Aşktan Kaçan Burçlar Dikkat! Filofobik Olabilirsiniz!

Mahallenin müzmin bekarları, evliliğin bir numaralı düşmanları! Olur mu öyle şey demeyin, biraz derinlere inin. Aşık olmaktan korkuyor musunuz? Yeni biriyle tanıştığınızda endişeye kapılıyor, hislerinizi dizginlemeye mi çalışıyorsunuz? Kendinizi toplumdan soyutluyor, fil dişi kulenize mi sığınıyorsunuz? Özel günlerden nefret ediyor, sinemaya, parka adım bile atmıyor musunuz?

Tabii herkese karşı mesafeli, bağlanmaktan kaçan, anne babasına bile soğuk davranan, duyguları anlamakta zorlanan bir Kova olabilirsiniz. Fakat yine de atladığınız bir şey var: Filofobik olma ihtimaliniz! Düşünün, en yakın arkadaşınızın düğününe bile gitmiyor, evlilikle ilgili bütün kavramlardan nefret ediyorsunuz. El ele dolaşan bir çift gördüğünüzde mideniz kalkıyor, kapınıza gelen talipleri elinizin tersiyle itiyorsunuz. Mum ışıklarından, romantizmden hiç haz etmiyor, duygularınızı çevrenize bile hissettirmemeye çalışıyorsunuz. Peki nedenini sorguluyor musunuz?

Belki yaşanmışlıklar, belki travmatik olaylar. Ya da sonunu göremediğiniz, mağlup olduğunuz başarısız aşklar. Nedenini iyi bir uzmana danışmadan tam olarak öğrenemeyeceğiniz filofobi, tam olarak aşık olma korkusu olarak biliniyor. Filolobik insanlar, hayatları boyunca özgürlüklerini korumak, düşündükleri konusunda bildiğini okumak ve mümkün olduğunca evlilikten kaçmak istiyor. Aşkın yakınından bile geçmiyor, insanlarla arasına kalın kalın duvarlar örüyor. Yine en doğru olanı kendileri biliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.