Aslan Burcunun İzlemesi Gereken 10 Film

Özgüveni yüksek, lider ruhlu Aslan burçlarını memnun etmek pek kolay değildir, biliriz. Biz de bu özelliklerini göz önünde tutarak, mutlaka beğeneceklerini düşündüğümüz filmlerden harika bir liste yapmaya çalıştık. İşte Aslan burçlarının izlemesi gereken 10 film!

10 – Doctor Strange

Çizgi roman serisi Doctor Strange’in beyaz perdeye uyarlanacağı ilk duyurulduğu andan itibaren beklentiler hep çok yüksekti. Bir de üzerine Doctor Strange karakterini sevilen İngiliz oyuncu Benedict Cumberbatch’ın canlandıracağı belli olduktan sonra, hayranları filmin vizyona girmesini dört gözle bekler olmuştu. Marvel de bu beklentileri boşa çıkarmadı, büyüleyici görselliği olan harika bir film ortaya koydu. Dikkat çekmeyi seven Aslan burçları, kendileri gibi görkemli Doctor Strange’i izledikten sonra tüm arkadaşlarına kesinlikle tavsiye edecek.

9 – American Made (Barry Seal: Kaçakçı)

Lider ruhlu aslan burçlarını çok eğlendirecek olan American Made (Barry Seal: Kaçakçı) 80’lerde hem Pablo Escobar için pilotluk ve uyuşturucu kaçakçılığı yapan hem de CIA için çalışan Barry Seal’in gerçek hayatından filme uyarlanmış. Amerikan tarihinin en büyük operasyonlarından birini anlatan filmde Barry Seal karakterini, aksiyon filmlerinin deneyimli ismi Tom Cruise canlandırıyor. Filmde Tom Cruise’a Domhnall Gleeson ve Jesse Plemons eşlik ediyor.

8 – King Arthur: Legend Of The Sword (King Arthur: Kılıç Efsanesi)

Klasik King Arthur efsanesine başka bir perspektiften bakmamızı sağlayan filmi, gösterişli Aslan burçları çok beğenecek. Kendine has filmlerin yönetmeni Guy Ritche imzalı filmin başrolünde yakışıklı oyuncu Charli Hunham’ı izliyoruz. Filmde Jude Law, Djimon Hounsou ve Eric Bana gibi başarılı isimler yer alıyor. Şehrin arka sokaklarında zar zor geçinen genç Arthur, bir gün kılıcını taştan çektiğinde, bütün hayatının alt üst olacağından ve hoşuna gitse de gitmese de gerçek mirasına sahip çıkmak zorunda kalacağından henüz haberi yoktur…

7 – Lego Movie (Lego Filmi)

Neşeli Aslan burçlarının beğeneceğini düşündüğümüz bir diğer film ise Lego Movie (Lego Filmi). Phil Lord ve Christopher Miller ortaklığıyla çekilen animasyon film, vizyona girdiği yıl eleştirmenlerin favorisiydi. Özellikle müzikleriyle ön plana çıkan film, sıradan hayatı olan Emmet’in bir gün yanlışlıkla dünyayı kurtaracak kahraman olma fırsatı yakalama hikayesini anlatıyor. Emmet, Kötü Lego’ya karşı 4 kişiden oluşan ekibi ile maceradan maceraya atlayacak.

6 – I, Tonya (Ben, Tonya)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Allison Janney’in Oscar kazanmasını sağlayan film, Amerika’nın 90’lı yıllarda en çok tartışılan kadınlarından olan Tonya Harding’in hayatını anlatıyor. Sevdiği şeylere tutkuyla bağlanan Aslan burçlarının beğeneceğini düşündüğümüz filmin başrolünde Margot Robbie’yi izliyoruz. Tarihe “üçlü axel”ı başaran ilk Amerikalı kadın patenci olarak adını yazdıran Tonya Harding’in, memnun edilmesi imkânsız annesi ve ilk eşi Jeff Gillooly ile çalkantılı ilişkisine rağmen tüm dünyayı kıskandıran buz pateni sevgisini ve dönemin en çok ses getiren skandallarından birine imza atma serüvenini izliyoruz.

5 – The Devil Wears Prada (Şeytan Marka Giyer)

Ülkemizde “Şeytan Marka Giyer” adıyla vizyona giren The Devil Wears Prada, Lauren Weisberger’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlandı. Yönetmen koltuğunda David Frankel’in oturduğu filmin başrollerini Merly Streep ile Anne Hathaway paylaşıyor. Lider ruhlu Aslan burçlarının zaman zaman kendini göreceği film, bir moda dergisinin terör estiren Miranda isimli genel yayın yönetmeni ile kök söktürdüğü genç asistanının arasında yaşananları konu alıyor. Söylentilere göre yazar Lauren Weisberger romanında yıllarca editör asistanı olarak çalıştığı Vogue Dergisi’nde dönemin genel yayın yönetmeni Anna Wintour ile ilişkisini aktarmış. Ne yazar ne de Wintour bu söylentilere yanıt vermedi.

4 – Joy

Kendiyle barışık Aslan burçlarına ilaç gibi gelecek bir filmle karşınızdayız. Oscar ödüllü güzel yıldız Jennifer Lawrence’ın başrolünü üstlendiği filmde ona; Bradley Cooper ve Robert DeNiro eşlik ediyor. David O. Russell imzalı Joy, güçlü kadın hikayelerinin en başarılı örneklerinden biri. 2 çocuğu ve problemli ailesiyle yalnız başına hayatını sürdürmeye çalışan yetenekli Joy, bir gün her şeyden bunalarak hayallerinin peşinden gitmeye karar verir. Yeniden hayata dört elle sarılan genç kadın bugün bile neredeyse herkesin evinde olan icadını üretmek için kolları sıvarken başına gelecek zorlu ve bir o kadar ilginç olaylardan habersizdir.

3 – Game Night (Oyun Gecesi)

Yılın sürpriz filmlerinden biri olan Game Night (Oyun Gecesi), ilginç hikayesi ve hareketli kurgusuyla neşeli Aslan burçlarına kahkaha dolu anlar yaşatacak. 90’lar stili Amerikan komedisi olan filmin başrollerini Jason Bateman ile Rachel McAdams paylaşıyor. Hırslı bir çift olan Max ve Annie, çiftler için oyun gecesi düzenler. Gayet sakin başlayan gece Max’in kardeşinin yaptığı oyun planı yüzünden bambaşka bir hal alır.

2 – Ölümlü Dünya

Leyla ile Mecnun’dan hatırlayacağımız Ali Atay’ın ikinci yönetmenlik denemesi Ölümlü Dünya, İtalyan kara komedilerine selam gönderen cinsten. Haydarpaşa Garında yıllardır Anadolu Tat 1071 restoranını işleten Mermer Ailesinin, dışarıdan kendi halinde sıradan hayatları varmış gibi gözükmektedir. 8 kişilik geniş aile aslında nesillerden beri uluslararası bir organizasyon için kiralık katillik yapmaktadırlar. Bir gün işler ters gider ve Mermer Ailesi kaçmak zorunda kalır…

1 – The Revenant (Diriliş)

Yaratıcı ve etkileyici Aslan burçlarının çok beğeneceğini düşündüğümüz The Revenant (Diriliş) filmini anlatmaya başlamadan önce adeta bir yakışıklılar ordusu olan oyuncu kadrosunu takdim etmek isteriz. Filmde Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Will Poulter ve Domhnall Gleeson’ı izliyoruz. Vizyona girdiği yıl 12 dalda Oscar’a aday olan başyapıt, bu adaylıklardan En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen ve En İyi Görüntü Yönetmeni ödüllerini kazandı. En iyisi biz daha fazla anlatmayalım, siz ilk fırsatta izleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.