Aşk Hakkında Öğrenmen Gereken Ders, Burcunda Saklı!

Mükemmeli ararken farkında olmadan doğru insanı kaçıranlardan mısın, yoksa özgürlüğünden ödün vermemek için bir türlü ilişki yaşayamayanlardan mısın? Belki de farkında olmadan tüm kapılarını kapatıp sana hayran olan kişileri görmezden geliyorsun! Aşk hakkında öğrenmen gereken dersleri söylüyor, ilişkilerinde çok daha huzurlu olman için ipuçları veriyoruz!

Koç

Her insanın süper kahramanı olamazsın! Bazı şeyleri oluruna bırakıp, herkesi olduğu gibi sevmelisin. Başka biri için kendini ortaya atıp, onun adına savaşmaya kalkışmamalısın. Doğan gereği tam anlamıyla savaşçı olabilirsin ama bazı kişilerin kendi başına mücadele etmesine izin vermelisin. Lütfen artık bunu fark et!

Boğa

Her öpücüğün sonunda havai fişekler patlamayacak sevgili Boğa! Evet, tutku inanılmaz bir şey, ama maalesef aşk her zaman gökkuşağı ve kelebeklerle dolu değil. Hepimiz her an mutlu, şaşırtıcı maceralarla dolu ve muhteşem bir aşkı yaşadığımızı hissetmek istiyoruz, ama her istediğimiz olamıyor. Bazen can yakıyor, bazen de dünyanın en mutlu insanı yapıyor. Tüm bunların bir araya gelmesiyle oluşan harika bir duygu aşk! Kendini ve karşındakini bu karmaşanın içinde sevmeyi öğrenmelisin!

İkizler

Hepimiz gerçek mutluluğu arıyoruz, ama sen kararsızlığın ile bu sırada önüne çıkan fırsatların tümünü kaçırıyorsun! Sürekli olarak karar değiştiriyor, en yeni olanın peşinde koşuyor ve şu anda çevrende bulunan harika dostlarını fazlasıyla boşluyorsun. Daha kararlı olmaya çalış ve şu anda sahip olduğun güzelliklere, her zaman yanında olan dostlarına odaklan! Mutluluğu çok daha derinden hissedeceğin kesin, bizden söylemesi!

Yengeç

Aşktan kaçma! Kendini aşka kapalı tutmaya devam etsen de ne yaparsan yap o elbet seni bulacak. Sevmekten korkma! Hepimiz aşktan incinebiliyoruz, ama kendimizi güzelliğinden alıkoymuyoruz! Çok hassas olduğun doğru, o yüzden karşındaki insana bu tarafını fazlasıyla yansıtabilirsin. Başkalarının seni sevmesine izin verirsen, hassas doğana hayran kalacak kişilerle karşılaşacaksın ve aslında o kadar da korkutucu olmadığını göreceksin. Unutma, aşk her zaman kazanır!

Aslan

Sahip olduğun her şeyi ortaya koyarak çok tutkulu bir şekilde âşık oluyor ve seviyorsun. Karşılığında da sevgilinin seninle aynı özveride olmasını bekliyorsun, ancak olamaz! Aşkı herkes farklı şekilde yaşar, o kelimeler ile tanımlanamayacak kadar özel ve farklıdır her bir insan için. Karşındaki kişi senden farklı seviyor diye seni sevmiyor düşüncesine kapılmaktan vazgeçmelisin!

Başak

Devamlı mükemmeli arayıp kendini yıpratmaktan artık vazgeç! Aşkın en güzel tarafı mükemmel olmaması. Kusurları olan biriyle çok mutlu olabilirsin, yaşamadan bilemezsin. Belki de onu kusurları olduğu için sevecek ve benzersiz olduğu için senin gözünde daha da çekici gelecek! Unutma, hepimizin kusurları var ve mükemmel diye bir şey yok!

Terazi

Aşkta taviz vermenin kitabını yazmışsın! Elbette ilişkinin huzurlu ve mutlu devam edebilmesi için doğru ya da yanlış olsa da bazı zamanlarda alttan almak ya da taviz vermek gerekebilir. Fakat aşkın, her şeyi koşulsuz şartsız kabul etmek olmadığını da anlaman gerekiyor. Aşkın doğasında eşitlik olması, ilişkiyi daha da güçlendirebilir. O yüzden lütfen sesini daha fazla çıkarmayı öğren!

Akrep

Güven olmazsa olmaz aşkta! Bu yüzden, sadece başkalarına değil kendine de güvenmeyi öğrenmelisin. Sezgilerine, onların seni nereye götürdüğüne güvenebiliyorsan ve gözün kapalı onun yolundan devam edebiliyorsan, sevgiline de güvenebilirsin! Tabii ki aşk yolunda yanlışlar ile karşılaşabiliyor, canımız yanabiliyor, ancak bu herkesin aynı olacağı anlamına gelmiyor. Bu yüzden kendine güven, dimdik ayakta dur ve hayatına girmesini istediğin kişiye de güvenmeyi dene!

Yay

Yanlış olanı kovalamaya devam edersen doğru olanı kaçıracaksın! Aslında hiç de hoşuna gitmeyecek biri için boşu boşuna çaba ve zaman harcamaktan vazgeç. Ne kadar harika ve inanılmaz biri olduğunu sen de biliyorsun. Bu yüzden karşılıklı olarak birbirinizi çok seveceğiniz bir ilişki hak ediyorsun! Bırak, aşkı kovalama ve hazır olduğunda o seni bulsun. Eğer peşinden koşmaya devam edersen sıradan bir ilişkiye boyun eğip seni arayan büyük aşkı kaçıracaksın!

Oğlak

Kalbinin etrafında çitlerle örmekten vazgeç! Bir gün, hiç beklemediğin biri o çitleri aşacak ve yumuşak kalbine doğru yol alacak. Hayatını dilediğin gibi sevmeye bırak ve güzel hissettiğin sürece kendini geri çekme. Kısacası şu anı yaşamaya özen göster, akışına bırak ve tadını çıkar! Unutma ki, en büyük aşk hikayeleri onu beklemeyip aramadığımız zaman başlıyor! Tamamen sürpriz bir şekilde.

Kova

Âşık olduğun zaman özgürlüğünden ve cesaretinden fedakârlık yapman gerekiyor gibi hissediyorsun. Hiç de öyle değil! Bekar da olsan, ilişkin de olsa her zaman içinden geldiği kadar cesur ve bağımsız olmalısın. Hem özgürlüğü hem de sevgiyi hayatında birleştirebilir, huzurla yaşayabilirsin. Özel biriyle tanıştığın zaman özgürlüğünde fedakârlık edeceğini düşünerek, o kişiyi hayatından uzaklaştırmadan önce tekrardan düşünmelisin!

Balık

Seviliyor olmak kendini daha iyi hissetmeni sağlayabilir, ama unutmaman gereken bir şey var; o da yalnız olsan bile içinde bir sanat eseri taşıdığın! Aşk, seni iç hesaplaşmalarından, duygusal buhranlarından kurtaramaz. Kusurlarını aşk ile düzeltemez ya da zorlu mücadelelerini aniden yok edemez. Sadece destek olur. Ama öyle bir destek olur ki seni motive eder ve bir kaplan gücüne sahip olursun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir