Aslan Burcuyla Aranızı Nasıl Düzeltirsiniz?

İyi veya uyumlu biri olmak etrafımızdaki herkesle yıldızımızın barışık olacağı anlamına gelmez. Tabi bu durum iki insanın ilişkilerinin sonsuza dek bozuk olacağını göstermiyor. Sonuçta her burcun kendine has kişilik özellikleri, zaafları var. Dolayısıyla çevrenizdekilerle ilişkilerinizi belli kriterler doğrultusunda kurmazsanız anlaşmazlıklar oluşabilir. Ancak taraflardan en az birisi yapıcı davranırsa sağlam diyaloglar, dostluklar kurulabilir. Bir Aslan burcuyla aranız bozulduysa ilişkinizi kurtarmak için yapıcı tavırlar içinde olmanız gerekiyor. O zaman yapmanız gerekenleri şöyle sıralayalım:

Kararlarına Müdahale Etmeyin

Otoriter yapısıyla ormanların kralı diye adlandırılan Aslanlarla aranızı gerçekten düzeltmek istiyorsanız onu olduğu gibi kabul etmeniz gerekiyor. Dizginleri elinde bulundurmak isteyen insanlara tahammül edemiyorsanız işiniz zor demektir. Eğer geçici bir süre birlikte yapacağınız bir iş söz konusuysa en azından bir süre onu hoşgörüyle karşılayabilirsiniz. Sonuçta otoriter olmaları kötü insanlar oldukları anlamına gelmiyor. Hatta liderliği ellerinde bulundurmaları işleri yoluna koymada fayda sağlayabilir.

Sabit fikirli olan Aslanların kararlarını ve fikirlerini değiştirmek güçtür. İnandığı değerlerin dışına kolay kolay çıkmazlar. Onun yetkisinde olan konularda kararına müdahale etmemelisiniz. Bu işleri içinden daha da çıkılmaz hale getirecektir. Zaten onun yönettiği bir konuya karışmak sizi haksız duruma düşürür. Ortak alınacak kararlarda onun önerisini çürütecek gereksiz argümanlar sunmayın. Herkes kendi fikrini öne sürdükten sonra siz de fikrinizi belirtmeyi tercih edin. Önerilerine saygı duymanız onun hoşuna gidecek ve size kızgınlığı/kırgınlığı azalacaktır.

Onu Eleştirmekten Kaçının

Bu burç genel olarak eleştirilmekten pek hoşlanmaz, eleştirinin kötü niyetle yapıldığını düşünebilir. Bu sonuçta yıpratıcı bir şeydir. Aslında birçok insan eleştirilmekten rahatsız olur ama herkes bunu belli etmez. Bazıları trip atarak bozulduğunu gösterirken kimileri de Aslan burçları gibi tepkisini direkt belli eder.

Eleştirme gereği duyduğunuz, yaptığı hatalı işleri onu hedef almayacak bir şekilde düzeltmeye çalışın. Kendisini hatalı bulsanız bile, bu durumu hoşgörülü bir yaklaşımla belli ederseniz rahatsızlık duymayacak, kibarlığınızı zeytin dalı olarak algılayıp yumuşayacaktır. Zaten kindar olmadığı için sizinle yaşadığı husumeti unutur, kırgınlığı tersine döner. Sıcakkanlı ve yüce gönüllü kişiliğiyle de buzları eritir.   

Övgüde Bulunmanız Hoşuna Gider

Çocuksu bir tarafı olan Aslan burcu pohpohlanmaktan hoşlanır. Ona dış görünüşü, giyim tarzı ya da tercihleri konusunda iltifat ederseniz çok mutlu olur. Sizin ona karşı herhangi bir kötü niyet beslemediğinizi düşünerek sizinle olan samimiyeti ilerletir. Bu sayede yanınızda kendini daha rahat hissetmeye başlar. Zevkleri, sıkıntıları, beklentileri konusunda size içini açar. Tabi onun bu iyi niyetli yaklaşımını suiistimal etmemeniz önemli, aksi takdirde size olan güveni sarsılır.

Eğlenceli Bir Aktiviteye Davet Edin

Yaşamın renkli taraflarının tadını çıkarmayı bilen Aslan burcu sosyal ve eğlencelidir. Esprili kişiliğiyle etrafındakileri güldürür, ortamın mizah seviyesini yükseltir. Eğlenmeyi, gülmeyi ve değişik aktiviteleri sever. Aranızı epey bir ısıttıktan sonra, onu keyifli bir aktiviteye davet edebilirsiniz. Mesela birlikte sinemaya gitmek, müzik festivaline katılmak ya da evinizde vereceğiniz bir parti ona çok eğlenceli gelebilir. Zaten renkli kişiliği sayesinde birlikte epey güzel vakit geçireceğiniz garantidir. Tüm bu önerilerimizi uyguladıktan sonra Aslan burcuyla aranızı düzeltmemek için hiçbir sebep kalmayacak.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir