Aslan Burcunu Gözünden Tanı!

Aslan sahip olduğu yüksek yaşam gücüyle tüm yaşayanları kuşatır, iyiliği ve cömertliği ile herkesin sevgisini kazanır. Gerçek bir Aslan, manipüle edilemez zira kendinden son derece emin davranır ve kendine her konuda inancı tamdır. Özellikle yükselen Aslan’lar görende kaçınıl olarak saygı duyma ihtiyacı uyandırır. Görünümü de oldukça dikkat çekicidir, saçları hacimli, aurası hissedilir ölçüde yüksektir. Peki Aslan başka hangi özellikleriyle diğer tüm burçlardan ayrılır?

Sahip Olduğu Özgüvenle Dünyanın Odağına Yerleşir, Lüksü Sever!

İnanmak başarmanın yarısı diye boşuna dememiş atalar, Aslan’ın inancı biraz daha fazla olunca inandığı her şey başarı sayılır. Aslan kendini bildiği andan itibaren giriştiği her işi layıkıyla yapınca böyle yüksek bir özgüven taşıması da kaçınılmaz olur. Her şeyin en iyisine sahip olmak da beraberinde lüksü getirir ya da en iyi olması onu sıradanın uzağında tutar ve herkesin kolayca erişemeyeceği şeyler lüks sınıfına girer. Kimilerince fazlaca kibirli olarak tanınan Aslan, hiçbir şey yapmasa, ağzını açmasa dahi tavrı gereği ulaşılmaz görünür. Zira sahip oldukları kolayca kazanılır cinsten değildir. Aslan takdir toplamayı bilir, alkışın en güçlüsünü alır, herkesin ilgisini çekmeyi başarır.

Gururundan Yardım Çağrısı Duyulmaz, Kibirden Yanına Yaklaşılmaz!

Başkalarının yanında dağ gibi durur, sevdiklerinin sırtını yasladığı duvar olurlar. Gelin görün ki etten kemikten olan bu insanlar sadece yalnız kaldıklarında salyalarını sümüklerine karıştırabilirler, kulak zarı patlatacak desibeldeki gürültüde ağlarlar. Zira dominonun ilk taşı Aslan metaneti elden bırakır, ihtiyaç sahibi olursa, ondan medet uman tüm çevresi devrilir, Aslan’ın pazara çıkan ipi, düşmesini bekleyenleri de pek sevindirir. Zirve herkesin gönlünde yatar, ışıltılı tahtlar dünyanın gözünü boyar, Aslan’ın sahip olduklarına her an binlerce göz değer, Aslan temkini elden bırakırsa tüm krallık yıkılır gider. Aslan risklerin farkında, sorumluluklarının bilincindedir. Bir de pek büyük egosu vardır tabi, Aslan değilsin diyene fena parlar!

Teatral Kabiliyeti Yüksek Olan Aslan Bir Tek Sonradan Görme Olamaz!

Sahnelerin tozunu atmak, takip ışığının altında tüm dünyanın gözü önünde şov yapmak için doğmuştur Aslan. Bu yüzden dünyaya gelmeden hemen önce altın suyuna bandırılmış, kendinden ışıklı bir yeni doğan olmuştur. Aslan sahip olduğu şatafatı ve özgüveni her an katlar, daha yükseğe çıkmak, daha çok insanın kulağına çalınmak, herkesçe sevilmek ve saygı görmek için yeteneklerini olduğu gibi bırakmaz. Aslan elindekiyle yetinmez, hep daha fazlasını ister. Bu da onu sürekli artan bir ivmenin ev sahibi yapar. Aslan’ın elinden gelmeyen, kılığına giremeyeceği tek bir kimse vardır o da sonradan görme olmak. Aslan karizması her durumda kendini gösterir, çuval giyse yakışır, banyo terlikleri ayağında görülse yılın trendi olur! Aslan elinin değdiği parlar.

Gösterişi Bol, Çekim Gücü Yüksek, Karizması Görünürdür!

Yalnızca dikkatli gözlerin markajına girmez, fark yaratır Aslan. “Saksı değilim ben” diye bağırmasına gerek kalmaz, hiçbir durumda zaten saksı yerine konamaz. En iyisi olmayacaksa, hiç olmaz o da pek mümkün olmaz. Aslan sahip olduğu yıldızlı görünümün ardında herkesin sığınağı olabilecek, kocaman sıcacık bir kalp saklar. Bu sayede herkesin sevgisini kazanır. Herkesin beğenisini toplayan, hayranlığını kazanan, yerinde olmak isteyeceği bir hayatı yaşayan Aslan, cömertliği sayesinde oldukça da saygı görür. Bu saygıda elbette sahip olduğu karizmatik görünümün ve lider ruhun bir hayli etkisi vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.