Arkanıza Yaslanın! Yengeç ve Kova Burcunun Aşk Uyumunu İnceliyoruz

Hayatınızın en az bir döneminde kendinizi teslim ettiğiniz bir aşk yaşamışsınızdır. Plansız ve karşılıksız. Belki tanımaya çalışmışsınızdır, belki bir anda vurulup beyaz bayrağı salladınız. Siz, ona kucak açarken o duvarlarını kaldıramamıştır. Her dokunmaya çalıştığınızda canınız bir kere daha yanmıştır. Elinizi uzatmaya çekinir olmuş, kalbinizi açmaya korkmuşsunuz. Kırılacak ya sonuçta, istediğinizi vermeyecek nasıl olsa. Anlamaya çalıştınız, bir çıkar yol bulamadınız. Düşüne düşüne karaları bağladınız. Peki olmayan neydi? Karşı tarafı suçlamak için nedenleriniz yeterli miydi? E hani her şeyi beklentisizdi? Ne oldu bir anda? Ne değişti? Biz söyleyelim: Zaman içinde istekleriniz gelişti. Önce her şeyiyle kabul ettiğiniz insan, bir anda başka birine mi dönüştü? Hiç farklı bir pencereden gördünüz mü? Görünen köyün altında yatan kılavuzu düşündünüz mü? Yoksa dünyanız mı tersine dönmüştü?

Belki en başında bir hataydı. Şans vermek, geleceği hissetmek, sonuç vermeyecek anlamsız bir çabanın parçasıydı. Peki ringin ortasında hangi çetin cevizler vardı? Hemen söyleyelim: Bir tarafta aşırı hassas ve alıngan bir o kadar duygularıyla davranan biri, diğer tarafta bildiğini okuyan, bağlanmaktan kaçan, inatçı bir keçi! Korunmak isteyen, içe dönük Yengeç şefkatli, merhametli; ilkeli ve rasyonel Kova muhalif, mesafeli. Biri geleneksel ve hoşgörülü, diğeri değişim yanlısı, sıra dışı bir deli. Aslında özgürlüğünü bir an olsun elinden bırakmayan Kovalar, ideal ilişki konusunda ilk sırada yer alan Yengeçler için oldukça tehlikeli. Yine de yaşayıp öğrenmeli mi? Yoksa hiç başlamadan mı bitirmeli?

Hiç geceyle gündüz birlikte düşündünüz mü? Güneşli bir havada kar yağdığını gördünüz mü? Ya da çölün ortasında bir damla suyun yolunu sürdünüz mü? Fazla mı abartı geldi? Kolay olan size göre değil miydi? Bu tuhaf insanı adam edebilmek gerçekten mümkün müydü? Sahi zaman harcamaya değer miydi? Ömrünüzden ömür mü giderdi? Sorular bitmez, cevaplar bir bütün olmaya yetmezdi. Kalbinizin sesini dinlemek ise size hiçbir şey kaybettirmez, yaşamaya korktuğunuz için yapamadıklarınız koca bir pişmanlık olup içinizde büyümezdi.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.