Aslan Burcu Özellikleri

Aslan Burcu özelliklerini tam anlamıyla biliyor musun?

Aslan burcu, ateş elementinin bir parçası olduğu için içindeki alevle hareket eden ve sabit olduğu için de sağlamlaştıran, kalıcılık sağlayan bir burçtur. Göründüğü gibi olan Aslan, bu yüzden doğal olarak parlar ve ön plana çıkar. Aynı zamanda kendini parlatan ışığı çevresindeki insanlara yansıtarak onların da aydınlanmasını ve cesaretlenmesini sağlar. Kendini ön plana çıkarmanın dışında kendini sahnelere atmak onu sahne sanatları ile bağlantılı hale getirir.Aslan burcu kendini özel bulma ve önemli hissetme ihtiyacını içinde beslemesi gereken bir burçtur. Bu da, kendi arzularını ön plana çıkaran bir tarzda gerçekleştirilebilir. Aslan burcu kendi yetenek ve performansını başkalarının gözü önünde sergilemek ister. Gölge yönüyle ise başkalarının gösterdiği tepkiye karşı hassasiyet içinde olabilir, risk almayıp ben isterim diye ön plana çıkamayabilir. Aslan burcunun en önemli gölge özellikleri dikkat çekme arzusu, eleştiriye ve gurura karşı fazla hassasiyettir. Bir ortamda eleştiri okları üstüne çevrildiğinde kırılıp kendini geriye çekebilir. Herhangi bir şekilde gösterdiği performansı eleştirildiğinde çok ciddi problemlerle karşı karşıya kalabilir. Aslan bazı çocuksu özellikleriyle de kendini gösterebilir. Bir çocuk gibi bir yandan dikkat çekmek isterken diğer yandan hiçbir şekilde sorumluluk üstlenmek istemeyebilir. Kendini anlatmak ve ifade etmek için gerekli olan kişisel enerji egoizme dönüşebilir. Kendi konularıyla uğraşmaktan başka hiçbir şey göremez hale gelebilir.Aslan burcu kendini içtenlikle ifade etmek, fark edilmek ve çevresindeki kişileri etki altında bırakarak onlara karşı egemen olmak isteyebilir. Onaylandığında, takdir gördüğünde ve alkışlar ona doğru geldiğinde kendini duygusal olarak güven içinde hissedebilir. İyi bildiği ve yeteneklerine son derece güvendiği her konuda çevresindekileri peşinden sürükleyerek onlara liderlik yapmak isteyebilir. Duygu ve düşüncelerini ifade ederken dramatik olabilir. Herhangi bir olay karşısında dikkat çekecek şekilde, direkt ve hevesli görünerek tepki verebilir.Aslan, başkalarının duygularına karşı umursamaz olup daha çok kendi ihtiyaçları ve duygularıyla ilgilenebilir. Dikkat çekme ve kendini iyi ifade edebilme isteği oldukça fazla olabilir. Küçük bir eleştiri ya da reddediliş, onun aşırı sinirli ve gururlu bir şekilde yanıt vermesine sebep olabilir.

 

Ailesinden ayrılmakta büyük sorunlar yaşamaz. Ancak ruh haliyle çocuksu hareket etmek gibi saplantıları olabilir. Kendisini iyi hissetmek için eğlence ve aşk gibi konulara yüzünü dönebilir.

Aslan burcu yaratıcı düşünce yapısına sahiptir ve yaşadığı problemlere yaratıcı çözümler üretebilir. Öte yandan asla hata yapmam havaları, gürültücü konuşma tarzı ve sahte bir entelektüel profil sıkça görülebilir.

İlişkilere karşı bakışı sıcak, candan ve yaratıcıdır. Sadık, karşısındakini cesaretlendiren ve harekete geçiren, eli açık bir ifade ile ön plana çıkabilir. Kendini önemli ve değerli hissetmek için dışarıdan sevgi görmek isteyebilir. Aşk ilişkilerinde oldukça ateşlidir. Sosyal ortamlarda bulunarak ön plana çıkmayı sever ve ister. Romantik ilişkilerde ve dost ilişkilerinde baskındır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.