Aşkın Kuyusunu Kazan Cümle Hangi Burçların Ağzından Çıkıyor?

Başlarken planladınız mı aşkın yazını, kışını? Yoksa kaptırıp gittiniz mi kalbinizin götürdüğü yere? Belki hayalleriniz aklınızın bir köşesinde duruyordu, belki gerçekleşmek için fırsat kolluyordu. Peki ya sonra ne oldu? Beklentilerinizi dile dökmeye çalıştığınız her an karşı tarafın kuş gibi elinizden uçmasından korktunuz. Bazen susup sessizce bir kenarda oturdunuz, bazen düşünmüyormuş gibi hayatınıza devam edip tek kişilik bir oyun oynadınız. Acaba yetinmeyi mi bilmiyordunuz? Siz bunu bir düşünekoyun, biz de aşkın kuyusunu kazan, erkekleri kaçıran o iki cümleyi anlatalım.

Şimdi biz neyiz?

Her şey yolunda gidiyor, birbirinizi görmeden bir gün bile geçmiyor, beraber ağlayıp beraber gülüyorsunuz. Siz belki yeterince tanıdığınızı, vakit geçirdiğinizi düşünüyor, ilişki odaklı Teraziler gibi hemen bir sonuca bağlamak istiyorsunuz ancak karşı taraf sizinle aynı fikirde olmayabilir. Aranızdaki duyguya, hisse ya da her neyse işte, bir isim koymamayı tercih edebilir. Üzerinde baskı hissedebilir. Öyle değil mi? Öyle öyle. Biraz sakin olmayı deneyin, “şimdi biz neyiz” gibi sorular yönelterek aşkınızı öldürmeyin. Zamana bırakın, nasıl olsa su yolunu bulur, ilişkinize bir süre sonra istediğiniz at konur.

Ne zaman evleniyoruz?

İzdivaç programındasınız da partnerinizin mi haberi yok? Daha tanışalı kaç ay olmuş, sizi 30’unuza geliyorsunuz diye ortalığı bir evlilik telaşı sarmış. İyi de bu sadece sizin sorununuz değil mi? Ya da 30’dan sonra evlenilmez diye bir yasa mı yürürlüğe girdi? Düşünün, şimdi siz evlilik baskısı yapacaksınız, tez vakitten aile kurmak isteyen Yengeçler gibi elinizdeki adayı da kaçıracaksınız. Sonra en başa dönüp tekrar tekrar aynı şeyleri yaşayacaksınız. En iyisi mi biraz sabırlı olun, işleri akışına, kendinizi sevdiceğinizin kollarına bırakın. En azından bir süre için evlilik hayallerini sadece kendinize saklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.