Aslan Burcunun Hayatından Çıkarması Gereken İnsanlar!

Aslan’ın çevresi geniş, görünürde seveni boldur! İşte asıl mesele, gerçekten sevenlerle, sevmeyenleri ayırmaktadır! Etrafında bunca insan varken, zararlıları, zararsızlardan ayırmak çoğu zaman kolay olmaz. Aslan’ın samimiyeti, cömert kalbi, iyiliği herkese yetse de kimileri zerresini hak etmez. Şimdi bu yükleri Aslan’ın hayatından çıkarmak, hayatını hiç olmadığı kadar hafifletmek vakti. Aslan, hayatından kimleri çıkarmalı?

Kendine Güveni Olmayanlar!

Aslan kendine oldukça güvenir, altından kalkamayacağı iş, kendini sevdiremeceği insan, övgülerine nail olamayacağı hiçbir grup yoktur! Her ortama uygun bir yeteneği, herkesin kalbine giden yolun açık adresi Aslan’da muhakkak bulunur. Aslan herkesin sevgisinin yanında saygısını da kazanır. İnsanları mutlu etmeyi de yaşamın tadını çıkarmayı da iyi bilir. Çevresindeki insanların da en az onun kadar kendinden emin olması şarttır. Başarısızlığa tahammülü yoktur Aslan’ın. Her ortamda görünür olmak, tüm bakışları mıknatıs gibi çekmek ister. Perde arkasında kalmayı tercih eden, insan içine çıkmaktan çekinen, konuşmaya dermanı olmayan, kendine bakmayan ve güvenmeyen insanlarla arkadaşlık etmesi neredeyse imkansızdır. Hayatında enerjisini emen, onu aşağı çeken biri varsa da merhametinden faydalanıyordur, bir an önce kendi dünyasına gönderilmelidir.

Fazla Kibirli ve Bencil İnsanlar!

İki cambaz bir ipte oynamaz diye boşuna dememiş atalarımız. İki Aslan yakın mesafeler içinde, aynı ortamda, tek bir sahne üzerinde yaşayamaz! Sahne ışıkları kimi göstereceğini şaşırır, gün sonunda gerilimden sigorta, şartel ne varsa atar, herkes karanlıkta kalır. Aslan sahip olduğu gücün ve yeteneklerinin farkındadır. Aslan’ın sahip olduğu özgüven, kimseleri değersizleştirerek çıkmaz ortaya. Aslan sadece kendi değerinin farkındadır, başka insanlarla bir kıyas içine girmez. Ama bazen kibir, bencillikle birleşir ve Aslan böyle bir insana asla tahammül etmez. Aslan cömerttir herkesin çıkarlarını gözetir, bencil insanları derhal hayatından çıkarması gerekir.

Eleştiri Oklarını Yanından Ayırmayanlar!

Aslan beğenilmemekten hiç hoşlanmaz! Bilakis ömrünce her adımı beğenilse, övgü hortumlarına tutulsa, iltifatlar her adımında yollarına serilse; durdurun dünyayı demez, inmek istemez! Üst sınırı yoktur Aslan’ın pohpohlanmalara doygunluk geliştirmez. Hal böyle olunca, eleştirinin zerresine tahammül etmez. Yanında yöresinde onu sürekli yeren, yaptığını beğenmeyen, karakterine dil uzatan birileri varsa huzur edemez. İyisi mi memnun olmayana yolu gösterip keyfine bakmalı, Aslan fazla iğneli sözlerin sesini kısmalı!

Yalnızca Çıkarlarını Düşünenler!

Aslan herkesin saygısını kazanmış, el attığı her işte kendi arzusuyla ya da başkalarının eliyle yönetici koltuğuna oturtulmuş, yüce gönlü ve cömert eliyle herkesin yardımına koşmuştur. Aslan gösterişlidir, dikkat çeker! Ama sahip olduklarını paylaşmayı da bilir. Bencil değildir, “hep bana” deyip sadece kendi cebini doldurma heveslisi hiç değildir. Bunu gören uyanıkların etrafına üşüştüğü, merhametini sömürmek istedikleri olur! Sonu gelmez çabasız istekleri süzgeçlemeli bu tür insanları hayatından çıkarmalıdır Aslan. Yoksa görür!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.