Arkadaşının Burcuna Uygun Ev Hediyesi Önerileri!

Sevdiğiniz arkadaşınıza bir ev hediyesi almak istiyorsunuz ama nasıl bir şey alacağınız konusunda bir fikriniz yok. Ona her evde bulunan bir eşyadan ziyade hem ihtiyacını görecek hem de ilgisini çekecek bir hediye sunmak istiyorsunuz. O halde ona burcu ve zevkleri doğrultusunda bir hediye seçin. Aşağıdaki önerilerimiz ne tarz bir hediye almanız gerektiği konusunda fikir sunabilir.

Koç

Yeniliklerden hoşlanan ve bir şeyi ilk kez denemekten heyecan duyan Koç burçlarına tasarım işi bir hediye alabilirsiniz. Bu bir süs eşyası olabileceği gibi ev işlerinde kullanılan bir malzeme de olabilir. Mesela en son trendleri yansıtan bir avize seçerseniz çok hoşuna gidecektir. E-ticaret sitelerinde bulunan sayısız model avizeler o kadar güzeller ki tüketiciler hangisini alacakları konusunda kararsızlığa düşüyorlar. Arkadaşınıza klasik modellerden uzak modern bir avize hediye edebilirsiniz.

Boğa

Lükse düşkün ve sanatla ilgilenen Boğa burcuna ruhunu okşayacak bir hediye seçebilirsiniz. Ona maddi değeri kadar estetik değeri de yüksek bir hediye almalısınız. Mesela tablolarla arası iyiyse modern sanat ürünü bir eser hoşuna gidecektir. Arkadaşınız salonuna asacağı tablosuna her baktığında sizi anımsayacağı için, ona akılda kalıcı bir hediye vermiş olacaksınız.

İkizler

Sosyal, entelektüel ve sıra dışı özellikleri olan İkizler burcuna ilgi çekici bir ev eşyası alabilirsiniz. Mutfak eşyası almayı düşünürseniz kap, kaçak, tencere gibi malzemeler her evde bulunduğu için arkadaşınıza belli zamanlarda lazım olacak daha ilginç bir ürün hediye edebilirsiniz. Mesela alkol kullanıyorsa ilginç kadeh takımları uygun bir hediye olabilir. Çevresi geniş olan bu burç ev partilerinde konuklarını ağırlarken bu kadehleri bol bol kullanacaktır. Ayrıca, yılbaşı, kutlama, doğum günü gibi özel günler için elinin altında böyle bir setin olması çok işine yarayacaktır.

Yengeç

İnce ruhlu ve ailesine düşkün olan Yengeç burcuna, içinde duygusal öğeler barındıran bir ev eşyası almak uygun olur. Gelecek yıllarda o hediyeyi ev hatırası olarak saklayabilir ve ona manevi değerler yükleyebilir. Örneğin, bir Yengeç burcuna hediye olarak resim çerçevesi sunabilirsiniz. Nostaljik desenler barındıran, metalden yapılmış tasarım çerçeveler ilgisini daha çok çekecektir. Bu çerçevelere aile üyelerinin resmini koyarak evinin en değerli köşesinde saklayacağından emin olabilirsiniz.

Aslan

Cana yakın ve hoşsohbet Aslan burçları, hediye vermekten de hediye almaktan da çok hoşlanırlar. Cömert oldukları için eşine dostuna maddi boyutunu çok önemsemeden her türlü hediye alabilirler. Dolayısıyla kendisine son derece kaliteli bir hediye seçmelisiniz. Misafir ağırlamaktan hoşlandıkları için güzel desenli, iyi marka bir fincan takımı alabilirsiniz. Bu zarif ve şık ev eşyası neredeyse herkesin ihtiyaç duyabileceği bir üründür. Arkadaşınız fincanlarla nice kahveler pişirip, sohbet eşliğinde kahvesini yudumlarken fal da kapatabilir.

Başak

Başaklar için bir işlevi olmayan süs eşyaları evde toz tutmaktan başka bir işe yaramayan gereksiz şeylerdir. Bu nedenle onlara hediye alırken işlevselliği asla göz ardı etmeyin. Ancak el süpürgesi, kahve makinesi gibi klişeleri de önermiyoruz. Çünkü Başakların pragmatik doğasını bilen birçok kişi aynı hediyeleri almayı düşünüyor. Kulağa biraz tuhaf gelse de Başaklar için nostaljik gramafon harika bir ev hediyesi olabilir ama gramafonun çalışır durumda olduğundan emin olun. İşlevi olan dekoratif ve farklı bir hediye, daha ne olsun!

Terazi

Dış görünüşüne, süsüne düşkün olan bu burçlara estetik niteliği olan bir hediye sunabilirsiniz. Terazi kadınlarının çok sayıda takısı olduğu için bunları koyacağı bir kutu almak hiç de fena olmaz. Üzeri çeşitli objelerle süslü olan çok sayıda takı kutusu modeli bulabilirsiniz. Erkekler içinse kaliteli markaların tıraş setlerini seçebilirsiniz. Görünümüne çok önem veren ve sık sık sinekkaydı tıraş olmak isteyen Terazi erkeğinin işini kolaylaştıracak donanımlı bir set çok ihtiyacını görecektir.

Akrep

Alımlı ve çekici burçlardan Akrepler için, daha çok kişisel ihtiyaçlarını göreceği bir hediye alabilirsiniz. Makyaj yapmaktan ve kendiyle ilgilenmekten hoşlanan Akrep kadınlarının ihtiyacını süslü bir makyaj aynası görebilir. Erkekler içinse kravat askısı hediye edebilirsiniz. Sık sık takım elbise giyip, özel davetlerde gizemli çekiciliği ile boy gösteren Akrep erkekleri için bu askılar çok kullanışlı olacaktır. Hazırlanırken gardırobundan aradığı kravatı kolayca bulacaktır.

Yay

Gezmeyi, yeni yerler görmeyi çok seven Yay burçlarına farklı kültürleri temsil eden bir armağan sunmalısınız. İçindeki yaşam sevincini minimal objelerle bile artırmayı başaran bu burca, gittiğiniz ülkelerin özelliklerini yansıtan duvar maskeleri hediye edebilirsiniz. Maskelerin ortama katacağı egzotik hava Yayların çok hoşuna gidecektir. Evinin her köşesini, bu tarz maskelerle donatıp, kendini devamlı yabancı ülkelerde gezerken hayal edebilir.

Oğlak

Geleneksel yönleriyle bilinen Oğlak burçlarına bir ev eşyası alacaksanız bu direkt evle ilişkili olmalıdır. Oğlaklar için, sıra dışı, sürpriz bir hediye yerine bildik bir eşya daha uygun olur. Mesela yatak örtüsü gayet işini görecek bir eşyadır. Eğer bekarsa ve ailesiyle oturduğu evinde böyle bir ihtiyacı yoksa evlenince kullanmak üzere çeyiz olarak saklayabilir. Arkadaşınızın zevkine göre spor veya klasik desenli çok sayıda modelden oluşan örtüler bulabilirsiniz.

Kova

Aykırı, sürrealist burçlarımızdan Kovalar için geleneksel hediyelerin dışında, dekoratif amaçlı hediyeler alabilirsiniz. Çok sık rastlanılmayan eşyalar ilgisini daha çok çeker. Verilen hediyenin maddi boyutu veya kullanışlı olmasından ziyade eşyanın kendisini daha çok önemser. Bu durumda ona ilgi çekici bir biblo alabilirsiniz. Farklı kültürlere olan ilgisinden ötürü Romalı askerlerden veya Kızılderili kabilesinden oluşan bir biblo takımı çok hoşuna gidebilir. Bu hediye evde en sevdiği süs eşyaları arasına girecektir.

Balık

Balıklara, duygusal ve romantik kişiliğinden ötürü estetik ve manevi açıdan ilgi çekici olan bir armağan sunabilirsiniz. Süs eşyalarına ve sanatsal niteliği olan objelere bayılan bu burç için müzik kutusu veya plak enfes bir hediye olacaktır. Küçük-büyük her yaştan insanın ruhuna işleyen bu eşyaların senelerce saklanmak gibi bir durumu söz konusudur. Özellikle vintage stil olanları tüketicilerin oldukça ilgisini çekmektedir. Dost canlısı Balıklar böyle bir hediyeyi senelerce severek saklayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.