Ateş Grubu Burçlarının En’leri!

Kendilerini birinci planda tutmayı seven, hafiften bencil, enerjiyi temsil eden Ateş grubu burçlarının dünyasına hoşgeldiniz. Başlamadan önce Koç, Aslan ve Yay burçlarının Ateş grubunu temsil ettiğini belirtelim. Girişkenlikleri, cesurlukları ve gösterişli olmalarıyla anılan bu üç burcun da yaşama sevinçleri oldukça yüksektir. Hayata olan pozitif bakışları ve kendilerine olan güvenleriyle etraflarındaki insanları kendilerine hayran bırakmayı kolaylıkla başarırlar. Öz güvenleri her zaman tavanda olan Koç, Aslan ve Yay burçları kendilerini çok beğenirler. Etraflarındaki insanların da kendilerini beğenmelerini isterler. Bazen beğenilmediklerini anladıkları zaman arıza bile çıkartabilirler. Özellikle Aslan burçları. “Birinci belli, ikinci kim?” havasıyla gezinen Ateş grubu burçlarının biraz daha derinine indiğimizde kendi aralarında da ayrıştıklarını rahatlıkla görebiliriz. Yalnız kalmak üç burcun da en büyük fobisi diyebiliriz. Yalnız kaldıklarında adeta dünya başlarına yıkılmış gibi hissederler. Hayatı dolu dolu yaşamayı seven Ateş grubu burçlarının en’lerini öğrenmeye ne dersin?

Yükselen burcunu öğrenmek için tıkla!

En Güçlü: Koç Burcu

Burada tabii ki kol kuvvetinden bahsetmiyoruz. Ruhen güçlü, karizmasıyla ben buradayım diyen, bakışlarıyla karşısındakini kolayca etkisi altına alabilen birinden bahsediyoruz. İkinci planda kalmaktan asla ama asla hoşlanmayan Koç burcu, ne yapıp ne edip istediğini elde eder. Onun için “imkansız” kelimesi yok gibi bir şey. Gücünü bitmek bilmeyen enerjisine borçlu olan Koç burçları, emir almaktan hiç hoşlanmaz. Onlar idare etmeyi seven, yönetici kabiliyetleri en üst düzeyde olan ve bu özelliklerini her fırsatta göstermeye bayılan tiplerdir. Bir ortama girdiğinizde, onu kolaylıkla tanıyabilirsiniz. Ateş elementinin verdiği enerjiyle kolaylıkla dikkat çeker ve etraftaki insanları yanlarına toplarlar. İnsanları yönetme gücü, üzerindeki liderlik vasfından kaynaklanmaktadır. Koç burçlarının Ateş grubunun “en güçlüsü” olmasının en önemli sebeplerinden biri, gücünün farkında olmasından geliyor. Kendine güveni her zaman çok yüksek olan Koç burçları, sahip oldukları gücü nasıl değerlendireceğini çok iyi bilir. Bu durum onları herkesten bir adım öteye taşır.

En Etkileyici: Aslan Burcu

Narsist olmanın sadece 1-2 adım gerisinde olan Aslan burçlarından başkasını “en etkileyici” burç olarak düşünmek sanırım çılgınlık olurdu. Hem “En Etkileyici” kategorisinde başka bir burç olsaydı eminiz ki Aslan burçları bu durumu sorgulardı. Şaka bir yana; egolarıyla “dünya benim” mesajı veren, el attıkları işi bitiren, başarılarıyla her zaman gurur duyan Aslan burçları, tartışmasız bir şekilde Ateş grubunun “en etkileyici” burcudur. Odak noktası olmayı seven etkileyici Aslan burçları, hal, hareket ve düşünceleriyle etraflarındaki insanlara ilham verirler. Bazen aşırı gururlarının etkisi altında kalsalar da her zaman iyi arkadaş olmaya çalışırlar. Yapıları gereği etkileyici olan Aslan burçları, lükse ve ihtişama düşkündür. Haliyle her kategoride “en etkileyici” burç olma unvanını sonuna kadar hak ediyorlar.

En Neşeli: Yay Burcu

Ateş grubunun “en neşeli” üyesi Yay burcuna hep birlikte merhaba diyelim. Her şeye rağmen neşeli oluşlarını Yay burçlarının bitmek bilmeyen iyimserliklerine verebiliriz. Diğer Ateş grubu üyeleri gibi onların da bitmek bilmeyen bir enerjileri var. Her zaman hevesli, girişken ve çok coşkuludurlar. Bu özelliklerin hepsi bir araya geldiğinde ise Yay burçlarının neşesi ortaya çıkıyor. Bazen durumu abartarak, dikkatsiz davranmaya başlasalar da Yay burçları samimiyetleri ile gönülleri fethetmeyi başarır. Tabiatı gereği dobra ve kıpır kıpırdır. Yay burçları neşeleriyle en cansız ortama bile hareket getirerek, ortamı bir anda ısıtırlar.

En Hızlı: Koç Burcu

Güçlerinin farkında olan Koç burçları, bu güçlerini istediklerini en hızlı şekilde yapmak konusunda da uzmandır. Zaman zaman hırslarından ötürü rekabetçi tarafları ön plana çıkarak acele etmelerine sebep olsa da ortaya çıkarmaya çalıştıkları işlerin hatasız olmasına özen gösterirler. Bu tip durumlarda hızlı hareket edeyim derken etrafındaki hiç kimsenin fikrini sormaz ve yardımını istemezler. Koç burcu yakın arkadaşınız böyle bir durumun içindeyse ve destek olmak istiyorsanız, sadece bir kere sorun. Eğer desteğinizi geri çevirirse onu kendi haline bırakın. Kendilerini motive etmeyi çok iyi başaran Koç burçları, o işi halletmek için tüm gücünü en son hızla kullanacaktır. Eğer ihtiyacı olursa (ki sanmıyoruz) o sizi arar. Siz hazırda bekleyin, yeter.

En Otoriter: Aslan Burcu

Aslan burcuyla ilgili “eleştirilmekten hiç hoşlanmazlar” geleneğini mutlaka duymuşsunuzdur. İşte o eleştiri oklarını otoriter ve baskıcı tarafı sayesinde öyle bir kabul etmez ki inanamazsınız. Hele bir de bir Aslan burcunun gururlu tarafına denk gelirseniz, ne kadar acımasız olabileceğini işte o zaman görürsünüz. Zaten otoritesinin bu kadar kuvvetli olmasının en büyük nedenlerinden biri, onu besleyen gururudur. Etkileyici ve lider ruhlu olduğunun farkında olan Ateş grubunun “en otoriter” burcu Aslanlar, bu otoritelerini hem özel hem de iş hayatlarında çekinmeden kullanmaktan gizli bir haz duyarlar. Etraflarındaki insanlara hükmetme isteklerini, bu otoritelerini kullanarak doyuma kavuştururlar. Hoşlanmadıkları veya kendilerine yapılmasını istemedikleri hareketleri otoriter tavırlarıyla karşısındaki insanlara göstermeye çalışarak bir daha olmamasını sağlamaya çalışırlar.

En Samimi: Yay Burcu

Ateş grubunun En Neşeli üyesi Yay burçları aynı zamanda bu grubun “en samimi” burcudur. Bu neşe ve samimiyetleri tabii ki iyimserliklerinden geliyor. Neşeleri ve iyimserlikleri Yay burçlarını ortamlardaki sevilen insan kategorisine çıkartır. Dostluklara önem veren Yay burçları, dostlarıyla zaman geçirmeye özen gösterir. Farklı kültürlere olan merakı ve seyahat etmeyi seviyor oluşu sayesinde kendine çok iyi dostlar biriktirir. Geniş bir arkadaş çevresine sahip olan Yay burçları, yeni insanlarla tanıştıkça keyiflenirler. Tanıdıkları her yeni insan onlar için adeta bir başarı gibidir. Yay burçları etraflarındaki insanlara da coşku ve iyimserlik aşılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir