İkizler ile Yay Keşif Yolunda, Aşkları Çok Satanlar Raflarında!

İki çenebaz bir araya gelir, meraktan çatlamak üzere sürdürdükleri yaşamları bir noktada kesişirse ne olur? Seyahatin dibi görülür, burun girmedik delik, maydanoz olmadık keşif kalmaz! Bu ikili el ele verir, coğrafyayı baştan başa turlar, çeneler fora ilişkilerinde birbirlerini sohbete, eğlenceye, bilgiye doyururlar! Tanıştığı herkesle hemen kaynaşır, bir yaşadıklarını bin anlatır, yükselen kahkahaların merkezi olur, parmakla gösterilir, bolca kıskanılırlar! Nazara inanıp sevabına bir mavi boncuk dahi takmazlar!

Bu devirde nerede böyle özgürlüğüne kendi düşen, ağlamak da neymiş şen kahkahalar patlatan, üstüne partnerini serbest bırakmayı seven sevgili? Mumla arasanız bulunmaz! Bu iki bağımsızlık ilanlı uzun yıllar birlikte olur, hesapsız kitapsız yaşarlar. Zira Yay’da heyecan bitmez, macera geliyorum demez! Sürprizi bol hayatlara olan yüksek sempatisiyle bilinen İkizler, her yerde sıkıntıdan patlar, Yay’ın keyifli enerjisinde “of” demez!

Yay bağlanmak istemez, İkizler ille de bağlılık yemini diye tutturmaz, yüz karat yüzük deyip kuyumcu vitrininde asılı kalmaz! Biraz sıkılınca kaçası gelen, çabuk bunalıp kolay vazgeçen bu ikili, gitmesi gelmesi serbest, sınırları yok denecek kadar az ilişkilerinde zil takıp oynar, gönülleri çeker davul çalar! Kimse de “neden böyle yaptın?” diye hesap sormaz! Zira esas olan keşiftir, bilinmeyeni deneyimlemenin cazibesinin yerini hiçbir şey tutamaz! Bu ikilinin gelenek dayatmalarıyla işi olmaz! Sık karar değiştiren İkizler ile çok çeşitli yaşayan Yay, çoğunlukla sorun yaşamaz!

İkizler hızıyla bilinir, Yay durduramadığı kontrolsüz enerjisiyle! İkizler’in kontrolü ele alabileceğini normal koşullarda duyarsanız inanmayın ama konu Yay ise bu seferlik bildiklerinizi bir kenara bırakın. Yay’ın ani kararları İkizler’in çok düşünüp bir yapan halini destekler, İkizler fikir değiştirene kadar kendini yolda bulur! Yine de İkizler tüm kararsızlığına, değişken yapısına rağmen mantıklı olanı gözünden tanır! Ateşlerin en kontrolsüzü Yay kadar kolay risk almaz, belaya atlamaz! Her ilişkinin haylazı İkizler, bu ilişkide ayaklarının ucu yere değen birine dönüşebilir. Anlayacağınız deli deliyi görünce değneğini saklayabilir. Zira bunca özgürlüğün, kararan gözlerle yaklaşılan ateşin içinde birinin, “yanıyorsun fuat abi” demesi, yangın tüpünü akıl etmesi gerekir! Yoksa kalpler değil, saçlar tutuşur, bunca merak istenmeyen sonuçlar doğurur!

 

Tabi ki bunca maceradan, kimselerin hayalini kuramadığı deneyimden sonra, okumalara doyamayacağınız bir serüvenin kitabı basılır, serinin ikinci kitabı için derhal yeni öykülere yelken açılır! Hem de İkizler’in lisanı münasibi, büyülü kelimeleri ve Yay’ın abartılı hikayeleştirme yeteneğiyle! Kitap elbette çok satanlarda, yok satar!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.