Aşkından Ölse de Eski Sevgilisine Geri Dönmeyen İki Burç!

Belki ilk görüşte aşk, belki uzun bir arkadaşlık sonrası şekil değiştiren bir ilişki. Hayaller, beklentiler, sonsuza kadar birlikte olma düşüncesiyle verilen sözler. Ve Türk filmi tadındaki bitişler. Tabii birçok nedeni olabilir. İlişkiye başka insanlar dahil olabilir, sevgilinin aklını kurcalayabilir. Ya da bitmek bilmeyen, sonu gelmeyen, artık kabak tadı vermeye başlayan kavgalar aşkına gölge düşürebilir. Gönül bu, zamana bırakıp neler olacağını görmek de isteyebilir, aniden kesip atıp yoluna devam da edebilir. 50 kere de ayrılıp 51. şansı da verebilir, bazı burçlar gibi kapattığı kapıyı bir daha asla açmayadabilir.

Sözünden Dönmeyen Boğalar

Severse tam sever, değer verdiği insandan ters bir şey gördüğünde asla affetmez. Üstünü kapatıp devam etmeyi sevmez. Gerçeklerle yaşar, yalan dolana tahammülü yoktur. Güveni sarsıldığında girdiği yoldan geri dönmesi neredeyse imkansızdır. Kimseye kırk kere şans vermez, aşkını da karakterine de dilden dile düşürmez. Sevdiğini kıskanır, gözünden bile sakınır. E hal böyle olunca hata kabul etme oranı eksilerde olur. Fikirlerinden dönmeyen bir Boğanın terk ettiği sevgilisine dönme ihtimali neredeyse yoktur.

Asla Affetmeyen Akrepler

Aşk yakar, Akrebin aşkı ise eksi yirmi derecede kavurur. Seviyorsa eğer kafayı takar, duruma göre şizofrene bağlar. Kıskanır, takıntı haline getirmesi kaçınılmazdır. Karşısındakini zorlamayı sever, uçlarda dolaşır. Ortada herhangi bir yanlış varsa sonuna kadar acısını çıkartır. Eski sevgilisi kapısına kamyon kamyon gül dökse bile asla uzlaşmaz; en az Boğalar kadar inatçıdır. Affetmek onun lügatında yazmayan tek sözcük olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.