Aşk Acısını Dürüm Yapıp Yiyen Burçlar!

ŞAşk acısını çekmekten korktuğu için ilişkisini bir ömür sürdüren burçların olduğunu biliyor musunuz? Zira konfor alanı kolay terk edilmez, “hazır yapılmışı varken kim yeniden bir ilişkiyle uğraşacak” diyen burçlar, mutsuz da olsalar harekete geçmezler. Bir de acıdan beslenenler, ayrılığı tatmadan hissettiklerine aşk demeyenler var. Anlayacağınız Zodyak’ta ne ararsanız var! Peki bu burçlar aşk acısını nasıl atlatır?

Koç

Önce kendini tüketim havuzuna atar. Bunun içinde yeni ilişkiler, insanlar, yemekler, içkiler kol gezer! Midesini, zihnini, ruhunu iyice çöplük haline getirdiği anda, kendini koşarak spor salonuna atar! Diyete başlar, işine gücüne bakar, kas yapar! Bir süre sonra kazandığı özgüvenini koluna takar, kendini yeniden sahalara atar!

Boğa

“Artık göbek hiç mesele değil, fazla dediğin yağlar da hiç fazlalık değil” diyen Boğa, sevgilisinin güzellik takıntısından, keskin bakışlarından, eleştirel laflarından kurtulduğu anda, salatalık malzemelerini buzdolabına atar, çöpe atıp ziyan etmek yerine sabah akşam lahmacuna sarar, sipariş ettiği bir buçuk iskenderin hazzına dalar, rahatına bakar!

İkizler

Birkaç hafta bilgisayarıyla yatıp kalkar, kendini internet kuyusuna atar. Önüne düşeni okur, gözünden kaçanı yakalar izler, bulduğunu göz atar, zihinsel olarak kendini bir güzel yorar. Gözleri şaşı, kafası allak bullak olana dek bu çılgınlığı sürdürür ve hızla toparlanır. Yeni aşklara yelken açmak için unuttuğu sağını solunu hatırlar, rüzgâra kapılır.

Yengeç

İlişkisinin sonsuza kadar süreceği pembe yalanına kapıldığını, zor da olsa anlayan Yengeç, hayallerinin tam ortasına bir bomba bırakır, patlatır. Hikâye yüklü eski eşyalarını, anılarını, ağlaya, zırlaya kaldırır, her şeyi atar gibi yapsa da en az bir hatırayı çaktırmadan cebine saklar. Yengeç kararan geleceğini aydınlatmak, yeniden yola çıkmak için motivasyon kazanmak için kendini ailesinin kucağına atar.

Aslan

“Elimi sallasam bin beş yüzü, ayrılıklar beni sarsmaz, deprem olsa benim ayağımın altındaki toprak sarsılmaz” edasıyla bulduğu kırmızı halıya basan, sosyal ortamlarda gösterdiği boyuna “bana bir şey olmaz” mesajı takan Aslan, birkaç gündür ortalarda yoktu neredeydi dersiniz? Yoksa gözünün şişi, yüzünün hüznü görünmesin diye kendini eve mi kapanmıştı? Aslan acısını göstermez, tahtında gözü olanların eline koz vermez, bir süre endamını vestiyere asar ama kendine gelince havasını atar.

Başak

Sevgilisi için vazgeçtiği birkaç takıntısına uçar adım koşar, hepsini hasretle kucaklar! “Dünya varmış be” naraları atarak, kendi düzenini yeniden kurar. Tabi bu istenmeyen, Başak’ın rutinine zarar veren yıpratıcı bir ilişkinin ardından olandır. Bir de ellerinin arasından kaydıysa, geç bulup zor ulaştığı, biricik hint kumaşı. O zaman işler değişir. Hayata geçici olarak baktığı pembe gözlükler çıkar, Başak önüne geleni negatif eleştirileriyle hırpalar. Ancak herkesin eksik olduğu yerde ayağa kalkar.

Terazi

“Hani şu sarışın çok güzel bir kız vardı ya neydi onun soyadı! Rehberimden de silmişim! Yok muydu ki sosyal medyası?” sorularına başlar. Yalnız kalmamak için hemen eski defterleri açar. İçlerinden huzur yumağı birini bulur, telefona sarılır, arar! Birkaç günlüğüne de olsa okşanan ruhu, yeniden sevilebileceğini hatırlamasını sağlar. Dünyanın sonu gelecekte bir yere gider, Terazi sahalara döner!

Akrep

Ayrılığın ardından Akrep demiri tavında dövmeyi tercih eder. Hiç öfkesini dağıtmaz, nefretini azaltmak için, rutininde olmayan icatlar çıkarıp kendini oyalamaya kalkmaz. Girer atölyesine, yumar gözünü, önce bir kendini dinler! Kulaklarına inanır, yapılacakları listeler. İlişkisinin bitiş şekli her şeyi değiştirir. Akrep ya yeni hayatına geçer ya da anılarını yıkar geçer.

Yay

Yay’ın sağı solu belli olmaz, bir ayrılığında sevinç çığlıkları atar, ötekinde acı hıçkırıklarının yanında göz yaşları damlar! Yay için duygu durumu çok önemlidir, yoksa ilişkide olmayı umursamaz! Genelde rahattır, bağlılık hissetmediği için üzüntü yaşamaz. Ama çok heves ettiyse, heyecanını doruklara çıkarıp, birlikte yapacaklarını düşünmeye başladıysa ve yarı yolda bırakıldıysa ne yapacağı belli olmaz. Hemen ortamlara da dalabilir, gezmelere de doyabilir. Üzüldüğünü gören pek olmaz!

Oğlak

Oğlak böyle bir şeyi kolay atlatmaz! Ellerin gözündeki haline mi yansın, verdiği emeklerin boşa gittiğine, yatırımının patladığına mı kahırlansın, işinin gücünün aksamaması için Oğlak ne yapsın? Oğlak Zodyak’ın en acımasızıdır. Olmuş olan olmuştur. Düzeltmek için yapılacak bir şey yoksa hiçbir şey yapmaz! Boşuna vakit israfına kalkışmaz. Oğlak milletin gözündeki yerinden başka hiçbir şeye takılmaz! Bir de başaramamış olmaya dayanamaz.

Kova

Hasret kaldığı bilgisayarını kucaklar, dernekten arkadaşları, kulüpten ahbapları, okuldan kankaları, kurstan eşi dostu derken özgürlüğüne yelken açar! Tek bir kişiye bağımlı olmanın, yaşam alanını paylaşmanın sıkıntısını üstünden atmak için, açık denizlere yol alır, koyu tartışmalar başlatır. Konuştukça açılır, yeni şeyler duymaya bayılır! Kova için ayrılık kahır olunacak bir şey değildir, bilakis yenilenmek güzeldir.

Balık

“Hep mi benim başıma gelir, bu da mı beni bulur?” feryat temalı soruları ayyuka çıkar, Balık dünyada olup bitenden haberdar olmadığı için kendisini yalnız sanır! Herkesin başına mütemadiyen gelen ne varsa, kendine özel bir muamele olduğunu düşünüp üstüne alınır! Uykuya düşer, depresyonun dibini boylayıp karanlık dünyalarda gezer. Bir sabah uyandığında her şeyin geçip gittiğini fark eder! Rutine devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.