Aşkta Dikiş Tutturamayan Burçlara İki Çift Lafımız Var!

Aradığında bahanesi çok tabii. Doğru insanı, kariyer basamakları, evlilik masrafları hatta ve hatta kaynana dırdırı. İster adına klişe diyelim ister bahaneler üretmeye devam edelim. Yalnız mıyız? İşte o konuda ortak noktada buluşuyoruz. Tabii konvoya birkaç arkadaşımızı daha ekliyoruz. Kimler mi? İşte karşında!

Kusursuzu Arayan Başak Burcu

Otuzu devirdin, köprüden önceki son çıkışa girdin, hala onun kaşı, bunun üniversite diplomasının not ortalaması. Mükemmel insan yoktur canım arkadaşım, hatalarıyla sevmek vardır. Öğrenemedin gitti. Ya şimdiye kadar aşktan gözün kör olmadı ya da hala en iyisini bulma konusunda son derece ümitlisin. Güzel şey tabii, kaybetme. Fakat öyle çok detaya da girme. Gemiyi kaçırıp arkasından el sallamak istemezsin değil mi?

Manipülatif Akrep Burcu

Aslında seni ayrı bir kategoriye alsak hiç de fena olmazdı. Aşkta dikiş tutturamayan değil de aşkını elinde tutamayan. Tamam sevdin mi tam seviyorsun, belki aşkın kitabını yazıyorsun… Ama o ipleri gevşetmediğin sürece, yalnızlar kulübünün kıdemli üyelerinden biri olmaya mahkumsun. Doğru ilişki için söylenmiş şöyle bir laf vardır bilir misin? Ben, sen ve biz. Tabii ilişki dediğin çift kişilik, fakat herkesin kendi özel alanı, sınırları var. Nedendir bu zorlayış, nedendir hep bir daha fazlasını isteme çabası? Bu işte bir yanlışlık olduğunu hatırlatıyor, karşı tarafı değil, kendini kontrol etmen gerektiğinin altını kırmızıyla çiziyoruz.

Affetmeyi Bilmeyen Oğlak Burcu

Tolerans tanımayı bilir misin? Hatasız kul olmaz diye boşuna mı demiş Orhan Baba. İlişki dediğin iyisiyle kötüsüyle, doğrusuyla yanlışıyla bir bütün. Tek bir yanlışın tüm doğruları götürmesi sence biraz acımasızlık değil mi? Belki de taktik değiştirmelisin. Yaşanan bir sorun karşısında her şeyi bir anda silip atmaktansa karşı tarafa olayı tüm objektifliğinle göstermeli, problemlerini konuşarak çözmelisin. Hem böyle olunca neden hala yalnızım diye de düşünmez, umut vadeden bir ilişkinin iplerini kendi elinle çekmezsin. Anlaştık mı?

Ciddi İlişkiyi Kaldıramayan Yay Burcu

Tamam hayatını yaşayacaksın, her sene festivalden festivale koşacaksın, özgürlüğün tadına sonuna kadar varacaksın. Fakat açık konuşmak gerekirse tüm bunları aşkla harmanlayıp yaşamın tadına bir de öyle bakamayacaksın. İlişkin olduğunda kimse boynuna tasma takıp derinin altına çip yerleştirmiyor. Big Burn’den alıp zorla dinozorlu parka götürmüyor. Tam aksine hayatında sevdiğin biri olunca yaptığın şeyin aroması bir anda bambaşka bir şeye dönüşüyor. Eğlencen ikiye katlanıp kalbinin ritmi başka bir evrende atıyor. Demedi deme! Sen bence bunu bir dene!

Mesafeleri Kaldıramayan Kova Burcu

Biliyoruz kendini anlatman biraz zor. Yeni bir şeye başlamaksa büyük bir külfet. Önce kendini anlat, sonra kaynaş, sonra karşı tarafı olduğun gibi kabullen ve ilişki denilen girdapta sürüklen. Sen ki kendini kendisine itiraf edememiş biri, nasıl daha yeni tanıştığı biriyle arasındaki sınırları kaldıracak, kalbine tüm gerçekliğiyle ona açacak? Kolay değil tabii fakat denemeye değer, emin ol! Test edildi, onaylandı. Sadece kendine ve karşındakine biraz zaman ver, akışına bırak, kollarını aşka aç! Gerisi kolay!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.