Aşkının Ömrünü Burcunla Uzat!

İlişkinizin uzun süreli, belki de ebedi olma ihtimalini muhakkak güçlendireceğimizin sözünü veriyoruz elbette ancak “hiçbir şeyin garantisi yok” demeyi de ihmal etmiyoruz. Özünde sağlıklı bir ilişkinin olmazsa olmazlarını açıklamak istiyoruz. Bu kez burçlara kulak veriyor, onların deneyimlerinden faydalanıyoruz. Burçlardan aldığımız uzun soluklu ilişki tüyolarını ilk ağızdan sizlere iletiyoruz.

Sevdiğin kişilerin günlük burç yorumlarını okuyarak ilişkilerinin ömrünü uzatabileceğini unutma. Tek yapman gereken https://moyra.net adresinden uygulamamızı indirmek.

Koç

Koç etrafında gördüğü dert yumağına dönüşen, sorun çemberinde dönen ilişkilere akıl sır erdiremez, hüzünlerin paylaşıldıkça azaldığı bilgisine ise hiç itimat etmez! Bilakis Koç için, güçlü olmak sorunları çoğaltmadan, herkese yaymadan bertaraf etmeyi gerektirir. Bu yüzden Koç der ki; “Sevgilinizle durmadan dertleşip mutsuzluğu beslemeyin, zayıf görünmeyin! Kendinizi mutlu edip üstesinden geldiğinizi gösterin!”

Boğa    

Boğa için çok laf az bilmekten kaynaklanır! Bir konu hakkında ne kadar yetkin olduğunuzu, onu başkasına anlatırken kullandığınız kelime sayısı belirler mesela. Derdini minimum kelimeyle anlatan, doğru yolda demektir! Boğa için enerjinin her zerresi kıymetlidir, fazladan olan hiçbir şeyi istemez, israf sevmez! İlişkilerin kelimelere kurban gittiğini, her şey konuşulunca yaşama sıklığının azaldığını da söylemeden geçemez! “Konuşma sıklığını azaltıp deneyim sıklığını artırın!” öğüdüne kulak verenin ilişkisi tez bitmez!

İkizler  

Her adımında mantık arayan, hayatı mantık örgülerinin içine sıkıştıran, olması gerekenin iç hatlarında gezip duran insanları fazla sıkıcı bulur İkizler! Kendince son derece haklı sebepleri vardır! Üç günlük dünyada insanların kocaman kararlar verip özgürlüklerini yok saymalarına da akıl sır erdiremez! Uzun soluklu ilişki isteyen varsa ne kurallarını yazıp döksün kâğıda ne olmazsa olmazlarım var diyerek çıksın yola. İkizler’in diyeceği açık “Öncelikle mizah duygunu geliştir, hayatı biraz hafife al, sorunları görmezden gel geçiştir! Kısacası eğlen, coş!”

Yengeç

Yengeç için ilişki sınırsız bir paylaşım alanı, bazen yardım çadırı, bazen ana kucağı, bazen sevgi barınağı bazen de dolum tesisidir! Yani sevgilisi, eşi, canı, ailesi, ait olduğu toprağı, geçmişi, kökleri, geleceği, kısacası her şeyidir! Yengeç ilişkisini yaşamdan ayrı bir yerde konumlamaz, işiyle ilgili meseleleri ofisinde, ailesiyle ilgili meseleleri kapısının önünde, özel sorunlarını kapı yürek derininde tutmaz, ailem dediği insanı düşünce kırıntısından dahi uzak tutmaz! Uzun soluklu bir ilişki için de aynını başkalarına önerir; “Sorunlarınızı da paylaşın, yardım istemekten çekinmeyin!”

Aslan  

Aslan için yaşamın tümünde her şeyden önce kalite gelir! İlişkilerini kaliteli zeminlere kurar, yaşamının tepeden tırnağa bir bütünlük içinde harikalar diyarı olması için elinden geleni yapar! Ancak fazlaya kaçıp göz çıkarmaktan da yana olmaz! İlişkide birlikte yatıp birlikte kalkmak, aynı ritimde soluk almak, sürekli beraber olmak değildir esas olan, birlikte geçirdiğin zamanları nasıl güzelleştirdiğindir! Aslan dikkati birlikteliğin en önemli dinamiğine çeker; “Her anınızı birlikte geçirmeyin, kaliteli zaman geçirin!”

Başak  

Birbirini her koşulda olduğu gibi kabul eden, zıt kutupların birbirini çektiği inancına dogmalarla bağlı olan çiftleri pek anlayamaz Başak! Zira Başak için, tümüyle farklı beklentileri olan, bambaşka insanlar olarak yetiştirilen ve kendilerini inşa eden iki kişinin, birbirinden çıkaracak da birbirine katacak çok şeyi olmalıdır! Başak’ın uzun soluklu ilişkisinin sırrı da bellidir; “Her zaman açık olun, kırılır diye düşünüp düşüncelerinizi gizlemeyin, yapıcı eleştiriler yapmaktan çekinmeyin! Ancak bu sayede eş olabilirsiniz, birbirinizi etkilemekten korkmayın.”

Terazi  

Terazi için ilişkinin olmazsa olmazı; fazla klişe görünse de saygıdır! Herkesin ağzına yapışık gezen, öğüt denince derhal akla gelen, çiftler arasında yitirilmemesi gerektiği herkesçe salık verilen yegâne duygu saygı, çokları tarafından çoktan tarihe gömülmüş, ağızda yaşasa da özde varlığını yitirmiştir. Terazi bir kez daha yineler; “Hoşgörüyü elden bırakmayın, çok sevin, asla saygınızı yitirmeyin!”

Akrep  

“Benim ilişkim neden onunki gibi olamıyor, beriki senelerdir aynı heyecanı yaşıyor da benimki neden birkaç günde alıp başını gidiyor” diyenler Akrep’in kımıl kımıl yatak odasından bihaber tabi! Çiftler ortak hobi, arkadaştan öte bir ilişki, birlikte gülme nöbeti gibi ekstra özellikleriyle aşklarının ömrünü uzatsa da asıl olan tensel uyum olmazsa, çiftler sabaha haz dolu bir gecenin mutluluğuyla uyanmazsa kanserli hücreler bir anda aşka yayılır, ayrılık çanları duyulur! İyisi mi Akrep’in sözlerini dinlemek; “Biraz gizem biraz şehvet, mükemmel ilişkiyi aramayın, karanlık çökünce hayal dünyanıza yol alın, harika deneyim alanları yaratın!”

Yay     

Yay eve elinde dosyası, zihninde iş yüküyle gelen, sülalesinin bitmek bilmez sonu gelmez dertlerinin kuşaklar boyunca taşınmasına omuz veren, sürekli sorunlar okyanusunda yüzen, depresyonu hobi olarak yaşamak isteyen çiftlerin ilişkilerine akıl sır erdiremez, insanların sorundan beslenmelerine anlam veremez! Yay açıkça söyler; “Mutluluğunuzdan alıp hüznünüze katmayın. Ağladıkça rahatlanır hurafesine inanmayın. Eve iş getirmeyin, ilişkinin heyecanını durmaksızın körükleyin!”

Oğlak   

Oğlak duygu denizinde boğulmaz, açıkça anlamadığı hiçbir ifadeyi kullanmaz! Rasyoneldir Oğlak, mantıklı çıkarımlarla açıklanamayacak hiçbir iletişimin içinde olmaz. Varsayımlarda bulunmaz, ilişkisinde sevgilisinin kaşından gözünden mana çıkarıp kuruntu yapmaz, kimsenin de kendisi ile telepati kurmayı beklemesini hoş karşılamaz! Oğlak uzun süreli bir ilişki için olmazsa olmazını açıkça ifade eder; “Sevgilinizin zihninizi okumasını beklemeyin, dokunulabilir olun ve kendinizi açıkça ifade edin!

Kova    

Eğer sevgilinle iyi günde buluşup hoş zamanlar geçirip kendi hayatına geri dönmeyecek aksine, kişisel alanına süresiz buyur edeceksen, kısacası bir ömür geçireceksen anlaşmanın önemi bir hayli artar! Kova’nın sevgili olmaktan anladığı şey arkadaşlıktan çok farklı değildir. Sevgilisiyle ilgi alanlarında, düşünce yapısında, toplumsal çabalarında da ortaklaşmak ister! Bu yüzden herkese de bu tür bir ilişki öğütler; “Partnerinizin ilgi alanlarına ortak olun, siz hayat arkadaşısınız beraber eğlenmeyi ihmal etmeyin!”

Balık    

Cicim ayları geçti deyip Balık ile olan ilişkinize raf ömrü bitmiş, son kullanma tarihi geçmiş, rutine girmiş muamelesi yapar, evden işe işten eve, monoton bir hayatın içine sokmaya çalışırsanız, o ilişkinin suyu tez elden kaynar, taraflar kendi yollarına bakmak için gün sayar! Bu yüzden bir ay, beş yıl, bir ömür ayırmayın, ilişkinizi eskitmeye yer aramayın.  Balık der ki; “Sürpriz yapın, romantik yemeklerde buluşun, bayatlamayın!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.