7 Altın Kural ile Aslan Erkeği Senin

Karşında yaşamın enlerini yemiş, yutmuş, ipe dizmiş, ezberlerini etüt etmiş, zirveden inmeye ise hiç niyeti olmayan egosantrik kedi kral, Bay En. Gezegeni güneş olan adamın, sıcağından, özgüveninden sual olunmaz. Aslan avına çıkmadan en rahat ayakkabılarını giyin, göz alıcı olmaları şartıyla, yolunuz biraz uzun.

 1. İlk İntiba Hayat Kurtarır!

Tek solukta mest etmeye yeten öncü parfüm kokusu, iddialı ve dik bir duruş, omuzların hemen üzerinde biten saçlar. Tüm bu detaylarla dikkati dağılan kibir timsali Aslan, zekanın konuştuğu harika birkaç cümle ve ardından gelen tatlı bir gülüşle tahtında şöyle bir irkilir. İpi göğüslemek için var gücüyle koşsa da duble sade kahvesini içmiş, kol düğmelerini usulca düzeltmiş telaşsız görünmeye bayılır. Ya sonra?

 2. Işığınla Göz Kamaştır!

Kendini geceden sütlere yatırmış, evden çıkmadan altın suyuna batırmış, en çığlıklı saatini takmış, en masraflı parfümüyle güzelce yıkanmış Aslan erkeğine, sen de en ışıltılı halinle arzı endam et. Küçük dekoltelerle merak uyandır, detaylarda kaybet, çıkışı yine sen göster. Kuru gösterişi metrelerce öteden farkeden Aslan, kalitenin burnunun dibinde olmasına bayılır.

3. Hedefini Yüksek Tut!

Aslan istiyorsan, öncelikle atıştırmalıklarına yürek eklemeli, Kaf Dağı’nın yolunu aşındırmalısın. Tüm gözlerin kendisinde olduğu, kükremelerinin birbiri ardına eklendiği o anda kendini farkettirmekle başlar Aslan tavlama sanatı. Ancak, güzel olacağım derken aklı elden bırakmamalı. Aslan erkeği vitrin sever, ancak onu yakalayan özgüven ve zekadır.

 4. Bazen Sadece Tebessümle Dinlemek Yeter

Tüm yaşamını kupalarla, madalyalarla, övgülerle, konfetilerle geçirmiş olduğuna nedensizce inanan aslan, sesini ikinci kez duyana dek, uzunca öyküsünü anlatır, kurtulur. Önce şunu bir bil, o en birincidir, aslandır. Metanet göstermeyi başardığın bu ilk saldırı, seni mutlu sona götürmesi muhtemel bir aşamadır. Sohbet arasına yeteri kadar övgü, biraz da hayranlık serpiştirmeyi unutma, bu arada olur da burnun yere düşerse onu da boş bulunup alma.  

5. Aslanın Kalbine Giden Yol Ne Yazık ki Midesinden Geçmez!

Bay her şeyi biliri öyle annenin eli değmiş gibi, parmaklarını yedin di mi? Benzeri geleneksel deyişlerle kandıramazsın. Aslan, zaten dünyanın en lezzetli yemeğini yemiş, eser miktarda koyduğunuz kekiğin kokusunu almasa da, çoktan almıştır. O sizden şıklıklara boğulmuş bir sunumla önce gözünü doyurmak, abidik gubidik isimlerle sunduğun, dünya mutfağına daldıran yemeklerin sahne tozu yutmak ister.

6. Kibir Okyanusunda Kahkahalarla Yüzmeye Hazır Ol!

Adaletin terazisi gibi hassas olmalı durduğun yer. Aslan erkeği methiyelere, övgülere bayılır, sen yine de fazla havaya sokup havanı alma. Gül, güldür, anı yaşa. Planları unut, ajandaları kaldır, hatırlatmaları kapat. Aslanın rüzgarına aç yelkenini, yaşa. Eğlencenin merkezi aslanın mottosu belli. Biri “Carpe Diem” mi dedi?

7. İzin Ver Galibiyet Dansını Seninle Yapsın

Aslan; kavganın, tartışmanın, mücadelenin temsilidir. Dişini, tırnağını, harici kılıçlarını göster, acıt ama yaralama, bırak o kazansın. Oskarlık oyuncu Aslan’ın karşısında talimli olmalı, ezberini iyi yapmalısın. Hayran olunacak yanı kalmayan Aslan, yeni hayranlar bulmaya meyledebilir. İzin ver sonsuza dek seni elde etmeye çalışsın. Çünkü, mücadele etmediği bir galibiyet, onun için yaşanmamış sayılacaktır.

Son söz; Aslan erkeği güneş battığında, sahne ışıkları sönüp perde kapandığında, yanında kedi olabileceği bir güce aşık olmak ister. Sen yine de oklavayı elden bırakma 😉 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.