Aşkta Dış Görünüşe Bakan Burçlar!

Burçlar dünyasından herkes, aşk için belli kriterler belirlemiştir. Gezegenlerinin etkisiyle gelişen bu beklentiler, kişilerin karakteristiğinin bir parçasıdır. Bazı burçların sevgili profiliyle ilgili baş kriteri fiziksel görünümdür. Kafalarında belirledikleri portreye uygun kişileri çekici bulur ve aşk için kapıyı aralarlar.

Terazi

Astroloji dünyasının en bakımlı ve dış görünüme önem veren kişilerini Teraziler oluşturur. Güzellik onlara göre bireyin sahip olduğu en değerli hazinedir ve o parlayan hazineye iyi bakmak gerektiğini düşünürler. Çekici görünümlerini her anlamda pekiştirmek isterler. Abartıya kaçmadan oluşturdukları giyim tarzı ve estetik zevkleriyle şapka çıkartırlar. Sadece kendilerinin değil partnerinin de fiziksel görünümünü önemserler. Bakımsız veya dış görünümü zevkine hitap etmeyen kişilerden etkilenmezler. Avrupai bir tarzı olan bu burçlar, geleneksel giyimli ve yaşam tarzı çağdaşlıktan uzak olan insanları da çekici bulmaz. Yakışıklı/güzel bir sevgili adayının, üstüne bir de kibar ve modern olması Teraziler için yeterli bir niteliktir.

Başak

Özel hayatındaki seçiciliği illallah ettirir çevresine. Armudun sapı üzümün çöpü derken herkese bir kulp bulur. Mükemmeliyetçiliğinden o da rahatsızdır esasında ama elinde değildir. Sadece dış görünüş olarak değil her anlamda seçer sevgili adayını. Detaycı olup onları uzun uzun inceler. İstediği sadece yakışıklılık değil kusursuzluktur ancak böyle bir insan bulmak mümkün değildir. Garip kusurlar gösterip “onun kulağı fazla kepçe, burnu kemerli, o kilolu” gibi gerekçelerle doğru insanı bir türlü bulamaz. Her konuda eleştirilerini acımasızca sıralar. Sadece başkalarını değil kendisini de hunharca yerer. Bırakın evliliği flört edecek sevgiliyi bile zor bulurlar. Eski topraklar bu sebeple Başaklar için bakire burcu der.

Boğa

Onu dışarıdan görenler aristokrat bir geçmişi olduğunu düşünür. Kontes tavırlarıyla paşa torunu izlenimi yaratır. Konforuna, zevkine çok düşkündür. Yemeğin lezzetlisi, hediyenin görkemi onları büyüler. Her şeyin en estetiği, lüksü ve güzeliyle ilgilenir. Hayatına sokacağı kişinin de güzel/yakışıklı olmasını ister. Başak burçları gibi belki detaylarda kaybolmaz ama karşısındakinin dış görünümüyle içini eritmesini ister. Eş/sevgili adayında fiziksel görünümün yanı sıra maddi anlamda da zenginlik görürse oldu bu iş. Boğalar için süslü insanlar denemez ama partnerinin bakımlı ve süslü olmasını bekler. Salaş ve sade giysiler giyerseniz Boğaların çekim alanına giremezsiniz. Her anlamda görünümünüzle onları cezbetmelisiniz.

Aslan

Öz güveniyle ortamların tozunu attıran Aslanlar, Zodyak’ın star burcudur. Giyim tarzı, kendini ifade ediş biçimi ve tavırlarıyla özel biri olduklarını hissettirmeye çalışırlar. Yakın çevresi onları en kısa tabirle “artist” diye nitelendirir. Aslanlar da yukarıdaki burçlar gibi aşkta dış görünümden etkilenir ancak bu onlar için tek başına yeterli değildir. Eli yüzü düzgün ama iddiasız ve içine kapanık adaylardan etkilenmezler. Birliktelik yaşayacağı kişi çekici ve kendisi gibi havalı olmalıdır. Fiziksel görünümünü giyim tarzıyla tamamlamalıdır. Kaliteli ve sükseli kıyafetler giyen, kendisi gibi havalı ve hoş kişilere zaafları vardır. Aslan burcu gibi alımlı insanların yanında iddiasız ve mütevazı partnerleri göremezsiniz.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.