Astroloji ile Çocuklarınızın Yeteneklerini Keşfedin!

Çocukların pırıl pırıl zekaları, canlı hayal dünyaları bambaşka. Astroloji sayesinde erken yaşta çocukların yeteneklerini keşfetmek, onların duygusal dünyalarını için gözetmemiz gereken bir çok değişken var. Çoçuğumuzun Güneş burcu sayesinde, karakterinin nasıl şekilleneceğini ve en temel özelliklerini algılayabiliriz. Bunun yanı sıra çocukların annesiyle arasında bağı da ifade eden Ay burcu da oldukça önemlidir. Hem annelerini nasıl gördükleri, hem de kendi duygularını nasıl yansıttıklarını anlamak, onları mutlu edecek aktiviteleri keşfetmek için bir çocuğun Ay burcu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Ay burcunu öğrenmek için tıkla!

Peki çocuklarımızın zihni nasıl çalışıyor, kendisini ifade etme tarzı nedir? Zekasının hangi alanlarda çok daha iyi gösterebilir, keşfedilmesi gereken yetenekleri nelerdir? Burada da Merkür devreye giriyor.

Merkür burcunu öğrenmek için tıkla!

Örneğin Merkür’ü Koç, Aslan ya da Yay gibi Ateş grubunda bulunan çocuklar belki daha sabırsız,  canlarını sıkan şeyleri çabuk dile getirmeye eğilimli olabilir. Merkür Hava grubunda, özellikle yöneticisi olduğu İkizler burcunda belki daha erken, birazcık daha konuşkan bir çocuk yaratacaktır. Yengeç, Balık ya da Akrep gibi Su burçlarında bulunan Merkür, çocuklarımızın belki biraz içe dönük ama sanata ve tasarıma çok yatkın olduklarını işaret eder. Toprak grubu burçlarında, yani Oğlak, Boğa ya da Başak burcunda Merkür’ü bulunan çocuklar daha pratik, dikkatini odaklayabilen, daha az konuşan çocuklar olarak karşımıza çıkar.

Çocuğunuzun Güneş burcu kadar, Ay burcunu da dikkate alarak okumanızı öneririz.

Koç Burcu Çocuğu

İşte başa çıkılması zor miniklerden biri! İstediği yapılana kadar vazgeçmeyen Koç burcu çocukları, biraz anneleri uğraştırır, ne yalan söyleyelim. Pek duygularını ifade edemeseler de, Koç burcunun o saf yönü bir çocuğun temiz kalbi ile birleşince, bir çok şeye hevesle atılan, girişken bir çocuk bulabiliriz karşımızda. Burada annelere tavsiyemiz şu: Çocuğunuzun peşinden koşturup ani kararlar vermek yerine, serinkanlı olup temkinli davranmaya dikkat etmelisiniz. Çocuğunuzun fazla enerjisini atletizim gibi spor dalları ile atmasını sağlayabilirsiniz.

Boğa Burcu Çocuğu

İşte yemesiyle, uyumasıyla annesini üzmeyecek bir çocuk! Ay, Boğa burcunda yüceldiği, yani verimli çalıştığı bir konumdadır. Bu çocukların kendini güvende hissetmesi çok önemlidir. Annelerini de bu güvenin kaynağı olarak gördükleri için, biraz karnı tok sırtı pek tutmak önemlidir bu çocukların. Ayrıca bu çocukların doğayla olan bağlantısını güçlendiren, ritim algılarını geliştirecek, dokunarak öğrenmelerini sağlayacak aktiviteler yapması faydalı olacaktır.

İkizler Burcu Çocuğu

Sürekli sorular soran, kafası zehir gibi çalışan bir çocuk karşımızda! Ama sorduğu soruları geçiştirirseniz huysuzlaşır, bizden söylemesi. Çok farklı ilgi alanları olabilecek bu çocuğun eline bol bol kitap verilmeli, ilgisi hep zinde tutulmalıdır. Onun hızına ayak uyduramadığınız zamanlarda bile, çocuğunuzun öğrenme güdüsünü canlı tutmalısınız. Küçük yaşlardan itibaren bilgi dağarcığını geliştirmesine katkıda bulunmalısınız.

Yengeç Burcu Çocuğu

Duygusallık ve anneye bağlılık diyince akla Yengeç çocukları gelir. Yengeç burcu çocukları azarlanmaya hiç gelemez, hemen kabuğuna çekiliverir. Bir anne olarak onu her zaman koruyup kollamalısınız çünkü onlar birazcık da ana kuzusudur. Bu çocukların duygusal iniş çıkışlar yaşaması olasıdır, zor zamanlarında her zaman sığınacak bir liman olmalısınız. Aynı zamanda hayal gücünü geliştirecek masal kitapları ve fantastik oyuncaklar onu çok mutlu edecektir.

Aslan Burcu Çocuğu

İşte geleceğin sınıf başkanı, müsamerelerin aranan yüzü Aslan çocuğu! Her zaman etrafına pozitif enerji yayan bu çocuk için, annesinin onunla gurur duyması çok önemlidir. Tiyatro, drama, spor gibi alanlarda doğuştan yetenekli olabilirler. Aslan burcu bir çocuğunuz varsa biraz övgünün dozunu iyi ayarlamanız gerekiyor. Çocuğunuzu cesaretlendirmek isterken fazla şımartmaktan kaçınmalısınız.

Başak Burcu Çocuğu

Öyle her şeyi yiyip içmeyen, her alınanı beğenmeyen, seçici bir çocuktur Başak burcu çocuğu. Çocuk diyip geçmeyin, Başak burcu çocukları oldukça olgundur. Bu çocuklar kendi kendilerini yeterince eleştirdikleri için, üstüne bir de siz eleştirirseniz, mutsuz olurlar. Bu çocukların yazı yazmakla, kitaplarla arası oldukça iyidir. Bu kadar aklı başında bir çocuğa destek olmalı, her zaman ondan en iyisini beklemek yerine onun da henüz bir çocuk olduğunu hatırlamalısınız.

Terazi Burcu Çocuğu

Daha çocukken bile giyimine kuşamına dikkat eden, kibar davranışlarıyla gönüllere taht kuran Terazi çocukları tartışmaların, kavga gürültünün olduğu ortamlardan hiç hoşlanmaz. Ortama uyum sağlamak için kendi benliğinden ödün vermek zorunda kalmasında kaçınmalısınız. Onu bir birey olarak yetiştirmeli, onun sanat ve güzel konuşma yeteneklerini değerlendirmeli ve ona iyi bir örnek olmalısınız.

Akrep Burcu Çocuğu

Ser verip sır vermeyen, çocukken bile kendisine ait bir dünya kuran Akrep burcu çocukları, duygusal açıdan biraz içine kapanık bir yapı gösterebilir. Çünkü Ay, Akrep burcunda pek de rahat edemediği bir konumdadır. Onu yaşıtlarına kıyasla daha kıskanç ve sahiplenici bir çocuk olarak gözlemleyebilirsiniz. Akrep burcu çocuğunuz oldukça azimli olacak, kafasına koyduğunu yapacaktır. Onun üstünde baskı kurmaktan, çocuğunuzun özel hayatını çevrenizle paylaşıp onun güvenini sarsmaktan kaçınmalısınız.

Yay Burcu Çocuğu

İşte yerinde duramayan bir minik yaramaz daha! Onlar için dünya kocaman bir oyun alanıdır ve öğrenilecek çok şey vardır. İlk öğretmenleri de tabii ki de anneleridir. Her zaman güler yüzlü ve hareketli olan bu çocukların yabancı dillere özel bir yeteneği olabilir, doğayla haşır neşir olmayı sever. Onu yetiştirirken dikkat etmeniz gereken şey; onu özgür bırakmak ama bu özgürlüğü verirken de fazla sorumsuz davranmamak olacaktır.

Oğlak Burcu Çocuğu

“Büyük adam olacak çocuk” gözüyle bakılan, büyümüş de küçülmüş Oğlak burcu çocukları oldukça çalışkan ve dayanıklı çocuklar olarak göze çarpar. Ay , Oğlak burcunda kendini ifade edemediği bir konumdadır, bu da çocuğunuzun duygularını çok iyi paylaşamadığını gösterebilir. Bu sebeple, çocuğunuza şefkat gösteren, katı davranmayan bir ebeveyn olmanız şart. Çocuğunuz ne istediğini zaten kendi bulacaktır, siz ona sevgi gösterin yeter.

Kova Burcu Çocuğu

Kova burcu çocuğu zaten birkaç metre öteden kendini belli edecektir. Herkes bebeklerle oynarken o elinde türlü elektronik aletle gezebilir, sizin aklınıza bile gelmeyecek şeyleri bir anda söyleyebilir. Bu sebeple teknolojiye, yazılıma ve müziğe olan ilgilerini erken yaşta değerlendirmek gerekir. Toplumdan dışlanmasına izin vermeden, ona gereken özgür alanı yaratabilen açık görüşlü bir anne olmalısınız.

Balık Çocuğu

İşte rüyalar aleminin prens ve prensesleri, Balık burcu çocukları! Sizin söylemenize gerek kalmadan ne hissettiğinizi anlayan, empati yeteneği doğuştan gelen çocuklardır Balık burcu çocukları. Resim, fotoğraf, müzik, animasyon gibi sanatın birçok dalına yatkınlık gösterirler. Balık burcu çocuğunuzun hayal gücünü geliştirip, mutsuz olduğunda kendi iç dünyasına kapanmasının önüne geçmek için, yeteneklerini ön plana çıkarmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir