Aslan Burcu Erkeğine Neden Aşık Olmamalısın!

Böyle doğuştan gösterişli, bakımı bol, kokusu mis, ışığı göz kamaştıran adama da aşık olmayalım da kimlere olalım diyebilirsiniz! Aslan kendine aşık da eder, hayran da orası muhakkak! Ama işte dışı herkesi kavurup içi seni yakmasın diye uğraşıyoruz ?

Kibrinden Yanına Yanaşılmaz!

Kendisi hiç bir şeyi beğenmez ama tepeden tırnağa beğenilmediği, bir toplu iğne başı eleştiriyle karşılaştığı zaman tüm makyajı akar çirkin suratı gün yüzüne çıkar! Hep haklıdır bir defa, öneri almaz, akıl danışmaz, oldu da bir diyeceğiniz var yüzünü buruşturup, “Söyle bakalım ne saçmalayacaksın?” tavrını takınır, sıfatına bakanı kendinden soğutur! Hatasını kabul etmek mi? Haşaaa! Aslan hata yapmaz, bakan gözlerin kusurudur! Beğenmeye beğenmeye özgüven yitimi yaşatabilir, dikkat!

Sonuçta Aslan Babanın Aslan evladı, Kimse Karışamaz!

Aslan ile evlenmek, aşkınızın meyvesi mini mini bebeklerini gönlünce yetiştirmek, disiplinli birer sporcu, başarılı bir mühendis, araştırmacı bir akademisyen yapmak hayalleri kuruyorsan, önce kreşi birbirine katmayacak, iki yaşında ergenlik yaşayıp şımarıklığın dibine vurmayacak bir minik hayal etmelisin! Zira Aslan baba, çocuğunu tüm disipline etme girişimlerini bertaraf eder, tatlı yavrunuzu tepenize çıkarır!

Hizmet Bekler!

Aman saçının fönü bozulur, gömleği kırışıp, ceketi buruşur, ya pulları dökülürse Aslan ne yapar? İyisi mi yerinden kalkmaz! Ütüye eli gitmez, ütüsüz çorap giymez! Evin bütün tertibi, bakımı, alışverişi, temizliği, Aslan’ın türlü ihtiyacı; bunlar yetmezmiş gibi bir de Aslan’ın yancılarının bakımı bitmez! Omuzlarına fil gibi oturan evin koca yükü, gün geçtikçe hafifler sanırsın ama o hep artar!

Keyfinden Gına Gelir!

Keyfine çok düşkündür bir defa; azıcık ödün vereyim bugün de kenara üç kuruş koyup birikim başlatayım demez! Kendini de isteği bitmeyen çevresini de zora sokmaz! Sen çalışır didinir ortak yaşamınız için birikim yaparsın, bu sırada sorumlulukların paçalarından akar, Aslan ne yapar? Her daim yakınlarında dolanan arsız kalabalığın bitmek bilmez, gereksiz isteklerini karşılar! Sözde cömert ya fütursuzca harcar!

Gözü Tez Boyanır!

Aslında sadık olmaya meyillidir ancak ilginin en bolu oluk oluk akıyor, sevgin evlere sığmıyor, tüm ihtiyaçları misliyle karşılanıyorsa! Biraz fazla yorulur, işe güce dalar, Aslan’ın ego dolumlarını ihmal edersen, bu sırada avcının biri Aslan’ı gözüne kestirir, pohpohlamanın dozunu da biraz abartırsa; uçtu Aslan’ın geçmiş olsun! Hayatın boyunca elinden yelpazeni, Aslan’ın ağzından besinini eksik etmeyeceğin bir kölelik istiyorsan, bizden günah gitti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.