Aslan Burcu ‘Mükemmel’liğinin Sonsuz Kanıtı!

Bakışında yıldız, bastığı yerde spot ışık olan Aslan, dünyanın ‘en’ini bir bedende toplar, haklı özgüveniyle dünya sahnesinin zirvesinde parlar! Kalbi altından, teni bilmem kaç karattan kıymetli Aslan, alkışlanmak için gelir dünyaya! Ateşini güneşten alır, gösterişi alev alır! Bu kadın görene “Keşke benim olsa!” nöbetleri, duyana kıskançlık krizleri geçirtir! Mükemmel nedir diye sorana açık adresini verir!  

“Bırakınız yapsınlar bırakınız etsinler!” son sözü Aslan söyler!

İddialara katılıp galibiyet kemerini beline dolamak, kavgaya tutuşup istediğini zorbalıkla almak, güç gösterisi yapıp pazılarını yağlamak gibi dertleri yoktur Aslan’ın! Kargaşanın dışında, çekişmenin uzağında mağrur durur! Zaten rakipsiz olduğu tüm alanlarda kimselere şov yapacağım diye kendini yormaz, her şey bitip ortalık sakinleşince, son sözü söyler, doğuştan en birinci olmak böyle olur der! Asaletinden ödün vermez, duruşunu bozmaz!

Milyonların seyrinde geçen bir “İdol” hayatı ne demek bilir misiniz?

Aslan bilir! Kameraların flaşları gözünde, hayranları bir adım gerisinde, güneş yolculuk eşliğinde Aslan olmak, en şöhretli, en göz önünde olmayı, hayatını biri bizi gözetliyor dünyasında yaşamayı gerektirir! Aslan yediden yetmişe herkesin, öykündüğü kişi, küçüklerin roll modeli, büyüklerin keşkesidir! Kim istemez dünyanın tüm enlerini benlik havuzunda toplamayı?

Aslan şovunun bileti saniyede tükenir, gişesi çoktan kapanır!

Teatral kabiliyetlerle donatılan, elektrikler kesilip, jeneratörler iflas etse kendinden ışıklı şovuna devam eden Aslan, kapalı gişe sahne alır, hayranları bulduğu balkon, elektrik direği, teras; çevrede ne varsa dizilir, rahat koltuk aramaz seyre dalar!

Aslan yapıcı eleştiri bilmez, hiçbirini sevmez! Bildiğini okur! Çünkü Aslan olmak bunu gerektirir!

Kendinden böyle emin, özgüvenin içlerine sığmaz ol, gel de eleştiri kabul et! Mümkün değil! Her eleştiri uzanılmaz ciğerlere birkaç miyav olarak duyulur Aslan kulağında! Aslan zaten her şeyin en iyisini bilir, mükemmeli yaşar! Eksik halkta olur, kraliçe tamı yaşar!

Azıcık aşım ağrısız başım da neymiş, dillere destan zenginliğim olsun ister! Gözünü yükseklere diker!

Aslan nerede olursa olsun Aslan’dır! Kalitede bir numara, pahada ağır sever! Varlığına aksi yakışmaz, eğreti durur! Fakirlik çekmez mi çeker! Boyun eğip kaderimmiş demez, yolunu açar, zirveyi bulur! Yüreğinde yanan ateşin, sahip olduğu gücün hakkını verir, tembellik yapmaz, yaşam kalitesini artırmak için kolları sıvar, istediğini alır!

Herkül’ün gücü bileğinde, Zeyna’nın bumerangında, Aslan’ın kalbindedir!

Gücü aklından, yüceliği kalbinden gelir! Kılıcını kuşanıp meydanlarda savaşa katılmaz, savaşları nihai kararlarıyla sonlandırır! Zılgıtı dilinde parendeler atarak ortalığı ayağa kaldırmaz! Cesareti yüksek, azmi sağlamdır, yaygara yapmaz, istediğine doğru zamanda uzanır, fazla gürültü yapmadan amacına ulaşır! Herkese yetecek sevgisi, kazanacağı bolca saygısı vardır! Aslan kafa tutulan değil, sevgiden eli öpülendir!

Emin misiniz? Hayır, Aslan’ım! Soğuk şakası bir ona yakışır! Böyle özgüven zor bulunur!

Böyle söylediğinin arkasında duran yaptığı işe canı gibi tutunan, hata paylarını yanına yanaştırmayan insan az bulunur! Ona da en nadide yaşayan Aslan denir! Özgüveni tavan, kendine itimadı her zaman tam Aslan, hata görünümlü olsa da yaptığı, hatasız olduğu ispatlarını cebinde tutar!

Ayrıcalıklı sevgiyi arayanlar, dört dönüp bulamayanlar! Adres belli! Konum, Aslan kalbi!

Aslan severse anlarsın! Aşk nedir; sorusuna kitaplarca manalar bulanlar, düşünüp taşınıp bir türlü doğru yanıtı bulamayanlar, gerçekten seviyor mu diye kafası kurcalananlar, bir yaz gecesinde ne yapıp edip Aslan’ın yoluna düşsün, okumayı yazmayı bırakıp sadece Aslan’ın çağlayan aşkını yaşasın! Bu deneyimden sonra izahlar çöpte, duygular baş köşede yerini alsın!

İster hükmeder ister yan gelip yatar, keyif çatar, Aslan’ın bedeni, Aslan’ın kararı! Karışmayınız!

Keyfine de pek tatlı düşer Aslan! Tatili imrendirir, yatışı iç geçirir! İster emir komuta zincirinin başında halkaları uygun biçimde yerleştirir, ister kafasından tatil uydurur, keyfinin doruğuna, huzurunun serinine kapılır! Yaşadığı her keyfin dibini gören Aslan, yücelirken de mutlanır yan gelip yatarken de!

And the oscar goes to dünya sahnesinin yıldızı, kabiliyeti ışıklı, ateşi yangınlı Aslan!

Geldik bu yaşamda da yeteneğinin hakkı, varlığının değişmez lakabıyla ‘En’ ödüllerini toplayan Aslan’ı avuçlarımız patlayana kadar alkışlamaya, sesimiz kısılana kadar çığlıklar yağdırmaya! Yaratılıştan torpilli Aslan, akla gelecek her alanda tüm takdirlere şayandır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir