Aşırı Empati Sendromunun Pençesindeki 3 Burç!

Gün geçmiyor ki yüzyıllardır içimizde olan bir tür duygunun bilmediğimiz bir karşılığı olduğunu, bilmediğimiz bir sendroma ait olduğunu öğrenelim. İçimizde tam olarak hangi duyguların olduğunu, bu duyguların oluşmasına neyin neden olduğunu terapi almıyorsak bilmemiz pek mümkün değildir. Aynı şekilde uzun süredir farkındalık çalışmaları yapmıyorsak hangi duygumuzu neyin tetiklediğini bilmemiz de oldukça zor. Bu içeriğimizde yeni öğrendiğimiz sendromlardan birine eğileceğiz. Aşırı empati isimli bir sendrom duymuş muydunuz? Empatinin aşırısı mı olur diye düşünüyorsunuz değil mi? Oluyormuş! Bu sendrom kişinin duyduğu empatinin çok güçlü olması, bu nedenle kendisini tam olarak karşısındakinin yerine koyması anlamına geliyor. Nerede başlayıp nerede pek de belli olmayan bu sendromun, kişinin kendini karşısındakinin yerine fazlaca koyduğu için fiziksel acıya dahi yol açtığı biliniyor.  Aşırı empati sendromuna sahip olan insanlar, yanı başlarındaki kötülüğü, arkalarında duran caniyi bile anlamaya ve anlatmaya çalışırlar. Elbette her davranışta olduğu gibi, bunda da insanın kendi egosu için bir şeyler var. Yaptığımız her şeyin kendi egomuzla, anlaşılmak, sevilmek, değerli bir insan olarak görülmek gibi şeyler istememizle alakası olduğunu söylemek mümkün. Peki, bu konuda Zodyak’ta durum ne? Hangi burç aşırı empati sendromundan mustarip? Hazırsan bakalım senin burcun bunların arasında var mı?

Kendisini Feda Etmekten Çekinmeyen Yengeç Burcu

Sevdiği kişiler için demirden bir zırha bürünen Yengeç burcu insanı, yeri geldiğinde o insanları korumak için kendisini bile feda edebilir. Sevdiği insanların duygularını tabiri yerindeyse bir sünger gibi çeker alır. Mutluluktan ziyade derdi kederi üstlenir. Elinden gelse, bu duyguları karşısındakinin kalbinden söküp almak ister. Bu nedenle aşırı empati sendromuna en fazla sahip olan burçların başında gelir. Duygularına göre anlık kararlar verir ve anında savunmaya geçerek yanındakileri korumaya ve kollamaya çalışır.

Başkalarını Daha Fazla Önemseyen Terazi Burcu

Aşırı empati sendromuna ait olan bir ikinci burç ise Terazi burcudur. Diğer iki burçtan farklı olarak Aşırı empati sendromuna ait olması, sevecenliğinden, yardımseverliğinden, fedakârlığından falan değil egosundaki sorunlardan, başkalarını kendisinden üstün görmesinden kaynaklanır. Terazi burcu her zaman başkalarının duygu ve düşüncelerini kendisinin önünde tutar. Nasıl göründüğüne, nasıl değerlendirildiğine, hakkında ne düşünüldüğüne çok meraklıdır. Kendisi ile ne kadar ilgilense de önceliği her zaman başkaları olmuştur.

Her Daim Kurban Rolünde Kalan Balık Burcu

Bir diğer fedakâr burç olan Balık burcu insanı, kimse dokunmasa da kolaylıkla kurban psikolojisine girebilir. Hatta kimi zaman oradan çıkamaz. Merhametli yapısı nedeniyle, etrafındakileri sevgiyle kucaklar. Şefkatli ve yardımsever olduğu için kapısı herkese açıktır. Kimseyi yargılamaz. Onun derdi kendisi iledir. Karşısında üzgün birini gördüğü zaman kendisini o karanlık kuyuya atmak için bir saniye bile tereddüt etmez. Kendisini ateşlere atmaktan çekinmez.

Eğer sen de burcunla ilgili bilgileri daha detaylı öğrenmek istiyorsan Moyra’yı indirebilir, doğum haritanı inceleyebilir ve ister bireysel ister ilişkiler için hazırladığımız çeşitli içeriklerimizin içerisinde aradığını bulabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.