Aslan Sahneden İnmez, Oğlak Ofisten Gelmez! Bu İlişki Gün Yüzü Görmez!

Ya asrın çifti olup nazarlardan korunamazsa orta yerinden çatlayacak ya da kısa sürede tırmanan gerilim sonucunda ipleri koparacak bir çiftle karşı karşıyayız! Siz yine de acar muhabirlere haber salın, her ne olursa olsun, muhakkak bir magazin patlaması yaşanacak! Gözler önünden dinlenceye dahi çekilmeyen, gösteriş konusunda elini hiç korkutmayan Aslan ile herkesin takdirini kazanmaya, en başarılılar listesini tekeline almaya ant içen Oğlak bir araya gelince, kaçarı yok yer yerinden oynayacak!

Emir vermeye bayılan, otorite kurmak için yaşayan, kendi dediğinden şaşmayan, eliyle koyduğu kuralların dışındakilere dünya yıkılsa itimat etmeyeceğinin garantisi bulunan Aslan ve Oğlak hayatlarını birleştirirlerse ne olur? İki başlı bir bedenin başına ne gelirse o olur! Aslan yanında arzularını yerine getirecek, bir dediğini iki etmeyecek, sefa içinde geçen ömrüne bolca destek verecek ve onu layıkıyla temsil edecek birini ister. Layıkıyla temsil eden kısmını alıp diğerlerini atarsak sorun yok ama Oğlak başından aşan işinin arasında, kendini zirveye tırnaklarıyla taşımasının sırasında geliştirdiği kibriyle Aslan’ın beklentilerini karşılar mı? Kendi kurallarını çoktan çiğnenemez tabular olarak yaşamının merkezine koyan Oğlak, bu yaştan sonra Aslan’a tabi olmayı kendine yedirebilir mi? Asla! Peki Aslan kendine koşulsuzca teslim olmayan biriyle ilişki yaşayabilir mi? Yine bir ipte oynama sevdalısı iki cambazla karşı karşıyayız!

Şimdi karamsar gözlüklerimizi bir kenara bırakıyor, Aslan ve Oğlak ilişkisine bakışımızı pembe gözlüklerle sürdürüyoruz. İki ihtimalin de gerçekleşebileceğini söylemeden geçmek de istemiyoruz. Aslan yüce gönüllüdür, temas ettiği her insanın sevgisini de saygısını da kazanır. Doğuştan karizma sahibidir, sözü ciddiye alınır, lafı önemsenir. Oğlak yaşamında sahip olduğu otoriteyi taçlandıracak, kariyerine yeni başarılar eklemesini destekleyecek, itibar sahibi olacak saygın biriyle birlikte olmak, sosyal çevresinin de onayıyla evlenip, toplumun destekleyeceği bir aile hayatı kurmak ister. Aslan da hem yanına yakışacak hem de kendini taşıyabilecek birini ister. Aslan kral güç sever, kendi ayakları üzerinde duran, rüştünü ispat etmiş biriyle birlikte olmayı diler. Bu taraftan bakıldığında ortak kararlar da alabilirlerse bu ilişki asrın çiftini yedi cihana ilan eder!

Aslan taşı tuşu abartır, Oğlak ise sade şıklıktan yanadır. Bu ikilinin şıklık anlayışları birbirlerinden bir hayli uzaktır. Oğlak toplumun kabulüne takılır, oyunu sadelikten yana kullanır, Aslan görmeyen göze anlatılacak hikayeler yaratmaya bayılır, ışığıyla göz alır. Oğlak bunca şıngırdağın içinde bir de keyfine pek düşkün olan, öğlen uyanıp düzensiz yaşayan, vara yoka para harcayan, kontrolsüzce gününü gün etmek için dolarları saçan biriyle çok zor anlaşır. Aslan makul olmasa da herkese yardım etmek, takısına tokasına beyhude masraflar etmek, çalışmadan geçinmek ister! Oğlak ise bütçe planlaması yapmak, mantıklı yatırımlar için gereksiz alışverişler yapmayıp para artırmak, sistematik bir hayat yaşamak ister.

Aslan her şeyin en iyisini doğuştan hak ettiğini düşünür, genelde iş beğenmez! Aslan’lık zengin, fakir ayırt etmez. Keyfine pek düşkün olan, yeni fikirlere de kibrinden kapılarını kapatan, pişkin armutları yemekten hoşlanan ama kalkıp kendine bir bardak su almaya dahi zahmet etmeyen Aslan, tembelliğin kronik kucağına düşebilir. Oğlak ise, kendi hayatını bizzat kendi fikirleri, elleri, emeği ve gayretiyle inşa eder. Ağustos böceği ile karınca misali, bu ilişkiden güzel sosyal mesaj çıkar! Aslan ile Oğlak yıllar sonra birbirine “ne idin ne oldun” gözüyle bakarsa kimse şaşırmaz! Bir çalışkan ile bir tembel aynı hayatta fazla barınamaz!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.