Aşık mı? Bağımlı mı? Yoksa Saplantılı mı? Burcun Ne Diyor?

Daha önce girmiştik platonik aşk konularına, derin mevzulara. Bu sefer ilişkinizin ya da hislerinizin altında yatan gerçeklere bakacak, kendinizi keşfetmeniz için bazı söylemlerle bulunacağız. Belki uzun süredir bir ilişkinin içindesiniz. Belki iki günde kaptırıp giden birisiniz. Peki hiç kendinize durmanız gerektiğini söyler, mantığını dinler misiniz? Kalbinizin frenine basmayı dener misiniz?

Burcun ne söylüyor? Kova Burcu

Bahsettiğimiz kariyeriniz ya da gelecek planlarınız olsaydı, tabii aklınız kullanmak yerinde olurdu. Fakat konu aşk olunca, araya duygular karışınca gel de söz geçir kalbine, hislerine! Tamam, kontrollü olmayın, içinizden nasıl geçiyorsa öyle davranın. İster aşkınızı poster yapıp duvara asın, ister billboard’larda yayınlayın. Ancak bunları yapmadan önce kendinize şunları sorun: Ben gerçekten ne hissediyorum? Kendimden emin miyim? Aşk sandığım duygunun altında başka şeyler yatabilir mi?

Aşık mısın? Bağımlı mı? Yoksa Saplantılı mı? Burcun Ne Söylüyor?

Biraz daha net olalım, açık konuşalım. Bazen yaşadığınız sorunlar, çevrenizdeki faktörler, hayatınızdaki problemler sizi içinden çıkılmaz bir hale sokabilir. Kendinize bir kurtarıcı ya da kahraman arayabilirsiniz. Yüzleşmesi zor olabilir, ama dürüst olmanız gerekir. Yaralarınızı sardığınızda kaçacak yer aramadan, karşınızdakinin hislerini de düşünmelisiniz. Korunmaya ihtiyaç duyan Yengeçler ya yalnız kalamayan Teraziler gibi duygularınız arasında kaybolmadan, gerçeklerle yüzleşmelisiniz.

Burcun ne söylüyor?

Gelelim ilişkilerin farklı bir boyutuna. 15 sene oldu mu evleneli? Canım cicim ayları geçmiş, üstüne iki çocukla bir dönem geçiştirilmiş, bir süre sonra aradaki cinsel ilişki yüzdesi sıfıra inmiş. Fakat hala aynı yerdesiniz? Ne kendiniz gidebiliyor ne karşınızdakinin gitmesini istiyorsunuz. Yıllardır aynı yerde sayıp alışkanlıklarınızdan kurtulamıyorsunuz. Bağımlılık geliştiren Balıklar gibi gerçekte olan bitenin farkına varamıyor, belki bir gün değişir diye öylece yaşayıp gidiyorsunuz. Biraz sorumluluktan kaçıyor, biraz da akışta sürükleniyorsunuz.

Burcun ne söylüyor? Boğa burcu

Şimdi ise bir ilişkilerin bir sonraki aşamasındayız. Birlikteliğiniz bir sebepten ötürü bitti. Belki aldatıldınız, belki kıskançlığınızın esiri oldunuz, belki de şiddetli geçimsizlikten kendinizi mahkeme salonunda buldunuz. Hiç defteri kapatmak olur mu? Hemen yapılsın intikam planları, açılsın fake Instagram hesapları. Burnundan fitil fitil getirmeye o kadar niyetlisiniz! Saplantılı bir Akrep gibi hırsınız için yaşıyor olabilir misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir