Aslan Burcu Kadınına Asla Yapılmaması Gerekenler

Ateş grubunun en gösterişli ve iddialı burcunu Aslanlar oluşturur. Bu burcun kadınları gururu, özgüveni ve coşkusuyla öne çıkar. Yüce gönüllü olsalar da onların da tahammül sınırları vardır hatta bazı konularda çoğu kişiye göre daha tahammülsüzdürler. Zaafları doğrultusunda bazı davranış biçimlerine gelemez ve hemen tepki gösterirler. İşte bir Aslan burcu kadınına asla yapılmaması gereken yanlışlar:

Kusurlarını Yüzüne Vurmayın

Özgüvenli olan ve her yönüyle üstün olduğunu düşünen Aslan kadınları “kusurlu” sıfatını kabul edemez. Eğer beğenmediğiniz bir yönleri varsa asla yüzlerine vurmayın. Başlarından aşağı kaynar sular dökülmüş hissine kapılmalarına yol açar ve onlara adeta bir travma yaşatırsınız. Hâlbuki onlar fizikleri, gözleri, saçları, kişilikleri ve yetenekleriyle evrenin özel insanları arasında görürler kendilerini.  Özellikle dış görünümleriyle ilgili kusurlarını dillendirirseniz öfkelerini üzerinize çekersiniz, akabinde onlar da sizde kusurlar bulmaya başlarlar. Zaten insan ilişkilerinde insanların dış görünüşü ile ilgili kusurlarını yüzüne vurmak etik bir davranış değildir. Ne demiş Mevlana: “Kusurları örtmede gece gibi ol.”

İlginizi, İltifatınızı Esirgemeyin

Bazı yönleri çocuksu bulunan Aslan burcu kadınları, bir bebek kadar ilgiye muhtaçtır. Eşleri, dostları, duyarsız ve soğuk davranırsa buz gibi soğurlar onlardan. Sadece ilgi mi? Aslanlar için beğeni fısıldayan sözler ekmek su gibidir. Düzenli olarak onları iltifatlarınızla göklere çıkarmalısınız. Bulutların üzerinde güzel kanatlarıyla göğüsleri kabarmış bir şekilde uçmalılar. Mesela yeni aldıkları kıyafetlerini üzerlerine giydiklerinde ya da saçlarını yaptırdıklarında ne kadar da yakıştığını söylemediğiniz takdirde gözlerinizin içine bakacaklardır. Bekledikleri cümleler hala gelmezse tepkisizliğinize alındıklarını dışarı vurmaları gecikmeyecektir.

Cimrilik Etmeyin

Aslan kadınları oldukça cömert ve savurgan insanlardır. Hayatlarının merkezine maddiyatı veya duyguları değil yaşamın ta kendisini koyarlar. Mutluluğa giden yolda paranın bir önemi yoktur onlar için. Sık sık alışverişe gider beğendikleri bir parça varsa muhakkak alırlar. Aynı şekilde eğlencelerinden veya masraflarından da kısmaz, ruhlarını okşayan ne varsa kesenin ağzını açarlar. Yakın çevreleri için de hiçbir masraftan kaçınmazlar. Onlar için gösterişli ve pahalı hediyeler almayı sorun etmezler. Sevdiklerinden de aynı davranışı beklerler. Bencillik edip üçün beşin hesabını yaparsanız sizden soğurlar. Aslan kadınına değer verdiğinizi gösteren lüks, ihtişamlı hediyeler almalısınız.

Israrcı Olmayın

Aslan burçları sabit fikirli karakteriyle dikkat çeker. Bir konuda karar almışsa onları fikirlerinden döndüremezsiniz. İnatçılık konusunda Oğlaklar ile yarışırlar. Kendine ve görüşlerine olan güvenlerinden olsa gerek başkalarının fikrini kolay kolay sormazlar. Her şeyin en doğrusunu kendileri bildikleri yönünde bir sabit fikirlilikleri vardır. Aslan kadınına fazla ısrarcı yaklaşmamalısınız, bu gereksiz dil dökmekten başka bir işe yaramaz. Yaşam tarzını, alışkanlıklarını, zevklerini değiştirmesi yönünde diretmeyin. Ayrıca bu şekilde davranırsanız onun görüşlerine değer vermediğinizi düşünür ve alınabilir. Hatta “Beni böyle sev seveceksen” minvalinde tepkilerle rest çekebilir.

Gururunu Kırmayın

Yüce gönüllü insanlar olmalarına karşın onurlu duruşlarından taviz vermez Aslan burcu kadınları. Tükürdüklerini asla yalamaz, küslüklerde barışmak için ilk adımı atmazlar. Aranızda bir dargınlık varsa geri gelmelerini beklemeyin. Meşhur gururlarıyla yere burnu düşse almayanlar ekibinde başı çekerler. Dolayısıyla bir Aslan kadınının gururunu asla kırmamalısınız. Genelde kin tutmasalar da herkesin önünde küçük düşürülmeyi hazmedemezler. Hele ki düşmanlarının yanında onurunu ayaklar altına almışsanız Aslan burcu kadının öfkesini henüz tatmamışsınız demektir. Büyük yaralar aldıklarında intikam kılıcını çekmeleri içten bile değildir.

Özgürlüğünü Kısıtlamayın

Aslan kadınları Zodyak’ın en sosyal ve yaşam dolu burçlarından biri olarak özgürlüklerine düşkünlerdir. Egolarını ve ruhlarını okşayan her türlü aktiviteye bayılırlar. Gezip eğlenmedikleri zamanlar içleri bayılır ve kendilerine hemen bir eğlence mecrası bulmaya çalışırlar. Eğer ortak bir yaşamı paylaşıyorsanız Aslan kadınının sosyal yaşamını kısıtlamamalısınız. Evlilik veya çoluk çocuk sahibi olmak onları eğlenceli, hareketli yaşamlarından alıkoymaz. Gece hayatını, keyif aldıkları şekilde gezmeyi ve zamanlarını mümkün olduğunca dolu yaşamayı severler. Bu sosyal insanları kısıtlarsanız bunalır, bir süre sonra sizden uzaklaşırlar.

Onları Eleştirmeyin

Başkalarının hatalarını veya kendi doğrularıyla çelişenleri açık sözlülükle belirtir Aslan burcu kadınları. Gel gör ki başkalarını hunharca eleştirirken kendilerine gelince eleştiriye tahammül edemezler. Sözleriniz karşısında çok bozulurlar ve çatışma kaçınılmaz olur. Onlarla çok fazla tartışmaya girmeyin çünkü pes edersiniz. Her şeyi bilen tavırları ve ikna edici üsluplarıyla öyle bir savunma yaparlar ki bir süre sonra yorulup susar hatta kendinizi haksız görmeye başlarsınız. Haksız bile olsalar çeşitli argümanlarla görüşlerini sıralarlar ve arka arkaya yediği yumruklar karşısında toparlanmaya fırsat bulamayan boksörler gibi hissedersiniz kendinizi.

Hevesini Baltalamayın

Giriştiği her işte çocuksu bir neşe vardır Aslan burcu kadınının. Sözü edilen iş sosyal bir aktivite olabileceği gibi iş yaşamıyla alakalı bir girişim de olabilir. Yapacağı işin yanlış, gereksiz veya verimsiz olduğunu vurgulayarak hevesini kırmamalısınız. Özellikle karşı cinsin, kadınlık vurgusu üzerinden boyunu aşan işlere bulaşmamasını gerektiğini önermesi Aslan burcu kadınını gücendirir. Hâlbuki onlar yaptığı her işe sevgilerini ve heveslerini katarlar. Büyük umutlarla hazırlandığı işlerde veya aktivitelerde negatif yaklaşım sergilerseniz bu burcu kızdırırsınız.  Onların özgüvenini sarsıcı tavırlar içine girmemelisiniz.

Emir Vermeyin

Otoriter ve despot olmakla eleştirilen Aslan burçları emir almaktan hoşlanmazlar. Aksine emir buyurmayı severler. Onlara ne yapması gerektiğini söylememelisiniz. Eğer istediğiniz bir şey varsa bunu uygun bir dille belirtmenin yolunu bulun. Sorumluluklar ve iş yaşamı konusunda da sevmedikleri işlere asla yanaşmazlar. Yöneticilerinden sürekli emir almaya tahammül edemezler, açık sözlü ve kibirli kimlikleri devreye girer ve tepkilerini belli eder. Bulundukları konumdan ötürü bunu belli edemezlerse içleri içlerini yer. Doğuştan var olan hükmetme istekleriyle hiyerarşinin en tepesinde olmak isterler.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.