Aslan Burcu Kadınının Stili

Etkileyici, görkemli, ihtişamlı, kendiyle barışık, lider ruhlu, eğlenceli, neşeli, mutlu, yaratıcı ve yaşama sevinci olan! Aslan kadınından bahsettiğimiz çok açık öyle değil mi? Herkesten farklı giyim stiline sahip olan, tarz yaratmaktan korkmayan, giydiklerinin tarz olup olmamasına aldırmadan seçim yapan Aslan kadınının stili için hazırsanız başlıyoruz…

Kalbi adeta kaliteli ve lüks giyim için çarpan Aslan kadını için alışveriş bir yaşam tarzı. O sıradan bir stile sahip olacağına nefes almamayı tercih edecek kadar kendine güvenen bir burç. Bir Aslan kadınının podyumda gördüğü bir kombini hiçbir detayını değiştirmeden üstüne geçirdiğini pek göremezsiniz. Mutlaka stiline uygun olan parçaları alır, stiline uygun değilse ama yine de tasarımı beğendiyse modifiye eder o şekilde giyer. Buraya kadar anlattıklarımız Aslan kadınının genel özellikleriydi. Şimdiyse sıra onun stilinde vazgeçilmez olanları açıklamaya geldi.

Leopar Etkisi

Leopar deseni herkesin giyebileceği bir desen değildir. Bir anda kendinizi rüküş bulmanız kaçınılmaz olur. Leopar özgüveni yüksek ve etkileyici olmaktan kaçınmayan stillerin desenidir. Eğer bir Aslan kadını ya da Kate Moss kadar stil konusunda bilgi sahibi değilseniz leoparı büyük parçalarda kullanmaktan kaçınmalısınız. Fakat Aslan kadınları kürkler, kocaman çantalar, ceketler, pantolonlar gibi parçalarda bile bu deseni nasıl kullanacağını bilir. İşte size Aslan kadının leoparı kombin olarak kullanacağı örnekler.

Parıltı Tutkusu

Bir yerde ışıltı varsa Aslan kadını oradan geçmiştir demektir. Aslan burcu kadının dolabında bulundurduğu en fazla parça sanıyoruz ki ışıltılı ve parıltılı parçalardır. Pantolon, ceket, etek ve bluzlar ışıltılı yaşantılarının dışa vurumu gibidir. Üstelik bu parçaları özel günler yerine günlük hayatlarında da rahatlıkla kombine ederler.

Dekolte Aşkı

Dekolte seven birçok burç sayabiliriz size. Fakat Aslan burcu için dekoltenin en güzeli sırtta başlar. Boğazına kadar kapalı bir kazak, kayık yaka bir elbise ya da hiç tahmin edilmeyen dökme kollu bir elbisenin ardında bir pencere ile dekolte vermeye bayılır Aslan kadını. Göstere göstere dekolte vermektense etkileyici bir şekilde ardından da baktırmayı bilir çünkü!

Elbise Seçimi

Elbise seçiminde Aslan burcu kadınlarının kelimeleri; gösteriş, ihtişam ve görkemdir. En sade elbisede bile ya parıltı ya taş işlemesi ya da öyle bir sırt dekoltesi kullanır ki etrafa yaydığı ihtişamı ile gözleri kör edebilir. Ya da tek renk gösterişsiz bir kumaşı modeli ve kabarık etekleri ile göze çarptırmayı bilir. Yeri geldiğindeyse siyah bir elbiseye göz alıcı bir dekolte tasarlatarak bir Aslan kadınıyım ben der tüm insanlara…

Kırmızı Elbise

Fazlasıyla seksi, fazlasıyla riskli ve fazlasıyla dikkat çekici kırmızı elbise! Demek ki fazlasıyla Aslan burcu bir elbise rengi de diyebiliriz. Eğer kendi kırmızı tonunuzu bulamadıysanız sizi bir anda rüküşler listesine alabilecek olan kırmızı elbiseyi bir Koç kadını kadar rahatlıkla taşır Aslan kadını. Aslan kadınları nasıl dikkat çekeceklerini ve kırmızı rengin elbisede ne kadar görkemli olduğunu iyi bildikleri için bu renkte kumaş kullanırken en sade kumaş tercihlerini yaparlar. Şifon, ipek tafta birinci tercihleri olur. Hatta çoğu zaman dekolte bile vermezler. Çünkü bilirler ki Aslan kadını ve kırmızı elbise bir araya geldiğinde nefesler bir anlığına kesilecektir.

Aksesuar Tercihi

Aslan kadınları aksesuarların stilin tamamlayıcısı ve tarzın imzası olduğunu çok iyi bilirler. O nedenle her Aslan kadınının dolabında mutlaka fular, devasa küpeler, dikkat çekici yüzükler, kocaman havalı güneş gözlükleri ve bir tane ünlü bir markaya ait saatleri bulunur. Bu aksesuarlara yatırım yapmaktan asla çekinmezler.

Ayakkabı Tercihi

Stiletto Aslan kadını için vazgeçilmez bir ayakkabıdır. Evet, ayakkabılar başlı başına ilgi alanlarıdır. Topuklu, taşlı, desenli, renkli her çeşit ayakkabıları dolabında bulundururlar. Fakat stiletto Aslan kadınının karakteristik özelliklerinden biri gibidir. Çünkü bilirler ki yürüyüşlerine bir anda seksilik katan bu sivri burun ayakkabı en sade kıyafeti bile podyuma taşıyacak kadar etkileyicidir.

Makyaj Stili

Makyaj ve Aslan burcu bir araya gelince bilmeniz gereken tek şey: Jennifer Lopez. Bugüne kadar kötü tek bir makyajını göremediğimiz JLo bu konuda o kadar başarılı ki özel günlerde yaptıracağınız makyaj için onun beğendiğiniz herhangi bir makyajını örnek alabilirsiniz. Aslan burcunun işi bu konuda çok kolay. Günlük makyaj içinse gold renkler özellikle belli belirsiz farlarda size en çok yakışan renklerden. Islak makyaj ve ışıltı ise vazgeçilmeniz olmalı.

Ünlü Aslan Burcu Kadınları

Aslan burcunun ünlüleri arasında eminiz ki hiç şaşırmayacağınız ünlüler var. Enlerin eni, müzik dünyasının kraliçesi Madonna bir Aslan kadını ve biz buna hiç şaşırmıyoruz. Peki bu kadar mı? Tabii ki hayır! Madonna kadar olmasa da yine de hem müzik hem sinema dünyasında koca bir tahtta oturan Jennifer Lopez de başarısına şaşırmadığımız bir Aslan burcu. Podyumlarda olduğu dönemde ortalığı kasıp kavuran, her daim bambaşka bir şekle bürünen Cara Delevingne, sesi ile iliklerimize işleyen Sarah Brightman, bizi “Aslan burcu olunca Oscar almak kaçınılmaz olur” diye düşündüren Oscarlı Yıldızlar; Charlize Theron, Hilary Swank, Jennifer Lawrance, Halle Berry ve Sandra Bullock ve diğer oyuncular Mila Kunis, Audrey Tautou, Kate Beckinsale. Moda dünyasına adını başarılarıyla kazıyan Gabrielle “Coco” Chanel de tahmin ettiğiniz gibi Aslan burcu. Türk sinemasının hüzünlü yüzü Zuhal Olcay, Gönül Yazar, Füsun Demirel, Nevra Serezli, Berna Laçin, Melek Baykal, Burcu Güneş, son dönemin parlayan yıldızları Elçin Sangu, Farah Zeynep Abdullah, Neslihan Atagül, Bade İşçil, Meryem Uzerli, Mine Tugay, Sinem Kobal da Aslan burcu.

Saya saya bitiremeyeceğimiz Aslan burcu kadınlarının stillerini incelemeye gelince Jennifer Lawrence, Jennifer Lopez ve Charlize Theron arasında kaldık. Lopez’i markaların podyum look’unun aynısını günlük yaşamına taşıdığı için eledik. Lawrence ve Theron arasından ise tüm kırmızı halılara ayak bastığında zaman durduğu için Charlize’ı seçtik. Fakat Aslan kadının şık ve rüküşleri incelemesinde Jennifer Lawrance’ı detaylı inceleyeceğimize söz veriyoruz.

Bakışları, duruşu ve kendine olan güveni ile kırmızı halılara ayak basmadan ne giyeceği konuşulan, her zaman seçtiği tasarımlarla en şık ilk 10 ünlü arasında yer alan Charlize, Aslan burcu kadınının gösterişli ve görkemli görünümünü tamamıyla karşılıyor.

Neredeyse 13 yıl önce giydiği, John Galliano’nun Christian Dior markasında çalıştığı zamanlara ait bir tasarımı olan kocaman fiyonklu, ipek tafta koyu yeşil kostüm hala hafızalarda. Yine Christian Dior tasarımı su yeşili kabarık elbisesi ve Oscar aldığı gece, tüm ihtişamı ve parıltılarını üzerinde taşıdığı, vücudunu saran, askılı, taş işlemeli Gucci tasarımı seçimleriyle tam bir Aslan burcu kadını olduğunu ispatlıyor bize.

Günlük yaşantısında ise yine Aslan kadının stilinden izler görmek mümkün. Leoparı aksesuarlarında fazlasıyla tercih eden ünlü en çok ayakkabı seçiminde leopar etkisini yaşatıyor. Parıltıyı ise günlük hayatında bluzlarla ya da ceketlerle stiline yansıtırken, en sade seçimlerinde bile topuklu ayakkabı giymekten asla çekinmiyor.

Özgüvenli duruşu, kaçınılmaz başarıları ile Aslan burcu kadınının stilini ayrıntılarıyla inceledik. Eğer sen de hala stilini nasıl oluşturacağını bilmiyor, tarzını henüz oturtamamışsan ya da sevdiğin parçaları nasıl kombine edeceğini düşünüyorsan senin için hazırladığımız bu örnekleri stiline uyarlayabilirsin.

Görseller: Tüm görseller Pinterest sitesinden alınmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.