Aslanları İktidardan Devirebilecek Üç Burç     

“Ormanların Kralı” deyimiyle özdeşleşen Aslan burçları her konuda mutlak bir hakimiyet edinmek isterler. Kararlarının sorgulanmasını sevmez, muhalefet edilmesinden hoşlanmazlar. Doğuştan liderlik kabiliyetleri vardır ve iktidar koltuğuna kolayca oturabilirler. Onları bu makamdan indirmek herkesin harcı değildir ancak bir benzerleri onları yenebilir. Belli nitelikleriyle Aslanları iktidardan üç burç devirebilir.

Lider Ruhlu Koçlar

Yöneticilik konusunda Aslanlardan geri kalma değildir Koçlar. İkisi de ateş grubu burcu olmasına rağmen baskın ve asabi karakterlerinden ötürü zaman zaman çok çatışırlar. Karşılıklı kavgalarında son sözü söylemezlerse içlerine oturur, gurur meselesi yaparlar. Kitleleri etkileme gücü olan Koç burçları rekabetten asla çekinmez, aksine durumdan zevk alırlar. Çok kolay gaza gelir, hedeflerine ulaşmak için silahlarını kuşanırlar. Kartlarını açık oynar, stratejiden ziyade içgüdüsel davranırlar. Aslanlarla benzer nitelikleriyle iktidar koltuğuna oturmaları güç değildir. Otoriter ve çevresindekilerin çekindiği Aslanların karşısında durabilecek motivasyonu taşırlar. Rakibini devirmek için önce ortamdakileri örgütleyip kendisine çeker Koçlar. Arkasına aldığı kitlenin de gücüyle Aslanları yalnızlaştırıp zayıf hissettirirler. Sonrasında altın vuruşu yapıp tahttan indirirler. Mücadeleyle ellerine geçirdikleri tahta gururlar otururlar. Hem iş hem de özel yaşamlarında aynı politikayı uygulayabilirler.

Strateji Ustası Akrepler

Astroloji dünyasında insanların en fazla çekindiği burçlardandır Akrepler. O sakin görünümlerinin altında fırtınalar kopuyor olabilir. Strateji yetenekleriyle kafalarına koydukları işi usta hamlelerle gerçekleştirirler. Ayaklarına bağ olan biriyle baş etmeleri güç değildir. En ufak yanlışı bile unutmaz kin tutarlar. Günü gelince de düşmanlarıyla yüzleşirler. Lider Aslan burcuyla olası bir çatışma yaşayan Akrepler, kralın tahtına göz dikmezler esasında. Onların derdi kendisine yanlış yapan veya çıkarlarına ters düşen rakibini ekarte etmektir. Eğer düşmanı kral koltuğuna oturmuşsa, Akrepler onu devirmesini de bilir. Aslanlar bu sessiz görünümlü burçları başlarda ciddiye almazlar. Sadece kendileri gibi sesini yükselten, otoriter insanları tehdit görürler. Hâlbuki henüz Akrep burçlarının zehirli iğnesini tatmamışlardır. Rakibinin açığını yakalayan Akrepler, bunu manipülasyon amaçlı kullanırlar. İktidarını yitiren Aslanlar hafife aldığı rakibi karşısında neye uğradığını şaşırırlar.

Hırs Küpü Oğlaklar

Disiplin, hırs ve kin konusunda Akreplerle benzer özellikleri olan Oğlaklar hedef odaklı yaşarlar. Realist ve tamamen faydacı bir bakış açısına sahiptirler. Özellikle iş yaşamlarında amaçlarına ulaşmak için ne gerekiyorsa yaparlar. Yönetme yetenekleri vardır ve iyi bir kariyer için liderlik koltuğunu hedef edinebilirler. Eğer tahtı bir Aslan burcu işgal ediyorsa uygun hamleler ve çabalarla ele geçirmeye çalışacaklardır. Oğlak burçlarının rekabetteki en büyük silahı emeğidir. Öyle oturdukları yerden sadece strateji kasarak işleri halletmezler. Mesela iş yaşamlarında müdür olmak için canla başla çalışır, üst yöneticilerin gözüne girerler. Pozisyonun gerektirdiği nitelikleri tamamlarlar. Genel olarak emeklerinin karşılığını başarı olarak alırlar. Sonraki adım, ufak tefek stratejilerle kendinden emin kralı alaşağı etmektir. Aslan burçları her ne kadar lider olarak doğsalar da iş disiplini ve azim konusunda Oğlaklara yetişemezler. Bu soğuk ve kendi halinde görünen rakip karşısında kaybetmeleri çok da şaşırtıcı olmaz.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.