Aslan Burcunu Elde Etmenin Yolları!

Yaşam boyu seyircinin bir tek Aslan olduğu tek kişilik bir gösteri için hazırsan, sıva kolları! Ne rüküş ol ne silik en elit kostümünü giy, kendine en ışıltılı imzanı at! Sonra rüzgarınla es Aslan’ın yanından geçerken, şöyle bir “Wauuvv” desin iç sesi, gözleri ışıldasın seni gördüğünde. Bırak Aslan seni seçsin, sonra sahne hep senin!

Gözün Bir Tek Onu Görsün!

Burnun biraz yukarda, havan bin beş yüz olsun! Önce onun gözleri seni kilit altına alsın, sonra ardı arkası kesilmez tatlı iltifatların ve bitmeyen jestlerinle Aslan’ın kalbini çal gitsin! Göz hapsine ilk o alsın, sonra aç iltifat musluklarını, senden etkilenen savunmasız Aslan’ı çıkar göklere. Öv, sev, ilgilen, karşılaştığın bu müthiş insanın özelliklerine durmaksızın hayranlıkla şaşır. Aslan’a kendini dünyada bir tek o varmış gibi hissettir!

Gösterişli Ol!

Bulunduğu ortamda en az kendi kadar havalı, ışıklı ve karizmatik birinden yana bakacaktır Aslan’ın mağrur gözleri! Elmas gibi parla, dikkat çekici ve herkesten farklı ol. Ancak kimselere benzemeyen, herkeste aynı hayranlığı uyandıran birini Aslan kendine layık görebilir. Aslan kendi ışığına avizelerce parıltı ekleyecek yaldızlı bir sevgili ister. Tüm bu ihtişamlı duruşunun içine sıcacık bir kalbin olduğunu hissettirmeyi ihmal etme, Aslan görüntüye bir hayli önem verir ama kanını kaynatan içindekidir.

Hayattan Keyif Al!

Aslan, gösterişi, saçları, makyajı, ihtişamı, karizması, cesareti ve lider ruhuyla anılsa da keyfine düşkün ve neşelidir aynı zamanda! Pullu payetli elbiseleri giyip, makyajı da bozulmasın diye köşesinde oturmaz, tüm ışıltısı benzersiz enerjisinden gelir. En güzel Aslan eğlenir ve yine en güzel keyfi Aslan yapar. En harika manzaraları seyreder, en keyifli sohbetlerde başı çeker, söz konusu dinlenmekse de en konforlu köşe ve en uzun huzur Aslan’ındır. Onun gibi ol! Yaşamın bilindik tatları yerine, en güzel lezzetlerini keşfetmeye bak! Kendi baharat karışımını kendin yarat! Dünyaya henüz kullanılmamış gözlerle bak ve Aslan için de yepyeni bir sayfa aç!

Azıcık Kibirden Kimseye Zarar Gelmez!

Gözlerine yersiz bir küçümseyici tavır takınıp, kimseleri beğenme demiyoruz, Aslan kibri başkalarıyla değil kendisiyle ilgilidir ve bir tür farkındalıktır. Zaten Aslan eleştirmenlerinin “Beni aşağıladı! Onu küçümsedi!” dediğini duymazsınız, tümüyle Aslan’ın sahip olduğu ve kimselere yöneltmediği davranışları sorgulanır! Yere düşen burnunu almayışı, havasından geçilmeyişi ne hikmetse herkesi ilgilendirir. Kendinin farkında, sahip olduğu özellikleri sahiplenen bir özgüvendir aslında herkesin kibir dediği! Ancak kendine güveni tam, sahip olduğu gösterişin farkında, farklarının bilincinde biri Aslan’ı etkilemeyi başarabilir.

Yüce Gönüllü Ol!

Aslan’ın gönlü gerçek manada geniş, eli bol, kalbi sıcacıktır. Acıma duygusu oldukça gelişkin, merhameti yüksektir. İhtiyaç sahiplerine yardım etmek konusunda yüksek bir sağduyusu vardır. Cimrilikten, insanları umursamayıp yalnızca kendi çıkarlarını düşünen insanlardan, elindeki paylaşmayandan haz etmez Aslan. Bol bol yedir, içir, cömert ol! Üçün beşin hesabını aman ha yapıp Aslan’ın antipatisini kazanma! Keseni bol, elini cesur tut! Sahip olduklarını bölüşerek Aslan’ın hayranlığını kazan!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.