Aslan Burcu Nasıl Aşk Acısı Çeker?

Ne demekmiş Aslan terk etmek! Nerede görülmüş enlerin kral/kraliçesinin aşk acısına düşüp aman dilediği. Zira giden kaybedendir! Aslan’ın aksini düşünmesi beklenmez, yardım dilediği, acısına kimseleri ortak ettiği görülmez. Bilakis en büyük korkusudur herhangi bir sebepten ötürü aciz görünmek! Aslan sarsılır ama devrilmez! Aşk acısını da kendi usulünce yaşar. Peki nasıldır Aslan’ca aş acısı?

Gururlu Bir Serzeniş!

“Nasıl olur da bensiz yapabileceğine inanır!” “Beni nasıl bırakmayı göze alır?” sorunlarını sormaktan geri duramayan Aslan, gerçek manada kendini vazgeçilmez görür ve neden terk edildiğine anlam veremez. Bir yandan gözü kapıda olan Aslan, sevgilisinin kısa süreli bir akıl tutulması yaşadığını ve saniyeler içinde ona döneceğini düşünür. Yani, nasıl olsa Aslan’sız yapamayacak ve koşarak kollarına atılacaktır. Bir iki saat hem de fazla değil, ellerinde çiçekler, pişmanlık turları atacaktır! Aslan şaşkınlık içinde, gözü ise yolda kalır!

Acı Gerçeklerle Yüzleşme!

Bir gün bekler, iki gün dönüp gelecek diye evden çıkmaz ama gelen giden olmayınca farkındalık baş gösterir. Artık olan olmuş sevgilisi belki de koca ormanda başka bir Aslan bulmuştur. Kimsenin vazgeçilmez olmadığı acı gerçeğine yavaşça sokulan Aslan, şoku atlatmaya koyulur. Kalbi ezilse de acısı yüzünden okunmaz, Aslan kendini teselliye muhtaç hale getirmemek üzüntüsünü belli etmeden bertaraf etmenin yollarını arar.

Ego Pompalama Süreci!

Aslan kendini tez elden toparlayıp hayata karışmak isteyecek, sönen egosunu şişirmek için hayranlarıyla kucaklaşmaya gidecektir. Duymak istediklerini aklına yazar, kendini güzelce pohpohlatmak için dış dünyaya adım atar. ‘Boşver sen daha iyilerine layıksın’lar havada uçuşacak, Aslan kendine gösterdiği ekstra özen ve gereğinden yüksek enerjisiyle “Acımadı ki!” mesajı vermek için gösterişini takınıp sahnelerde boy gösterecektir. Aslan’ın acıyı atlatma sürecinin sırrı, hiç olmamış gibi davranmasında gizlidir.

Ver Gazı Kibir!

Kısa süreli de olsa, yüzünden gözünden sözünden okunmasa da Aslan ilişkilere karşı düşmanlık beslemeye başlar! İntikamcı ve köktenci bir tutum olmasa da Aslan; tek başınayken ne kadar iyi olduğunun mesajını durmadan verecektir. Aslan için artık kıymetli hayatıma hak etmeyenler giremeyecek, ışıltım ellerin karanlığında sönmeyecek, tek tabanca günlerim sonsuza dek sürecek havalarında, kendince yeni bir çağ açar! Şovunun dozunu artırır, süresini uzatır, sıklığını beş misline katlar! Yalnızlığın mutluluğunu mübalağası bol davranışlarıyla yedi cihana yayar!

Sahalara Dönüş!

Yalnızlıktan bunalan, aynalardan sıkılan, ilgiye kurt gibi acıkan Aslan kimlere şov yapsa, övgülere doysa bilemez, atar kendini sahnelere, gösteri başlar! Evini barkını, giyimini kuşamını, lafını sözünü yeniler, ışıltısına yenilerini ekler, en abartılı halinin hazırlığı tamamlanınca spot ışıklar yanar, Aslan şöleni başlar. Tüm gözler benim üstümde olacak, herkes bana hayran kalacak düsturuyla çıktığı bu yolda, heybesini övgülerle doldurup, aşkmış, acıymış sıyırır atar! Sahnede bir tek kendi ışığı yanar!

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.