Aslan Burcunun Hayat Mottosu: Hayat Güzeldir!

Herkesin bir hayat mottosu vardır dedik, sıradaki burcumuza geldik. La vita è bella! Yani hayat güzeldir! Gerçekten öyle midir? Yoksa her şey içinde bulunduğun durumla mı ilgilidir? İşler yolundayken hayat güzel, depresyonun kollarındayken koyu koyuver! Evet, işte aynen böyle. Bir de Aslanlara sormak lazım tabii! Konuyu en iyi ustaları bilir!

Aslan burcu yazı da kışı da güneşli bir arkadaş. E yönetici gezegeni sonuçta! Coşkulu, eğlenceli, gösterişli, mutlu, yani kısaca her anlamda hayat dolu! E dünya sana değil, bana mı güzel olacak! Değil mi ama! Kendiyle barışık halleri, öz güvenli tavırları, yaratıcı bakışları, “hayat güzeldir” Aslan burcunun mottosu! Anı yaşar, dünyadaki her şeyin en az bir kere tadına bakar. Kötü enerjiyi sevmez, mutsuz insanlarla pek bir araya gelmez. Tek saniyesi bile kıymetlidir; tebessüm ettiği her an, hayatını daha da değerli kılar. Sıcak kalbiyle çevresine ışık saçar, etrafını aydınlığa boğar.

İçindeki çocuğun sesini dinler, enerjisini asla kaybetmez. “Niye geldin bu dünyaya” diye sorsanız ona, büyük ihtimalle “yaşamaya” diye yanıt verir . Doya doya yaşamaya! Yeri gelir güçlüklerin karşısında kaya gibi sağlam durur, yeri gelir yüce gönüllüğünü konuşturur. Bardağı her zaman dolu tarafından görmeye çalışır. Pozitif düşünerek etrafında iyi enerjiler toplar. İyi olana kalbine açar. Ve sonunda pembe gözlüklerini takar, kötü giden her şeye kocaman bir kahkaha atar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.