Aslan Burçları Nasıl Yaşayıp Beslenmeli?

Dinamik Aslan burçlarının bağışıklık sistemleri genelde güçlüdür. Grip ve benzeri hastalıkları çabuk atlatırlar. Öyle uzun süre yatak döşek yatmaya sabredemezler. Bir an önce ayağa kalkıp hayata karışmaya can atarlar. Bedenlerinde hassas olan bölgeler omurga, sırt ve kalpleridir. Aslan burçları gibi gece hayatını seven ve hızlı yaşayan insanlar zaman zaman sağlıklarını ihmal edebilirler. Halbuki tempolarına dikkat etmeleri, hassas organları açısından önemlidir. Öyleyse Aslan burçlarının bünyelerine göre yaşam tarzlarının nasıl olması gerektiğini ve ihtiyaçları olan beslenme tarzını inceleyelim.

Spor Onlar İçin Şart

 

Aslanların sosyal yaşamda enerjik olmaları herkes tarafından bilinen bir şeydir ancak kalplerini çok yormamaları gerekir. Haz odaklı yaşadıkları için zevk aldıkları hiçbir şeyden geri durmazlar. Ev yaşamında tembellik yapmayı sever, TV karşısında uzun zaman geçirirler. Dolayısıyla bazıları özellikle ileriki yaşlarda fazla hareketsiz kalabilir. Aslanlar gençlik dönemleri de dahil olmak üzere düzenli olarak spor yapmalılar. Omuz ve sırt sağlığı için tehlikeli sporlardan ziyade yaygın ve kolay hareketleri tavsiye ederiz. Uzmanlara göre bunlar için zamanları veya fırsatları yoksa günde en az 30 dakika yürüyüş yapmaları gerekiyor. Yürüyüşü ormanlık alanlarda yaparlarsa hem daha keyif alır hem de ciğerlere bol miktarda temiz hava gönderirler.

Uzak Durmaları Gerekenler

 

Doktorların yaygın deyimiyle kalp ve damar sağlığı hastalıklarından korunmak için belli başlı alışkanlıklardan uzak durmak gerekiyor. Aslanlar öncelikle sigara ve alkolü keserek sağlıklı bir hayata başlayabilirler. Tamamen bırakamıyorlarsa bile tüketimini minimum düzeye indirmeleri gerekir. Zaten bu maddelerin birçok hastalığa davetiye çıkardığı herkesin malumu oldu. Bilim insanları ayrıca Aslanların pek sevdiği yağlı gıdaları tüketmenin de kolesterol ve obezite gibi risklere yol açtığını da belirtiyorlar.

Kalp riskini tetikleyen bir diğer faktör de yoğun strese maruz kalmak. Aslan burçları her ne kadar pozitif bir ruha sahip olsa da yaşam biçiminden ötürü zor günler geçirenler ve bundan olumsuz etkilenenler elbette oluyor. Mümkün olduğunda stresten uzaklaşmaya çalışmalı, gerekirse psikiyatrik yardım almalılar. Omurga ve sırt sağlığı içinse oturuşlarına dikkat etmeli, duruş bozukluğunun yaratacağı rahatsızlıklara karşı korunmalılar. Ağır ve bedenlerini yoracak eşyalar taşımamalılar.

Tüketebilecekleri Gıdalar

Aslan burçlarının bedeninin ne gibi risk faktörleri taşıdığını ve belli gıdalardan uzak durması gerektiğine değindik. Sıra geldi kalp-damar sağlıkları için yiyebilecekleri gıdalara. Bilim insanlarının en fazla tavsiye ettiği yağlar zeytinyağları. Ellerinden geldiğince salatalara, yemeklere zeytinyağı katmalılar. Markaya ve ürünlere dikkat etmeli, güvenilir yerlerden yağları temin etmeliler. Uzmanlar, ceviz, badem, fındık gibi doğal çerezlerin kolesterole çok iyi geldiğini belirtiyorlar. Gün içinde aşırıya kaçmadan bir miktar tüketmek gerekiyor. Yemek tercihinde yağlı, tuzlu, şekerli, hazır yiyecekler yerine meyve, haşlanmış sebze gibi gıdalarla beslenmeleri öneriliyor. Kırmızı etten uzak durmak, onun yerine bol miktarda balık tüketmek hayati önem taşıyor. Salam, sucuk, sosis gibi işlenmiş gıdalar da kalp sağlığı için tehlike arz ediyor.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın
  1. Aynı beeen beni ancak bu kadar doğru anlatabilirdiniz. Mükemmel yorumlar şu günlerde yaşadıklarımın aynısını anlattınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir