Aslan Burcunda Dolunay – Duygularımızda Coşkuluyuz!

9 Şubat 2020 günü Türkiye saatiyle 10:30 sularında Kova burcundaki Güneş ile Aslan burcunun 20 derecesinde yer alan Ay’ın karşı karşıya gelmesiyle bir dolunay gerçekleşecek ve enerjisi yaklaşık 15 gün boyunca hayatlarımızda kendini gösterecek.

Aslan ve Kova burçları arasında yaşanan enerjinin etkisiyle gündemimizde daha çok kendimizle barışık olma, öz güven ve dikkat çekme gibi temaların ön plana çıkabileceğini söyleyebiliriz. Bir yanımız aşktan, hayattan keyif almak isterken, diğer yanımız bireyselliğimizi, farklılığımızı ortaya koymanın yollarını arayabilir. Biz ise bu iki duygu arasında git-geller yaşayabiliriz.

Neyse ki dolunaylar bir yandan da farkındalığımızın yükseldiği, duygularımızın ön plana çıktığı zamanlardır. Bu dönemde kendi üzerimizde çalışarak, farkındalığımızı geliştirerek kendimize dair daha önce varlığından haberdar olmadığımız bilgiler edinebiliriz. Bir diğer deyişle kendimizle yeniden tanışabiliriz.

Bu dönemde genel olarak kendimize güvenerek zorlukların üstesinden gelebileceğimiz yönündeki iyimser tavrımız ön plana çıkabilir. Bu rüzgârı arkamıza alarak gündemimizde bizi uzun zamandır meşgul eden işler varsa tamamlayıp onları ait oldukları yere bırakabilir, yeni başlangıçlara zemin hazırlayabiliriz. Aslan burcunun etkisiyle duygularımızı ortaya koymak konusunda cesur tavırlarımızla açık ve direkt olabiliriz. Kendimizi her zamankinden daha enerjik hissedebiliriz. Bir öneri olarak; risk alma kapasitemizin ve duygusal anlamda biraz uçlarda olma eğilimimizin yüksek olmasından ötürü bu 15 günlük süreçte önemli kararlar almaktan kaçınmakta fayda olabilir.

“ASLAN BURCU DOLUNAYI”NIN YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİSİ;

YÜKSELEN KOÇ

Sosyal hayatın, aşk hayatın ya da varsa çocuklarınla ilgili konular ile geleceğe yönelik hedeflerin, beklentilerin arasında kendini bir ikilem içerisinde hissedebilirsin. Özellikle söz konusu aşk hayatın olduğunda duygularını coşkulu bir şekilde ortaya koyman mümkün. Çocuklarla ya da ailenle keyifli aktivitelerin olabilir.

YÜKSELEN BOĞA

Ev hayatın ile iş hayatın arasında denge kurmak konusunda ikilem yaşayabilirsin. Bu süreçte kendine dair iç gözlem yaparak duygularını, etrafındaki dünyaya yönelik sergilediğin tavırlarını gözden geçirmek isteyebilirsin. Diğer taraftan da evinde dikkat çekici yenilikler yapmaya yönelik girişimlerin olabilir. Bu süreçte ailenle ya da yakın çevrenle, sevdiğin arkadaşlarınla evinde keyifli vakitler geçirebilirsin.

YÜKSELEN İKİZLER

Yaşamında özellikle eğitsel konular ve yolculuklar ön plana çıkabilir. Kardeşlerinle ya da yakın çevrenle olan ilişkilerin hareketlilik kazanabilir. Bu ilişkilerin içerisinde açık ve direkt tavırlarınla kendini gösterebilirsin. Yaşam sevincinin yüksek olduğu bir dönemdesin. Etrafına sıcak ve neşeli bir hava yayman mümkün.

YÜKSELEN YENGEÇ

Yaşamında finansal konular ön plana çıkabilir. Kendini finansal anlamda güvencede hissetme ihtiyacının yükseldiği günlerden geçebilirsin. Para kazanma ya da harcamaya yönelik iddialı eğilimlerin olabileceği gibi, para kazanmaya dair alternatif projeler geliştirmen mümkün. Ancak bu süreçte risk alma kapasiten yüksek olabileceği için geleceğe yönelik bağlayıcı kararlar almaktan kaçınmakta fayda olabilir.

YÜKSELEN ASLAN

Önümüzdeki 15 gün boyunca ikili ilişkilerin ve varsa evliliğin ön plana çıkabilir. Bir yanın kendini ön plana almak isterken, diğer yanın ikili ilişkilerine odaklanabilir. Bu ikilem içinde gidip gelirken kendini duygusal anlamda zaman zaman abartılı bir şekilde ifade edebilirsin. Genel anlamda yaşam sevincinin ve kendine olan güveninin yüksek olduğu bir zaman dilimindesin.

YÜKSELEN BAŞAK

Günlük ya da iş yaşamına ilişkin sorumlulukların ön plana çıkarken sen kendi iç dünyana yönelmek isteyebilirsin. Önümüzdeki 15 günlük süre boyunca sosyal ortamlardan uzaklaşıp biraz yalnız kalma isteğin yükselebilir. Bu isteğini ifade ederken biraz abartılı tavırların olabilir. Sağlığınla ilgili konulara özenli yaklaşmak faydalı olabilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Kendine vakit ayırmak ile sosyalleşme isteğin arasında gidip gelebilirsin. Çeşitli sosyal organizasyonlara katılman ve arkadaşlarınla keyifli vakitler geçirmen mümkün. İddialı duruşunla kalabalıklar içinde ön plana çıkabilirsin. Bu süreçte geleceğe yönelik hedeflerini gözden geçirirken, kendin için yeni ve iddialı hedefler benimseyebilirsin.

YÜKSELEN AKREP

Yaşamında kariyerinle ilgili konular gündemini meşgul edebilir. Topluluklar önünde kendini rahatlıkla ifade edebileceğin ve yaptığın işlerle kendini gösterebileceğin bir zaman dilimindesin. Kariyerinle ilgili etkin pozisyondaki kişilerle yakın ilişkiler kurabilirsin. Kendini yeniden yapılandırmak için güzel bir dönemdesin.

YÜKSELEN YAY

Önümüzdeki 15 günlük süre boyunca mevcut rutinin seni biraz sıkabilir ve kaçıp uzaklaşmak isteyebilirsin. Denizaşırı yolculuklar organize etmek duygusal bir ihtiyaca dönüşebilir. Bu süreçte yabancı ülkelerden, farklı kültürlerden arkadaşlar edinebilirsin. Hayata yönelik yeni felsefeler ve bakış açılarıyla tanışabilirsin.

YÜKSELEN OĞLAK

Yaşamında finansal konular, ortaklaşa paylaşımlar ön plana çıkabilir. Gündemini meşgul eden bir miras konusu varsa aktif tavırlarınla konuyu nihayete erdirebilirsin. Ya da başvurduğun bir banka kredisi varsa konuyla ilgili sonuç alabilirsin. Bu süreçte okült ve metafizik konulara yönelik ilgin yoğunlaşabilir.

YÜKSELEN KOVA

Fiziksel enerjinin ve kendine olan güveninin yüksek olduğu, kendini rahatlıkla ifade edebildiğin bir zaman dilimindesin. Kendine odaklanmak ile ikili ilişkine ya da varsa evliliğine odaklanmak arasında “ben mi? biz mi?” ikilemi yaşayabilirsin. Her türlü ikili ilişkin içinde açık ve direkt tavırlarınla kendini gösterebilir, ön plana çıkabilirsin.

YÜKSELEN BALIK

Günlük rutinlerin ve işle ilgili sorumlulukların ön plana çıkabilir. Kendinden çok diğer insanlar için bir şeyler yapmak isteyebilir, özellikle iş ortamında yaptıklarını gözler önüne sermek isteyebilirsin. Önümüzdeki süreçte ortaya koymak üzere yeni şeylerin hazırlıklarına girişmek için uygun bir dönemdesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir