Aslan Burcu Kadınlarının Yatak Odasına Çeyiz Önerileri

Evlenmek, çeyiz düzmek başlı başına zorlu bir hazırlık süreci demektir. Çiftler kendi paylarına düşen sorumluluğu yerine getirerek süreci kolaylaştırmaya çalışırlar. Oğlan tarafı düğün organizasyonu ve diğer işleri alır. Kız tarafının yükümlülüklerinden biri yatak odası çeyizidir. Her genç kadın zevkleri doğrultusunda yatak odası eşyalarını seçmeye uğraşır. Çeyiz parçaları seçiminde kararsız olan Aslan burcu gelin adayları, aşağıdaki listeyi bir gözden geçirsin.

Gardırop

Hem karı-koca giysilerinin hem de yatak malzemelerinin dizildiği gardıroplar, kesinlikle büyük olmalıdır çünkü içine düşündüğünüzden de fazla eşya doldurulur. Aslan burcu kılık kıyafetine önem verdiği için zamanla gardıroba koyulan kıyafetlerin sayısı mutlaka artacaktır. İçinin geniş, kullanışlı olması önemlidir. Ayrıca sürgülü değil de kapaklı gardırop almanız şiddetle tavsiye edilir. Sürgülü gardıroplar dışarıdan her ne kadar sükseli görünse de kullanışlı değildir ve bir süre sonra bozulur. Klasik kapaklı bir gardıropla kafanız rahat olur ve ürün uzun yıllar dayanır.

Makyaj Masası ve Çekmeceler

Aslan kadınları için makyaj masası önemli bir detaydır. Beğenilmekten hoşlandıkları için orada uzun saatler geçirirler. Makyaj aynasını geniş ve büyükçe almaları önerilir. Bu sayede ayna anda iki kişinin hazırlanması mümkün olur. Görsel olarak geniş aynalar odaya şık ve ferah bir hava katar. Üzerine koyulmak üzere takı kutusunu, nemlendiricileri, güneş kremini, parfümleri, kozmetik ürünlerini hazırlamayı unutmayın. Özel geceler ve günlük kullanım için takılar alın. Kolyeler için muhakkak bir kolyelik alın, bunları takı kutusuna koyarsanız çabuk yıpranır ve zincirleri birbirine dolanır. Makyaj masasının üstüne sermek için şık bir mini örtü almayı da unutmayın.

Gösterişli Aslan burcu kadını için çekmecelere yerleştirilecek seksi iç çamaşırları çeyizlerin olmazsa olmazıdır. İç çamaşırın yanı sıra gecelik, sabahlık, içlik şort takımı, şifon, korse gibi ihtiyaç duyacağınız diğer iç kullanım giysilerini almayı ihmal etmeyin. Alacağınız markalara ve seçeceğiniz kumaşlara da özen gösterin. Ayrıca çorap çekmecesine yazlık, kışlık ayrı olmak üzere ince, tül, koton, yünlü kumaşlardan farklı kalınlıkta çok sayıda çorap koyun. Her mevsim farklı nitelikte çoraplara ihtiyaç duyacaksınız.

Nevresim, Yorgan Takımları

Son yıllarda yatak seti malzemelerinde yeni nesil teknolojiler ortaya çıktı. Ev işleriyle çok fazla zaman harcamayı sevmeyen Aslan burçları için çok kullanışlı ürünler görmek mümkün. Mesela alerjisi olanlara yönelik çamaşır makinesinde yıkanabilen elyaf kumaştan yorganlar, yastıklar piyasaya sürüldü. İçindeki bakteriler ölürken yorganınız da yıpranmıyor. Nevresim takımlarını çiçekli, pastel renklerden seçerseniz renkli ve dinamik kişiliğinizi yansıtır. Yatak örtünüzü nevresimlere göre daha koyu tonlardan seçin çünkü burası daha çabuk toz tutacaktır ve lekeler açık renklerde hemen belli olur. Örtüyü fazla klasik olmayan yeni trend modern örtülerden seçin.

Baza Seçimi

Çeyiz eşyalarının önem sırasında bazalar başlarda gelir. Hammaddesinden vidalama sistemine ne kadar nitelikli malzemeyle üretilmişse o derece konforlu olur ve senelerce kullanılır. Baza seçerken emniyet kilitlerinin bulunmasına dikkat edin. İçinden bir şey alırken başta çocuklar olmak üzere kullanıcıların güvenli bir şekilde kaldırmasını sağlar. Malzemesinin de paslanmaz ve çürümez nitelikte olmasına özen gösterin. Beyaz çabuk kirlendiği için daha koyu tonları, siyah da kasvetli ve eski bir görüntü verdiği için ara renkleri tercih edin. Zaten Aslan burçlarının zevkine bu renkler uyacaktır. Leke tutmayan kumaşlı bazalar çok kullanışlı olacaktır. Zemin ile boşluğu kesen yatakları fazla önermiyoruz çünkü boşluk kalmadığında orada çok fazla toz ve leke toplanır. Altı açık uzun ayaklı modelleri seçebilirsiniz. Ayrıca bazanızın alt kısmına ağır eşya koymamaya gayret edin. Fazla malzeme ömrünü kısaltarak çökmesine neden olacaktır.

Yatak Tercihi

Konforuna, uykusuna düşkün olan Aslan burçları yatak alışverişinde titiz davranmalıdır. Kalitesiz ve sağlıksız bir yatak iyi bir uyku sağlamayacağı gibi Aslan burçlarının hassas sırt ve bel bölgelerinde rahatsızlık doğurabilir. Öncelikle yatak imalatında kendini kanıtlamış markalara yönelin. Sonrasında bedeninize uyan modelleri tercih edin. Sırt ağrılarınız varsa ortopedik ürünleri seçin. Vücut ağırlığını her tarafa yayan çökmeye dirençli özellikte olmasına dikkat edin. Ağırlığa dayanamayan bir yatak uzun ömürlü olmayacaktır. Ayrıca kalın yatak çok daha konforlu uyku verir. Yataklarınızın kirlenmesini önlemek için muhakkak yatak pediyle kaplayın. Ne kadar kalın olursa o kadar koruyucu olur. Bunların dışında anti bakteriyel özelliği varsa içiniz rahat olacaktır. Son yıllarda doğal yaşamla ilgili bilinç arttığı için imalatçı firmalar da bu konuda duyarlık göstermeye başladı. Kimyasal içermeyen, tamamen organik malzemeden yapılan yatakları tercih etmeye çalışın.

Halılar, Perdeler  

Yatak odasında en fazla dikkat çeken eşyalardan biri halılardır. Renk seçiminde koyu ve mat tonlardan uzak durmaya çalışın. Yumuşak halılar yatak odalarında şık dursa da çok toz toplarlar. Tozu tutmayacak modeller seçmelisiniz. Alerji veya astımınız varsa antialerjik malzemeden yapılan halıları alabilirsiniz. Ayrıca oda içinde hızla hareket ederken ayağınızı kaydırmayacak yüzey özelliğinde olmasına dikkat edin, aksi takdirde istenmeyen ev kazaları yaşayabilirsiniz.

Perdelerin ise rengini belirlerken eşyalardan biriyle uyumlu olmasına dikkat edin. Ne kadar az sayıda renk alternatifi olursa odanız o derece derli toplu görünür. Öncelikle pencereler için süs perdesi almayı unutmayın, bunlar odaya gösteriş katar. Tül perdenizi sade ve kaliteli seçip, krem tonlarında güneşlik alın. Stor perde almayı düşünüyorsanız çabuk kirlendiğini ve temizliğinin zor olduğunu unutmayın.

Aslan burcu kadınları, tüm bu tavsiyeleri göz önünde bulundursa dört dörtlük bir yatak odası çeyizi düzecek demektir. Eş-dost, konu komşu dekorasyonunuzu övgülere boğacak, bu da kendinizle gurur duymanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.