Aslan Burcu Hakkında Fazla Abartılan 10 Klişe

O Zodyak aleminin parlayan güneşinin çocuğu. Işığıyla, gülümsemesiyle, kendine olan güveniyle girdiği her ortamda gözleri kendine çeken bir burç. Ne yazık ki seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok. Drama Queen olduğundan tutun da kibrinden yanına yaklaşılmaz gibi nice önyargıya kurban giden Aslan burcunun aslında nasıl biri olduğunu gelin anlatalım size.

Aslan Burcu İlgi Odağı Olmaya Bayılır

Aslan burcunun sürekli ve biricik ilgi odağı olmayı sevdiği düşünülür, ama bu büyük ölçüde yanlıştır. Aslan insanı bir ortama girdiğinde dikkat çekmekten gerçekten hoşlanır ama herkesin sandığının aksine gözlerin sürekli üzerinde olmasından pek haz etmez. Ona göre bir oda dolusu yabancının dikkatini çekmektense, beraber olmak ve iletişim kurmak istediği kişinin dikkatini tek bir noktada yani kendisinde toplamak yeğdir.

Aslan Burcu Kendisine Kraliçe/Kral Gibi Davranılmasını İster

Yönetici yıldızı Güneş olan bir burç için kendisine kraliçe gibi davranılmasını talep etmek çok da büyük bir şey olmasa gerek. Bununla beraber aslan her zaman kraliçe gibi muamele görmek istemez, kendisinin doğuştan bir kraliçe olduğunu bilir ve saygı gösterilmeyi bekler. Ama bu saygı görme arzusu yanlış anlaşılmasın. O sadece başkalarına gösterdiği saygının, özenin kendisine gösterilmesini ister, o kadar.

Aslan Burcu Bir Numaralı Drama Oyuncusudur

Şimdi dramatik olmakla tutkulu olmak gerçekten iki farklı şey, önce onun altını bir çizelim. Bir Aslanı kolay kolay birinin arkasından konuşurken yakalayamazsınız. Dedikodu yapmak yerine o düşüncelerini oldukça tutkulu bir şekilde, her ne kadar bunu amaçlamasa da bazen incitici bir şekilde söylemeyi tercih eder ve bunun dramatik olmakla uzaktan yakından alakası yoktur.

Aslan Burcu Kontrol Manyağıdır

Aslan insanı problem çözmeye ve olayları yoluna koymaya gerçekten bayılır, bu yüzden hiç kimse öne çıkmazsa çoğunlukla kontrolü ele almak için gönüllü olur. Bununla beraber koltuk sevdasıyla, her şeyi ben kontrol edeceğim havasında kendilerini harap etmek yerine ne yaptıklarını biliyor gibi görünen insanların kontrolü ele geçirmesinde herhangi bir problem görmezler. Her zaman başkalarının ne söylediğini dinlemeye isteklidir ve karşısındaki kişilere çok güveniyorsa zaman zaman kontrolü ele almalarına izin verir.

Aslan Burcu Buz Gibi Soğuktur

Her ne kadar dış görünüş olarak küçük dağları ben yarattım gibi bir etki yaratsa da bu hallerinin sizi kandırmasına izin vermeyin. Aslanlar duygularını öyle kolay kolay herkese göstermez evet ama arkadaşlarının, ailesinin ve hatta yabancıların bile duygularını önemsemekten kendilerini alamazlar. Hatta kendilerine dert edip, üzerine üzülürler. Ha bunu belli ederler mi? O kadar belli etmezler ki, bu kadar olur. Siz yeter ki onun kalbine girmeyi becerin, güneş gibi sıcak gülümsemesiyle sizi iliklerinize kadar ısıtacaktır.

Aslan Burcu Çok Seçicidir

Bir Aslan sırf her şeyi zorlaştırayım diye mızmızlık yapmaz. O sadece neyi sevdiğini, neyi istediğini ve neyi daha az istediğini bilir. Allah aşkına sırf marketten alınan hazır toz kahve yerine taze çekilmiş kahve taneciklerini tercih ettiler diye ya da hayatında belki bir sefer gideceği o güzel şehrin manzarasını daha çok içine çekmek için o ara sokaklardaki hosteli değil de yüksek bir tepenin üzerine kurulmuş butik oteli seçti diye hayatlarının her alanında onu istemem, bunu istemem diye geziyorlar anlamına gelmez ki.

Aslan Burcu Bencildir

Evet, bir yerde bir Aslandan bahsediliyorsa, konu illa ki döner dolaşır onun ne kadar bencil olduğuna gelir. Ancak işin aslı, Aslan kendine bir hedef belirlediyse buna ulaşma konusunda tüm azmini, emeğini ortaya koymaktan çekinmez. Her zaman kendi menfaatine hizmet eden şeyler yapıyor gibi görünmesine rağmen aslında o sadece kendisinin en iyi versiyonu olmaya ve hayallerini yaşamaya çalışıyordur. Ama konu paylaşmaya, arkadaşları için fedakârlık yapmaya gelince Aslan kadar cömert olanı zor bulunur.

Aslan Burcu Sosyal Kelebektir

Aslanların bir ortama girdiklerinde dikkatleri üstüne çekme konusunda doğuştan yetenekli olması, onun sosyal kelebek olduğu anlamına gelmez. Aslına bakarsanız, bir Aslanın da zaman zaman utangaç ve içine kapanık davrandığı zamanlar olabilir. Bir Aslanı gerçek anlamda tanımak biraz zaman alabilir ama bir kere tanıdığınızda muhtemelen ona âşık olursunuz. Bizden uyarması.

Aslan Burcu Kibirlidir

Aslan adeta kendisinden özgüven yayan bir fener gibidir ve bu da maalesef bazı insanlar için son derecede itici bir özellik gibi görünebilir. Aslan kendisiyle barışıktır ne istediğine ne yaptığına dair net fikirleri vardır. Bu yüzden de çoğu zaman enerjilerini ya da harcadıkları zamana değmeyecek şeyleri yapmazlar, bu da öyle olmasalar bile onları kibirli gösterir. Ama gerçekten de sonunda kazanmaya değer bir şey yoksa ne diye o kadar emek verilsin ki?

Aslan Burcu Lüksü Sever

Aslan için nicelikten çok kalite önemlidir bir şeyden çok fazla olacağına, en iyisinden bir tane olsun der. Bir Aslan mutlaka lüks arabalara, pahalı çantalara ve göz kamaştıran mücevherlere ihtiyaç duymaz. Ancak konu hayatını zenginleştirecek şeylere gelince gerçek bir zevk sahibidir. Dünyayı gezip görmek, çok pahalı olsa da en iyi şarapları tatmak, sanatla yoğrulmak ister. Ne de olsa hayata eğlenmeye gelmiştir, tadını çıkarmadıktan sonra ne anlamı var ki? Para sadece bir araçtır onun için, eşyalardan çok kendisini geliştiren, değiştiren deneyimleri tercih eder.

 

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.