider. Küvetin kenarına tütsüler, mumlar, kokulu sabunların olduğu ahşap bir sehpa koymalarını öneririz. Banyo yeterince genişse duvara bir tablo asılarak mekânda sofistike bir hava yaratılabilir. Ortamın vintage konseptine uygun olarak eski stil banyo dolapları taktırın. Lavabo aynasının önüne dekoratif amaçlı deniz kabukları, denizyıldızı veya yengeç bibloları dizin. Bornoz ve havluları zevkinize uygun olarak beyaz ve açık mavi tonlardan oluşturun. Hijyen malzemelerini doğal kalıp sabun, bitkisel şampuanlar, el örgüsü lifler ve saç bakım yağlarından seçin. Çöp kovası veya pisuar gibi eşyaları da yine tasarım eseri modellerden seçebilirsiniz. Yay burçları, bu zevkine uygun banyoda mumları ve tütsüleri yakarak müzik eşliğinde duş almaktan büyük keyif alacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir